
ЄУН №337/976/20
Провадження № 2-а/337/37/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2020 року місто Запоріжжя
Суддя Хортицького районного суду м. Запоріжжя Бредун Д.С., розглянувши в порядку письмового провадження матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Військової частини 3029 Національної гвардії України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, –
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Хортицького районного суду м. Запоріжжя з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправною бездіяльність Військової частини 3029 Національної гвардії України щодо не нарахування та не виплати йому грошової компенсації на невикористані дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій за період з 30.11.2015 року по 12.04.2018 року, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 12.04.2018 року, та просить зобов`язати відповідача нарахувати і здійснити вказану виплату.
Відповідно до положень п.4) ч.1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано заяву з дотриманням правил підсудності.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що справа не підсудна Хортицькому районному суду м. Запоріжжя як адміністративному суду та підлягає направленню за підсудністю на розгляд до іншого адміністративного суду з наступних підстав.
Згідно статті 1 КАС України, Кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Частиною 1 статті 20 КАС України, визначено вичерпний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, а саме: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».
Частиною 2 статті 20 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Таким чином, за змістом позовних вимог та предмету спору, адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Військової частини 3029 Національної гвардії України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, не підпадає під перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, розгляд даної справи не відноситься до предметної юрисдикції Хортицького районного суду м. Запоріжжя, як адміністративного суду та за правилами розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів відноситься до юрисдикції Запорізького окружного адміністративного суду.
Положеннями п.2) ч.1 ст. 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За правилами частини 6 статті 29 КАС України, питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Відповідно до статті 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 20, 29, 30, 171, 241, 248, 293, 294, 295 КАС України, суддя, –
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Військової частини 3029 Національної гвардії України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії– передати за підсудністю до Запорізького окружного адміністративного суду.
Копію ухвали про передачу справи за підсудністю направити позивачу.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги – після залишення її без задоволення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
На підставі пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» КАС України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) строк на апеляційне оскарження продовжується на строк дії такого карантину.
Суддя: Д.С. Бредун