ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
07.12.09Справа №2а-10050/09/1/0170 м. Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В. за участю
представника позивача – Добридень О.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим до Приватного підприємства "Аквамарин-2008"
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція в м. Євпаторії АР Крим до Приватного підприємства "Аквамарин-2008" про стягнення податкової заборгованості по податку на додану вартість в розмірі 4708,92 гривень.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 26.08.09 року було відкрите провадження в адміністративній справі .
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 26.08.09 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримала у повному обсязі та пояснила, що Приватне підприємство "Аквамарин-2008" перебуває на обліку в ДПІ в м. Євпаторії АР Крим і зареєстроване як платник податку на додану вартість та згідно Конституції України та Закону України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР зобов’язане його сплачувати у порядку та строки, передбачені законом. Оскільки відповідачем своєчасно не подано декларації з ПДВ, на підставі актів невиїзних документальних перевірок до нього застосовано штрафи , про що винесені відповідні податкові повідомлення-рішення. До того ж, відповідачеві донараховано ПДВ та застосовано штрафні санкції. Проте станом на час розгляду справи у відповідача залишилася непогашеною сума податкової заборгованості в розмірі 4708,92 гривень. Тому представник позивача просила суд стягнути з ПП "Аквамарин-2008" суму податкової заборгованості по податку на додану вартість в розмірі 4708,92 гривень.
Відповідач у судове засідання не з’явився, письмового відзиву на позовну заяву не надав, явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, шляхом розміщення оголошення у друкованих ЗМІ газеті «Городская газета» за 22.10.09 року № 368.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов’язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб’єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються суб’єктами владних повноважень.
Таким чином, судом встановлено, що ДПІ в м. Євпаторії АР Крим є органом виконавчої влади та суб’єктом владних повноважень.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція в м. Євпаторії АРК уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб’єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб’єктами господарювання.
Судом встановлено, що Приватне підприємство "Аквамарин-2008" являється юридичною особою, зареєстрованою Виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради АРК 17.03.2008 року з ідентифікаційним кодом юридичної особи 35761943, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 149300, довідкою з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців серії АГ № 237898 станом на 26.05.2009 року.
Таким чином, судом встановлено, що ПП "Аквамарин-2008" являється суб’єктом господарювання, юридичною особою, платником податків, зобов’язане виконувати обов’язки, покладені на нього законами у зв’язку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок, підстави та строки сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР.
Судом встановлено, що ПП "Аквамарин-2008" з 06.06.2008 року перебуває на обліку в органах державної податкової служби у якості платника податку на додану вартість за №357619401053, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію платника по податку на додану вартість від 03.06.2008 року № 100119473 НБ № 155160, а тому згідно із законодавством України, відповідач зобов’язаний сплачувати податок на додану вартість до Державного бюджету України, подавати встановлену законом звітність.
Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до 7.8. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР податковим періодом є один календарний місяць.
Судом встановлено, податковий період для ПП "Аквамарин-2008" дорівнює одному місяцю, тому воно зобов’язане щомісячно протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, подавати до ДПІ в м. Євпаторії АРК декларації з податку на додану вартість.
Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання податкової звітності ПП "Аквамарин-2008" від 31.12.08 року № 2747/15-2 в якому вказано, що в результаті перевірки встановлено неподання ПП "Аквамарин-2008" декларацій з ПДВ за жовтень, листопад 2008 року при граничному терміні їх подання – 20.11.2008 року, 22.12.2008 року відповідно, що порушує п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.
У зв’язку з неявкою відповідача для проведення перевірки та підписання акту перевірки посадовими особами ДПІ м. Євпаторії АРК акт перевірки направлено поштою із супровідним листом від 31.12.2008 року № 20797/10/15-2-06, складено акт від 16.01.2009 року № 26/15-2 про неможливість вручення відповідачеві акту перевірки у зв’язку з відсутністю за місцезнаходженням.
.Згідно з п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 20 січня 2009 року № 0000111502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 31.12.08 року № 2747/15-2 встановлено порушення підпункту 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ПП "Аквамарин-2008" було накладено штраф у розмірі 340,00 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення.
Такий самий порядок надіслання податкових повідомлень-рішень визначений «Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 та «Порядком направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року.
Посадовими особами податкових органів був складений акт від 28.01.09 року № 54/15-2 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення від 20 січня 2009 року № 0000111502/0 ПП "Аквамарин-2008" . На підставі викладеного та підпункту 4.9 п. 4 «Порядку направлення органами державної податкової України податкових повідомлень платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 253 від 21.06.01 року, воно розміщено на дошці податкових оголошень з 28.01.2009 року.
