Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 грудня 2009 р. справа № 2а-9751/09/0570
час прийняття постанови: 17 год. 23 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Тарасенка І.М.
при секретаріКушек Н.А.,
за участю
прокурора Ноздрьова С.В.
представника позивача Петриченка М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Іловайського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,-
В С Т А Н О В И В:
Іловайський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області звернувся до суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 3400грн.
Під час розгляду справи від Іловайського транспортного прокурора надійшла заява про уточнення адміністративного позову, згідно якої просить стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України фінансові санкції в сумі 1700 грн., застосовані 19.02.2008 року по постанові № 019454.
У судовому засіданні прокурор підтримав уточнені позовні вимоги, надавши аналогічні пояснення викладені у позовній заяві та наданим уточненням, просив їх задовольнити у повному обсязі.
Представник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України у судовому засіданні також підтримав вимоги викладені в адміністративному позові, просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, був повідомлений належним чином, про що в матеріалах справи є розписка про належне повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи.
Заслухавши пояснення осіб, що зявилися в судове засідання, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в судах у випадках, визначених Законом. Право на звернення прокурора або його заступників до суду в інтересах держави передбачене п.6 ч.2 ст.20 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991р. із змінами та доповненнями, та ст.60 Кодексу адміністративного судочинства України.
Іловайський транспортний прокурор представляє інтереси держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області.
Відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та звязку України і йому підпорядковується.
Згідно з п. 4 вищевказаного Положення Головна державна інспекція на автомобільному транспорті відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право перевіряти додержання субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Згідно п. 8 вказаного Положення Головна державна інспекція на автомобільному транспорті для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністерством транспорту та звязку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головної державної інспекції на автомобільному транспорті.
Таким чином, територіальний орган Головної державної інспекції на автомобільному транспорті при прийнятті рішення про застосування до субєкта підприємницької діяльності фінансових санкцій діє як орган державної виконавчої служби у здійсненні управлінських функцій і, відповідно, як субєкт владних повноважень.
Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області при проведенні перевірок встановлено порушення законодавства з боку відповідача при здійсненні ним діяльності, повязаної з перевезенням пасажирів.
19.02.2008 року працівниками інспекції складено акт № 027409 про порушення з боку ОСОБА_1 при наданні послуг з перевезенням пасажирів ст.ст. 39, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 р. (в редакції закону від 23.02.2006 р.), а саме відсутня ліцензійна картка, дорожній лист водія, схема маршруту, не оформлено квитково-касовий лист, реєстраційний талон на автотранспортний засіб.
За результатами зазначеного акту начальником інспекції 19.02.2008 року винесено постанову № 019454 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій у сумі 1700грн.
Зазначена постанова відповідачем в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалася.
Позивачем направлялась на адресу відповідача ОСОБА_1 для добровільного виконання постанова про застосування фінансових санкцій у відповідності з п.28 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування», затвердженого постановою КМУ №143 від 29.01.12003 року. Однак до теперішнього часу відповідачем не сплачено до бюджету фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. у добровільному порядку.
Відповідно до ст. 2 п.15 Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік», п.2 ст. 15 Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік» фінансові санкції за порушення автомобільного законодавства надходять до державного бюджету України.
Несплата відповідачем заборгованості перед бюджетом порушує інтереси держави, оскільки спричиняє шкоду економічним інтересам держави, загрожує невиконанню загальнодержавних програм, які фінансуються з бюджету, підриває основні принципи існуючого суспільного ладу.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 46, 121 Конституції України, п.2 ст. 15 Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік», ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Іловайського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (84691, АДРЕСА_1») на користь державного бюджету (р/р 31112106700002 в ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 23977045, код платежу 21081100) суму фінансових санкцій, застосовані по постанові від 19.02.2008 року № 019454 у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 08 грудня 2009 року.
Повний текст постанови виготовлений 11 грудня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Тарасенко І.М.