
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" червня 2020 р. справа № 300/1085/20
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Могили А.Б., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області до Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення штрафу від 06.05.2020 №60708363 ,-
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області звернулося в суд із позовною заявою до Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення штрафу від 06.05.2020 №60708363.
Позовні вимоги мотивовані тим, що головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) протиправно винесено постанову від 06.05.2020 у № ВП № 60708363 про накладення штрафу на Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в розмірі 5100 грн., а тому вказане рішення підлягає до скасування.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.03.2019 по справі № 300/200/19 (із врахуванням змін внесених судом апеляційної інстанції до абзацу четвертого резолютивної частини цього рішення) Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, згідно розпорядження № 159949 від 23.09.2019, здійснено нарахування пенсії ОСОБА_1 за період з 01.07.2015 по 18.09.2018 в загальній сумі 121 459, 40 грн. Відповідачем прийнято постанову від 06.05.2020 у № ВП 60708363, якою зобов`язано пенсійний орган здійснити виплату пенсії ОСОБА_1 за період з 01.07.2015 по 18.09.2018 та одночасно, за невиконання без поважних причин рішення суду, накладено штраф в розмірі 5100 грн. При цьому, пенсійним органом повідомлялося державному виконавцю, що виплату пенсії ОСОБА_1 за період з 01.07.2015 по 18.09.2018 буде здійснено з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України “Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам” від 05.11.2014 №637 (з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2049 №788) після прийняття Кабінетом Міністрів України окремого порядку, про що вказано Департаментом пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України. Таким чином, рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.03.2019 по справі № 300/200/19 не виконано з незалежних від Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області підстав.
Відзиву відповідача до суду не надходило.
Подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову (ч. 4 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України).
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.05.2020 в задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про відстрочення сплати судових витрат до ухвалення судового рішення у справі відмовлено. Дану позовну заяву залишено без руху.
Згідно ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.06.2020 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження з особливостями провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, визначеними статтями 268, 269, 271, 287 Кодексу адміністративного судочинства України.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в судове засідання не заявився, подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, хоча про дату, час і місце розгляду справи відповідач повідомлений в порядку, визначеному статтею 268 Кодексу адміністративного судочинства України.
Неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій (частина 3 статті 268 Кодексу адміністративного судочинства України).
З врахуванням ст. ст. 4, 194, 205, 268 Кодексу адміністративного судочинства України суд дану позовну заяву вважає за можливим розглянути у письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд зазначає наступне.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.03.2019 по справі № 300/200/19 позов ОСОБА_1 задоволено повністю. Визнано неправомірними дії управління Косівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо припинення виплати ОСОБА_1 пенсії за віком з 01.07.2015 по 18.09.2018. Зобов`язано Косівське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області здійснити виплату заборгованості з виплати пенсії ОСОБА_1 за період з 01.07.2015 по 18.09.2018. Стягнуто з Косівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області сплачений судовий збір в розмірі 768, 40 грн. (а.с. 22 - 29).
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 22.07.2019 апеляційну скаргу Косівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області задоволено частково.
Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.03.2019 по справі № 300/200/19 змінено. Викладено абзац четвертий резолютивної частини даного рішення в такій редакції: «Стягнути з Косівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, правонаступником якого є Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 768, 40 грн. та витрати на правничу допомогу в розмірі 2500 грн».
У решті рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01 березня 2019 року у справі № 300/200/19 залишено без змін (а.с. 13 - 21).
В статті 129-1 Конституції України зазначено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковими до виконання.
Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
У пункті 9 частини 2 статті 129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов`язковість судового рішення.
Отже, виконання судових рішень є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950, яка ратифікована Україною 17.07.1997.
Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (ст. 1 Закону України “Про виконавче провадження”).
В статті 3 Закону України “Про виконавче провадження” наведений перелік виконавчих документів, які відповідно цього Закону підлягають примусовому виконанню, серед яких виконавчі листи та накази, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.
Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України “Про виконавче провадження” примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".
Частиною 1 статті 18 вказаного Закону встановлено, що виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право: проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону; накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом (пункти 1, 16 частини 3 статті 18 Закону України “Про виконавче провадження”).
У відповідності до ч.ч. 1, 2 вказаного Закону за рішеннями, за якими боржник зобов`язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.
У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.
Згідно з ст. 75 Закону України “Про виконавче провадження” у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов`язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
Системний аналіз вказаних норм права дає підстави вважати, що накладення штрафу за невиконання рішення, що зобов`язує боржника до вчинення певних дій, є видом юридичної відповідальності боржника за невиконання покладеного на нього зобов`язання.
