
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №293/699/20
Провадження № 3/293/547/2020
19 червня 2020 року смт.Черняхів
Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого- судді Бруховського Є.Б.
секретаря судового засідання Давиденко Л.П.
з участю прокурора Колосовського В.Я.
правопорушниці ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Черняхів матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з управління стратегічних розслідувань в Житомирській області ДСР Національної поліції України (протоколи за №№99,100,101) щодо:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки та мешканки АДРЕСА_1 , працюючої молодшою медичною сестрою КНЛ ЦРЛ Станишівка, депутата Андріївської сільської ради Черняхівського району Житомирської області,
за ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 перебуваючи на посаді депутата Андріївської сільської ради Черняхівського району Житомирської області, яка відноситься до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно за 2016 рік, 2017 рік, 2018 рік, без поважних причин подала декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування а саме 12.03.2020 року, в той час як таку декларацію за 2016 рік повинна була подати до 01.04.2017 року, за 2017 рік до 01.04.2018 року, за 2018 рік до 01.04.2019 року шляхом заповнення відповідної форми в особистому кабінеті користувача на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Протоколи про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за ч.1 ст. 172-6 КУпАП щодо ОСОБА_1 об`єднано в одне провадження.
Правопорушниця ОСОБА_1 в судовому засіданні, свою вину визнала, та зазначила, що своєчасно не подала декларацію за 2016 рік, 2017 рік, 2018 рік, оскільки не серйозно віднеслась до цього, також вказала, що не мала наміру приховувати свої доходи.
Прокурор ОСОБА_2 обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративного правопорушення підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому просив визнати її винною у вчиненні даних адміністративних правопорушень та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку:
Так, 11 листопада 2015 року на першій сесії Андріївської сільської ради 7 скликання оголошено про підсумки виборів до вказаної сільської ради та визнано повноваження депутатів сільської ради сьомого скликання в тому числі депутата по округу № 12 ОСОБА_1 .
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.
Частиною 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частині першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.
Згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Крім цього, згідно п.2 вказаного Рішення, зазначена у пункті 1 цього рішення декларація, (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Тобто, ОСОБА_1 була зобов`язана подати декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік до 01.04.2017 року, за 2017 рік до 01.04.2018 року, за 2018 рік до 01.04.2019 року шляхом заповнення відповідної форми в особистому кабінеті користувача на веб - ресурсі https://public.nazk.gov.ua, однак подала декларацію 2016 рік, 2017 рік, 2018 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 12.03.2020 року, тобто несвоєчасно.
Таким чином, ОСОБА_1 порушила порядок, передбачений частиною 1 статті 45 Закону, а саме у передбачений законодавством термін не подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016,2017, 2018 рік за формою, що визначається Національним агентством.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, зокрема, протоколами про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП за №№99,100,101 від 16.04.2020 року, якими встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», та відповідно вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП; копіями декларацій; письмовими поясненнями правопорушника та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що вищенаведеними діями ОСОБА_1 скоїла адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась, відсутність обтяжуючих обставин, тому суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо неї у виді штрафу в мінімальному розмірі, враховуючи при цьому вимоги ст. 36 КУпАП.
Відповідно до ч.5 ст.283 КУпАП в зв`язку з накладенням на правопорушницю адміністративного стягнення, суд стягує з неї судовий збір.
Керуючись ст.ст .33, 36, ч.1 ст.172-6, ст. 283, 284 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення, у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. на р/р - UA468999980313060106000006604, отримувач УК у Черняхівському районі/ Черняхівський район/21081100, код отримувача 37684003; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420,40 грн. на користь держави (адреса: вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601; код ЄДРПОУ 26255795); отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 "Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)".
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено та потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя: Є.Б. Бруховський