Судом встановлено, що відповідачем ПП "Аквамарин-2008" податкове зобов’язання за податковим повідомленням-рішенням від 20 січня 2009 року № 0000111502/0 було погашено не у повному обсязі – в сумі 19,82 гривень, заборгованість за зазначеним повідомленням рішенням на час розгляду справи складає 320,18 гривень, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на час розгляду справи.
Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання податкової звітності ПП "Аквамарин-2008" від 21.01.09 року № 118/15-2 в якому вказано, що в результаті перевірки встановлено неподання ПП "Аквамарин-2008" декларацій з ПДВ за грудень 2008 року при граничному терміні її подання – 20.01.2009 року, що порушує п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.
У зв’язку з неявкою відповідача для проведення перевірки та підписання акту перевірки посадовими особами ДПІ м. Євпаторії АРК акт перевірки направлено поштою із супровідним листом від 21.01.2009 року № 463/10/15-2-06, складено акт від 28.01.2009 року № 56/15-2 про неможливість вручення відповідачеві акту перевірки у зв’язку з відсутністю за місцезнаходженням.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 30 січня 2009 року № 0000181502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 31.12.08 року № 2747/15-2 встановлено порушення підпункту 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ПП "Аквамарин-2008" було накладено штраф у розмірі 170,00 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Посадовими особами податкових органів був складений акт від 09.02.09 року № 81/15-2 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення від 30 січня 2009 року № 0000181502/0 ПП "Аквамарин-2008". На підставі викладеного та підпункту 4.9 п. 4 «Порядку направлення органами державної податкової України податкових повідомлень платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 253 від 21.06.01 року, воно розміщено на дошці податкових оголошень з 09.02.2009 року.
Судом встановлено, що відповідачем ПП "Аквамарин-2008" податкове зобов’язання за податковим повідомленням-рішенням від 30 січня 2009 року № 0000181502/0 не було погашено у повному обсязі, заборгованість за зазначеним повідомленням рішенням на час розгляду справи складає 170,00 гривень, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на час розгляду справи.
Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання податкової звітності ПП "Аквамарин-2008" від 12.05.09 року № 985/15-2 в якому вказано, що в результаті перевірки встановлено неподання ПП "Аквамарин-2008" декларації з ПДВ за лютий 2009 року при граничному терміні її подання – 20.03.2009 року, що порушує п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, який отримано посадовою особою відповідача 21.05.2009 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 26 травня 2009 року № 0001141502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 31.12.08 року № 2747/15-2 встановлено порушення підпункту 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ПП "Аквамарин-2008" було накладено штраф у розмірі 170,00 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Посадовими особами податкових органів був складений акт від 09.06.09 року № 316/15-2 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення від 26 травня 2009 року № 0001141502/0 ПП "Аквамарин-2008". На підставі викладеного та підпункту 4.9 п. 4 «Порядку направлення органами державної податкової України податкових повідомлень платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 253 від 21.06.01 року, воно розміщено на дошці податкових оголошень з 09.06.2009 року.
Судом встановлено, що відповідачем ПП "Аквамарин-2008" податкове зобов’язання за податковим повідомленням-рішенням від 26 травня 2009 року № 0001141502/0 не було погашено у повному обсязі, заборгованість за зазначеним повідомленням рішенням на час розгляду справи складає 170,00 гривень, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на час розгляду справи.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами.
Обов`язок контролюючого органу самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків встановлюється п.п.4.2.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у тому числі у випадку «б» зазначеного пункту : коли дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Судом встановлено, що посадовими особами ДПІ в м. Євпаторії АРК була проведена невиїзна документальна перевірка ПП "Аквамарин-2008" з питань опрацювання розшифровок податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ у розрізі контрагентів ПП «Аквамарин – 2008» за період жовтень-листопад 2008 року, за результатами якої було складено акт від 16.02.09 року №427/15-2, який був направлений відповідачеві із супровідним листом 17.02.2009 року за « 1172/10/15-2-06
Відповідно до п. п.7.3.1. п. 7.3. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
- або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а в разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку;
- або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
В Акті вказано, що при перевірці правомірності формування податкових зобов’язань та податкового кредиту ПП «Аквамарин – 2008» за період жовтень-листопад 2008 року співставленні даних податкової звітності та розшифровок податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів встановлено, що за жовтень 2008 року ПП «Аквамарин – 2008» занижено суму ПДВ в розмірі 2333,33 гривень з контрагентом МП «Вєктор», який підтвердив формування податкового кредиту податковою накладною № 1/1 від 22.1.2008 року; за листопад 2008 року ПП «Аквамарин – 2008» занижено суму ПДВ в розмірі 601,60 гривень з контрагентом ПП «Гроссу Федір Дорофійович», який підтвердив формування податкового кредиту податковою накладною № 9 від 05.11.2008 року, корінець прибуткового касового ордеру від 05.11.2008 року.
