Постанова № 89901574, 18.06.2020, Бериславський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
18.06.2020
Номер справи
647/1416/20
Номер документу
89901574
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 647/1416/20

№ провадження 3/647/1169/2020

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.06.2020 року Бериславський районний суд Херсонської області у складі:

головуючого – судді: Корсаненкової О.О.

за участю секретаря: Налиснік І.А.

прокурора: Шахової Ю.В.

особи, яка притягується до відповідальності: ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м.Берислава Херсонської області матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, заміжньої, має на утриманні малолітню дитину 2015 року народження, зареєстрованої та проживаючої за адресою АДРЕСА_1 , працюючої вихователем у дитячому садку № 3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

у вчинені правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України, суд

встановив:

Наказом начальника управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації від 02.02.2018 року № 10-ос ОСОБА_1 призначено на посаду державного соціального інспектора управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації з 05.02.2018 року. 05.02.2018 року ОСОБА_1 складено Присягу державного службовця.

Наказом начальника управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації від 05.04.2018 № 34-ос ОСОБА_1 присвоєно 9 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби.

Відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», державні службовці є суб`єктами відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.

Наказом начальника управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації від 11.06.2018 року № 64-ос ОСОБА_1 звільнено з посади державного соціального інспектора управління соціального захисту населення з 14.06.2018 року за власним бажанням.

Відповідно до Книги обліку руху трудових книжок управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації 14.06.2018 ОСОБА_2 під особистий підпис отримала оригінал своєї трудової книжки.

Відповідно до листа Бериславської районної державної адміністрації від 16.04.2020 року №001/1010/0-2020/22/602-202-1693, із ОСОБА_1 13.06.2018 року здійснено повний розрахунок по заробітній платі згідно з чинним законодавством (платіжне доручення № 153 від 13.06.2018).

Таким чином, 14.06.2018 року є днем припинення ОСОБА_1 діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

У зв`язку з чим, на виконання вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 повинна була не пізніше 13 липня 2018 року включно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій місцевого самоврядування (перед звільненням). Разом з цим, ОСОБА_1 подала до Реєстру декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) лише 19.12.2018 року о 22:13 год., тобто несвоєчасно.

Таким чином, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду державного соціального інспектору управління соціального захисту населення Бериславської районної державної адміністрації, будучи суб`єктом декларування та відповідальності відповідно до ст. 1, п.п. «в» п.1 ч.1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно (19.12.2018 року о 22:13 год.) та без поважних причин, маючи фізичні та технічні можливості, подала на офіційний вебсайт НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).

За встановлених обставин, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КпАП України.

Крім того, ОСОБА_1 на виконання вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язана була у період з 01.01.2019 року до 23.59 годин 31 березня 2019 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік (після звільнення).

Разом з цим, відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування ОСОБА_1 подала до Реєстру декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік (після звільнення) лише 02.07.2019 року о 01:33 год., тобто несвоєчасно.

Таким чином, ОСОБА_2 , будучи суб`єктом декларування та відповідальності відповідно до ст. 1, п.п. «в» п.1 ч.1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно (02.07.2019 року о 01:33 год.) та без поважних причин, маючи фізичні та технічні можливості, подала на офіційний вебсайт НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік (після звільнення).

За встановлених обставин, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КпАП України.

Постановою суду від 18.06.2020 року адміністративні справи відносно ОСОБА_1 об`єднані в одне провадження.

Прокурор в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України, із накладенням адміністративного стягнення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала та зазначила, що була ознайомлена про необхідність подачі декларацій, мала можливість їх подати, проте подала несвоєчасно.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України, підтверджується дослідженими в ході судового розгляду письмовими доказами, а саме: копією наказу управління соціального захисту населення Бериславської РДА від 02.02.2018 року №10-ос; копією наказу управління соціального захисту населення Бериславської РДА від 05.04.2018 року №34-ос; копією наказу управління соціального захисту населення Бериславської РДА від 11.06.2018 року №64-ос; копією витягу з Книги обліку руху трудових книжок працівників; відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; повідомленням ОСОБА_1 про вимоги закону від 14.06.2018 року; копією Особової картки державного службовця №29 ОСОБА_1 ; листом Бериславської районної державної адміністрації від 16.04.2020 №001/1010/0-2020/22/602-202-1693; поясненнями ОСОБА_1 ; послідовністю дій користувача в ЄДРД ОСОБА_1 ; листом Національного агентства з питань запобігання корупції від 21.12.2019 №71-03/85576/19.

Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України доказана повністю.

Обираючи вид стягнення, суд враховує характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь її вини та майновий стан.

Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Враховуючи особу порушника, сімейний, майновий стан останньої, характер вчинених правопорушень та їх наслідки, відсутність обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, суд вважає за можливе накласти адміністративне стягнення, з урахуванням ст.36 КпАП України, у вигляді штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст.172-6 КпАП України у мінімальному розмірі, що становить п`ятдесят мінімумів доходів громадян.

На підставі ст. 40-1 КпАП України із ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у визначеному законом розмірі.

Керуючись ст.ст.172-6, 283-285 КпАП України, суд

постановив:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчинені правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч.1 ст.172-6 КпАП України, з урахуванням ст.36 КпАП України, у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 420, 40 гривень. Судовий збір перераховувати на номер рахунку (IBAN) UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ /22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106, пункт 5.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення до Херсонського апеляційного суду через Бериславський районний суд Херсонської області.

З дня набрання чинності постанови її може бути звернено до виконання протягом трьох місяців.

Суддя О.О.Корсаненкова