Застосування такого заходу реагування є обов`язком державного виконавця і направлено на забезпечення реалізації мети виконавчого провадження як завершальної стадії судового провадження.
Умовою для накладення на боржника у виконавчому проваджені штрафу є невиконання ним виконавчого документа (судового рішення) без поважних причин. У залежності від характеру правовідносин і змісту зобов`язання, примусове виконання якого відбувається у межах виконавчого провадження, поважними причинами можуть визнаватися такі обставини, які створили об`єктивні перешкоди для невиконання зобов`язання, і подолання яких для боржника було неможливим або ускладненим.
Невиконання боржником рішення суду лише без поважних на те причин, тягне за собою певні наслідки, встановлені нормами Закону України “Про виконавче провадження”. Тобто на час прийняття державним виконавцем рішення про накладення штрафу має бути встановленим факт невиконання боржником судового рішення без поважних причин.
Верховний Суд в рішенні від 15.05.2020 по справі справа № 812/1813/18 зазначив, що поважними, в розумінні наведених норм Закону України “Про виконавче провадження”, можуть вважатися об`єктивні причини, які унеможливили або значно ускладнили виконання рішення боржником та які не залежали від його власного волевиявлення.
Судом встановлено, що постановою головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) від 06.05.2020 (ВП №60708363) накладено штраф на Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в розмірі 5100 грн. за невиконання без поважних причин рішення суду (а.с. 32).
Відповідно до ч.1 ст.287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позивач не погоджується із правомірністю прийняття державним виконавцем постанови від 06.05.2020 у ВП №60708363 про накладення штрафу, оскільки рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.03.2019 по справі № 300/200/19 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про зобов`язання здійснення виплати заборгованості пенсійних виплат, не виконано з поважних причин.
З приводу правомірності винесення головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) постанови від 06.05.2020 у ВП №60708363 про накладення на Головне управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області штрафу в розмірі 5100 грн. суд зазначає наступне.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області направлено запит від 06.09.2019 № 15829/03 до Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України про проведення додаткової перевірки в системі “Аркан” щодо відсутності підстав для припинення виплати пенсії ОСОБА_1 та надання дозволу на виплату суми боргу за минулий час пенсіонеру який є внутрішньо переміщеною особою на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.03.2019 по справі № 300/200/19 (а.с. 33 - 34).
Як зазначає позивач в позовній заяві, розпорядженням № 159949 від 23.09.2019, здійснено нарахування пенсії ОСОБА_1 за період з 01.07.2015 по 18.09.2018 в загальній сумі 121459, 40 грн. При цьому, постанову відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) про відкриття виконавчого провадження №60708363 від 28.11.2019 з примусового виконання виконавчого листа №300/200/19 від 18.09.2019 отримано пенсійним органом 09.12.2019.
Як вбачається із відповіді Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України № 2800-030202-9/9888 від 30.03.2020, на запит позивача від 06.09.2019 № 15829/03, виплата пенсії за визначений рішенням суду період буде здійснена з урахуванням вимог пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" від 05.11.2014 №637 (з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №788) після прийняття Кабінетом Міністрів України передбаченого вказаною нормою окремого порядку (а.с. 10).
В подальшому, Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області повторно звернулося до Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України щодо надання дозволу на виплату ОСОБА_1 заборгованості за період з 01.07.2015 по 18.09.2018 в загальній сумі 121459,40 грн. на виконання рішення суду та з урахуванням оскаржуваної постанови про накладення штрафу від 06.05.2020 у виконавчому провадженні №60708363, що підтверджується листом № 0900-0401-9/7389 від 15.05.2020 (а.с. 11).
Згідно з підпунктом 1 пункту 1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 22.12.2014 № 28-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за № 41/26486 Управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також об`єднані управління є територіальними органами Пенсійного фонду України (далі – Фонд).
Управління Фонду підпорядковуються Фонду та безпосередньо відповідним головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему територіальних органів Фонду.
Відповідно до підпунктів 3 -5, 8 пункту 4 Положення Управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань: планує доходи та видатки коштів Фонду в районі (місті), у межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету Фонду; забезпечує ведення в районі (місті) реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) та у складі цього реєстру - реєстру платників страхових внесків до солідарної системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, своєчасне внесення відомостей до них, їх використання, контроль за достовірністю відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб, та автоматизовану обробку інформації; забезпечує ведення бухгалтерського обліку з виконання доходів і видатків, кошторису видатків на утримання управління Фонду та своєчасно складає і в установленому порядку подає затверджену звітність головним управлінням Фонду; забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством.
