
Справа №701/475/20
Провадження №3/701/190/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 червня 2020 рокуМаньківський районний суд, Черкаської областів складі: головуючого-судді -Калієвського Ігор Дмитрович за участю секретаря -Байдужій Г. І. з участю прокурора - Заболотньої Я.С.
розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Іваньки Маньківського району Черкаської області та жителя АДРЕСА_1 депутат АДРЕСА_1 сільської ради Маньківського району Черкаської області, ІПН: НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
Права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП роз`яснено,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , будучи депутатом Молодецької сільської ради Маньківського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме подав Е-декларацію 04.07.2019 року хоча граничний термін подачі такої декларації законом визначено 31.03.2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП
ОСОБА_1 , в судовому засіданні вину у вчиненому адміністративному правопорушені не визнав та суду пояснив, що він не вважає себе особою яка повинна подавати дану декларацію, оскільки положеня Закону України «Про запобігання корупції» на його думку є незаконними.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 , винним в скоєнні даного правопорушення та піддати адміністративному стягненню.
Суд, вивчивши матеріали справи, вислухавши думку учасників процесу, вважає, що в діях ОСОБА_1 , вбачається порушення вимог Закону України “Про запобігання корупції”, оскільки ОСОБА_1 , будучи депутатом Молодецької сільської ради Маньківського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме подав Е-декларацію 04.07.2019 хоча граничний термін подачі такої декларації законом визначено 31.03.2019, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 , у вчиненому підтверджується також протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, №108/2020 від 20.05.2020 року та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Згідно постанови СВК №9 від 28.10.2015 р. "Про підсумки і результати голосування з виборів депутатів Молодецької сільської ради" вбачається, що ОСОБА_1 обраний депутатом Молодецької сільської ради (а.с.22).
Відповідно до інформаційного листа Молодецької сільської ради від 07.05.2020 р. №189/02-09 вбачається, що ОСОБА_1 є діючим депутатом Молодецької сільської ради і заяв про складення депутатських повноважень до сільської ради від останнього не надходило (а.с.21).
Таким чином, факт скоєння ОСОБА_1 , вказаного у протоколі правопорушення, знайшов своє підтвердження, а у суду не виникло сумнівів щодо наявності в діях ОСОБА_1 , складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки останнім в судове засідання будь-яких допустимих та належних доказів про спростування доказів, які наявні у справі не надавалися.
При накладенні стягнення за адміністративні правопорушення у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП враховуються характер вчинененого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Аналізуючи викладене необхідно застосувати до ОСОБА_1 , за вчинення зазначеного адміністративного правопорушення такий вид адміністративного стягнення як штраф в межах, установлених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У відповідності до вимог ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення у провадженні по справі про адміністративне правопорушення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011 року (із наступними змінами).
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 33-36, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 221, 283-284, 294 КУпАП, ст. 45 Закону України “Про запобігання корупції”, ст. 4 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011 року (із наступними змінами), суд, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в сумі п`ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в розмірі 850 грн. 00 коп., в дохід держави.
Постанова є обов`язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок на рахунок (IBAN) UA908999980313111256000026001 (Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанову може бути звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Черкаського апеляційного суду через Маньківський районний суд Черкаської області.
СуддяІ. Д. Калієвський