Отже, відповідачем в порушення п. п.7.3.1. п. 7.3. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» всього за період жовтень – листопад 2008 року занижено ПДВ на суму 2934,93 гривень.
Відповідно до п.п.17.1.3 п.17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
За результатами Акту було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення № 0000781502/0 від 02.04.2009 року, в якому зазначено, що відповідно до п.п. 17.1.3. п.17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ПП «Аквамарин – 2008» визначено суму податкового зобов’язання за платежем податок на додану вартість всього в сумі 4048,74 гривень, у тому числі за основним платежем в сумі 2934,93 гривень, по штрафним санкціям – 1113,81 гривень, яке отримано посадовою особою відповідача 17.04.2009 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.
Судом встановлено, що відповідачем ПП "Аквамарин-2008" податкове зобов’язання за податковим повідомленням-рішенням № 0000781502/0 від 02.04.2009 року не було погашено у повному обсязі, заборгованість за зазначеним повідомленням рішенням на час розгляду справи складає 2934,93 гривень, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на час розгляду справи.
Згідно з п.п. 5.2.1. п.5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Судом встановлено, що 12.02.09 року ДПІ в м. Євпаторії АРК була складена перша податкова вимога № 1/85 на суму податкового боргу з ПП "Аквамарин-2008" в розмірі 320,18 гривень.
Податковими органами складено акт від 13.03.2009 року № 848/24-0 про неможливість вручення відповідачеві податкової вимоги у зв’язку з поверненням поштової кореспонденції за відсутністю підприємства за юридичною адресою, тому перша податкова вимога № 1/85 від 13.03.09 року розміщена на дошці податкових оголошень 13.03.2009 року.
Судом встановлено, що 13.04.09 року ДПІ в м. Євпаторії АРК була складена друга податкова вимога № 1/181 на суму податкового боргу з ПП "Аквамарин-2008" в розмірі 320,18 гривень.
Податковими органами складено акт від 06.05.2009 року № 878/24-0 про неможливість вручення відповідачеві податкової вимоги у зв’язку з поверненням поштової кореспонденції за відсутністю підприємства за юридичною адресою, тому друга податкова вимога № 1/181 від 13.04.09 року розміщена на дошці податкових оголошень 13.04.09 року.
Згідно чинного законодавства, а саме «Порядку направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року день розміщення такої податкової вимоги на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість її вручення платнику податків, вважається днем її вручення. Тому суд приходить до висновку, що в даному випадку день розміщення такої податкової вимоги на дошці податкових оголошень (повідомлень) вважатиметься не тільки днем його вручення, а й днем його узгодження.
Також, суд зазначає, що ДПІ в м. Євпаторії АРК прийнято рішення № 29/24-0 від 09.06.2009 року про стягнення коштів і продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу а також тих активів право власності на які виникає у майбутньому. Рішення прийнято на підставні п.п 10.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги. Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним податковим органом.
До того ж судом встановлено, що позивачем здійснювалися заходи щодо стягнення податкового боргу з ПП "Аквамарин-2008", що підтверджується, довідкою на запит КРП “БРТІ м. Євпаторії АР Крим” від 17.03.09 року № 002396, Євпаторійського Управління Земельних ресурсів від 18.03.2009 року № 224/10-06/15, Відділу ДАІ, здійснені заходи результатів не надали, відповідачем податковий борг не погашений.
На час розгляду справи згідно відомостей облікової картки платника податків станом на час розгляду справи податковий борг ПП "Аквамарин-2008" з ПДВ складає 4708,92 гривень
Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Приймаючи до уваги, що заборгованість у розмірі 4708,92 гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, вона підлягає стягненню з Приватного підприємства "Аквамарин-2008", тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Під час судового засідання, яке відбулось 07.12.2009 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено у повному обсязі 14.12.2009 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Аквамарин-2008" (ідентифікаційний код 35761943) заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 4708,92 гривень (код платежу 30-1401010, р/р № 31112029700015 в УДКУ в м. Євпаторії АР Крим, МФО 824026).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Трещова О.Р.