Тобто, виплати пенсій здійснюються виключно за рахунок Фонду та інших джерел, визначених законодавством, інших фінансових можливостей, крім зазначених, для здійснення виплат в управління не має.
Водночас обставини, які повідомило Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, в своїй сукупності свідчать, що невиплата пенсії ОСОБА_1 за період з 01.07.2015 по 18.09.2018 за вищезгаданим рішенням зумовлена не недбалістю позивача чи неналежним виконанням своїх обов`язків, а власне змінами у правовому регулюванні порядку виплати пенсій та фінансуванням витрат на виплату цих пенсій, про що зазначено у листі Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України від 30.03.2020 № 2800-030202-9/9888.
Верховний Суд у постанові від 13.06.2018 по справі справа №757/29541/14-а зазначив, що невиконання судового рішення управлінням ПФУ в частині виплати грошових коштів за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин. Накладення штрафу у такому випадку жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів.
Саме Департаментом пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України в листі від 30.03.2020 № 2800-030202-9/9888 зазначив, що виплата пенсії буде здійснена з урахуванням вимог пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" від 05.11.2014 №637 (з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №788) після прийняття Кабінетом Міністрів України передбаченого вказаною нормою окремого порядку.
Тому в даному випадку, позивач не мав об`єктивної фінансової можливості виконати судове рішення, оскільки кошти з Державного бюджету на виплати пенсії ОСОБА_1 за період з 01.07.2015 по 18.09.2018 не виділено.
Крім цього судом з`ясовано, що ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.05.2020 у задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.03.2019 у справі №300/200/20 відмовлено. Заяву ОСОБА_1 про визнання протиправними дій відповідача щодо невиконання судового рішення та постановлення окремої ухвали у справі № 300/200/19 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов`язання до їх вчинення залишено без задоволення.
У вказаному рішенні суд зазначив, що оскільки нараховані ОСОБА_1 на виконання рішення суду у справі №300/200/19 суми пенсій за період з 01.07.2015 по 30.09.2018 не виплачені з підстав, не залежних від Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, суд дійшов висновку про відсутність ознак протиправності у діях, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем щодо невиконання рішення суду у справі №300/200/19 та про відсутність підстав для вжиття судом заходів реагування, передбачених статтею 383 КАС України у вигляді постановлення ухвали в порядку, передбаченому статтею 249 КАС України.
Вказана ухвала набрала законної сили 04.05.2020.
Підсумовуючи наведене, суд дійшов до висновку, що приймаючи постанову від 06.05.2020 №60708363 про накладення штрафу на Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області штрафу у розмірі 5100 грн. державний виконавець не врахував обставини, які зумовили невиконання пенсійним органом рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.03.2019 по справі № 300/200/19, а тому дії відповідача щодо винесення оскаржуваного рішення є протиправними.
Як наслідок постанова головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) від 06.05.2020 у № ВП 60708363 про накладення штрафу на Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в розмірі 5100 грн. підлягає до скасування.
Таким чином, позов Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області до Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення штрафу від 06.05.2020 №60708363 підлягає до задоволення.
У відповідності до ч.1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При цьому, судові витрати підлягають до стягнення з юридичної особи Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ), а не з його підвідомчого органу - Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Враховуючи дане положення, та те, що в спірних правовідносинах Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області не здійснює управлінські функції, як суб`єкт владних повноважень, суд присуджує за рахунок бюджетних асигнувань Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області 2102 грн. сплачених судових витрат.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати дії головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції щодо винесення постанови від 06.05.2020 у ВП №60708363 про накладення штрафу на Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в розмірі 5100 грн. протиправними.
Постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (Галицька, 45, м. Івано-Франківськ) від 06.05.2020 у ВП № 60708363 про накладення штрафу на Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. С.Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ) в розмірі 5100 грн. скасувати.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) (код ЄДРПОУ 43316386, Грюнвальдська, 11, м. Івано-Франківськ) на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. С.Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ) 2 102 (дві тисячі сто дві) грн. сплаченого судового збору.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається через Івано-Франківський окружний адміністративний суд або безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з пунктом 3 розділу IV “Прикінцеві положення” під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строк, визначений, зокрема статтею 295 цього Кодексу, а також строки апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.