
Тернівський районний суд міста Кривого Рогу
Дніпропетровської області
справа № 215/2967/20
номер провадження 3/215/1341/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2020 року суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Дудіков А.В., розглянувши матеріал, який надійшов від полку патрульної поліції в місті Кривий Ріг УПП в Дніпропетровській області ДПП, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія АА №651528 від 12.05.2020р., 12.05.2020р. о 14:45 год. в АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , гр. ОСОБА_2 керуючи транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння та після зупинки виражався нецензурною лайкою в бік інспектора взводу 1 роти 1 батальйону 2 лейтенанта поліції Петренка С.О. та не реагував на законну вимогу припинити правопорушення, також гр. ОСОБА_2 погрожував фізичною розправою інспекторам патрульної поліції.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частина 1 ст. 268 КУпАП передбачає, що справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Крім того, згідно ч. 2 ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені, серед іншого, ст. 185 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов`язковою.
Із протоколу про адміністративне правопорушення серія АА №651528 убачається, що ОСОБА_2 повідомлявся працівниками правоохоронних органів, що склали відповідний протокол, про час та місце розгляду справи відносно нього в суді на 20.05.2020р., однак останній від підпису відмовився. До суду справа надійшла 10.06.2020р. ОСОБА_2 до суду не з`явився, явку правопорушника до суду працівники правоохоронних органів не забезпечили, що свідчить про порушення вимог ст.ст. 260, 268, 277 КУпАП з боку уповноважених осіб щодо здійснення контролю явки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності у судове засідання.
Відповідно до ст. 277 КУпАП, строк розгляду адміністративних справ за ст. 185 КУпАП встановлено протягом доби з дня одержання, то судовий виклик порушника судовою повісткою протягом вказаного строку неможливий, тому правопорушник повинен доставлятися органом поліції. Доставка органом поліції порушника приводом за постановою суду у вказаний вище строк є теж неможливою.
Окрім того, відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, в тому числі і місце проживання; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Проте цих вимог закону при складенні протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_2 в повному обсязі дотримано не було.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії АА №651528 від 12.05.2020р. містяться розбіжності в написанні прізвища особи відносно якої складено протокол, а саме в анкетних даних прізвище правопорушника зазначено ОСОБА_3 , а в графі «склад адміністративного правопорушення» вказано ОСОБА_4 ; не розкрита в повному обсязі суть адміністративного правопорушення, так в протоколі вказано, що ОСОБА_2 погрожував фізичною розправою інспекторам патрульної поліції, однак не зазначено прізвища інспекторів в адресу яких надходили погрози.
Крім того, згідно з вимогами ст.ст. 31, 40 Закону України «Про Національну поліцію», Наказ МВС України №1026 від 18.12.2018 р., яким затверджена «Інструкція із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису» чітко регламентують, що кожному патрульному поліцейському видається нагрудна відеокамера, а також вказується коли поліцейський повинен її обов`язково вмикати.
Однак до адміністративного матеріалу відносно ОСОБА_2 не долучено відеозапис, також у протоколі серії АА №651528 від 12.05.2020р. відсутні відомості про те, що правопорушення зафіксовано на бодікамери.
Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14 визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Зважаючи на викладене, суддя позбавлений можливості оцінити та повно і об`єктивно дослідити всі обставини справи, у зв`язку з чим матеріал про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 185 КУпАП підлягає поверненню для усунення порушень, допущених при складенні протоколу про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 221, 245, 251, 252, 256, 268, 277, 278, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний матеріал 215/2967/20 (провадження №3/215/1341/20) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ст. 185 КУпАП, повернути до полку патрульної поліції в місті Кривий Ріг УПП в Дніпропетровській області ДПП - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: