Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 947/15015/20
Провадження № 1-кс/947/8676/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.06.2020 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в м. Одесі клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , яке погоджене прокурором відділу Військової прокуратури Південного регіону України ОСОБА_3 , про проведення огляду в рамках кримінального провадження №12020160000000117 від 19.02.2020 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 366 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з клопотання, в ході досудового розслідування встановлено, що службовими особами Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління (далі Південне ТерКЕУ) упродовж травня-червня 2018 року проведено процедури публічних закупівель робіт з будівництва будівлі казарми поліпшеного планування № 5 у військовому містечку № Ч-1 (смт. Чорноморське Лиманського району Одеської області; шифр Ч-1/К-5), на яких перемогло ТОВ «СК-ДАРІНА».
На виконання рішень тендерного комітету Південне ТерКЕУ від 21.05.2018 (протокол № 245) між т.в.о. начальника Південного ТерКЕУ ОСОБА_5 та директором ТОВ «СК-ДАРІНА» ОСОБА_6 04.06.2018 укладено договір підряду№97/18 на виконання робіт із будівництва будівлі казарми поліпшеного планування у військовому містечку №Ч-1, розташованого у смт. Чорноморське, Одеської області, Шифр-Ч-1/К-5 на загальну суму 20 384 298,00 грн. із терміном виконання до 30 грудня 2018 року.
На виконання договірних зобов`язань Південним ТерКЕУ перераховано ТОВ «СК-ДАРІНА» на підставі актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідок про виконані будівельні роботи та витрати форми КБ-3 8 839 943,33 грн.
Натомість ТОВ «СК-ДАРІНА» будівельні роботи в обсязі та строки, передбачені вказаним договором підряду, не виконано, казарму поліпшеного планування № 5 у військовому містечку № Ч-1 (смт. Чорноморське Лиманського району Одеської області) не побудовано та об`єкт будівництва замовнику відповідно до умов договору не передано. Договірні відносини між Південним ТерКЕУ та ТОВ «СК-ДАРІНА» по вказаному об`єкту будівництва припинено у грудні 2018 році.
Відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи від 07.11.2019 №19-1904/7376/7382 обсяги та вартість фактично виконаних ТОВ «СК-ДАРІНА» робіт не відповідають обсягам та вартості визначеними звітною документацією, через завищення їх вартості на суму 4 342 574,59 грн, відповідно, що спричинило збитки державі на вказану суму.
Вказане свідчить, що службові особи ТОВ «СК-ДАРІНА» під час виконання договору підряду від 04.06.2018 № 97/18 з будівництва будівлі казарми поліпшеного планування № 5 у військовому містечку № Ч-1 (смт. Чорноморське Лиманського району Одеської області; шифр Ч-1/К-5), за попередньою змовою групою осіб, спільно з інженерами технічного нагляду та за співучасті службових осіб Південного ТерКЕУ, на підставі складених завідомо неправдивих офіційних документів актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідок про виконані будівельні роботи та витрати форми КБ-3, привласнили чуже майно грошові кошти в особливо великих розмірах, перераховані Південним ТерКЕУ на виконання вищевказаних договорів підряду, чим спричинили шкоду державним інтересам.
Крім того, службові особі ТОВ «СК-ДАРІНА» під час виконання договору підряду від 04.06.2018 № 97/18 з будівництва будівлі казарми поліпшеного планування № 5 у військовому містечку № Ч-1 (смт. Чорноморське Лиманського району Одеської області; шифр Ч-1/К-5), з метою власного незаконного збагачення,за попередньою змовою групою осіб, спільно з інженерами технічного нагляду та за співучасті службових осіб Південного ТерКЕУ, вчинили службове підроблення, тобто складання завідомо неправдивих офіційних документів актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідок про виконані будівельні роботи та витрати форми КБ-3 про нібито виконані будівельні роботи по вищевказаним договорам будівельних підрядів та витрачені на їх виконання кошти, що стало підставою для сплати коштів держаного бюджету за вищевказані нібито виконані обсяги будівельних робіт, шляхом їх перерахування на розрахунковий рахунок ТОВ «СК-ДАРІНА», що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.
Наразі, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінальних правопорушень виникла необхідність у проведенні огляду вказаного об`єкту будівництва, з метою фіксації стану будівництва об`єкту, обсягу фактично виконаних будівельних робіт, перевірки відповідності проведених будівельних робіт проектній документації, актам приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В та довідкам про вартість виконаних будівельних робіт форми КБ-3, що має суттєве значення для визначення заподіяної інтересам держави шкоди та встановлення розміру спричинених збитків.
В судовому засіданні прокурор клопотання про надання дозволу на проведення огляду підтримав в повному обсязі.
Вивчивши клопотання та матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, вислухавши думку прокурора, слідчий суддя приходить до наступного переконання.
Згідно ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Відповідно до ч.ч. 1,2ст. 237 КПК Україниогляд проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цьогоКодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Враховуючи обставини можливого вчинення кримінального правопорушення, а також те, що об`єкт будівництва, що знаходиться у військовому містечку №Ч НОМЕР_1 , Шифр-Ч-1/К-5, за адресою: смт. Чорноморське, Лиманський район, Одеської області, ймовірно є об`єктом кримінально протиправних дій, тому може зберігати відомості, що можуть використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, з огляду на наявність в рамках даного кримінального провадження обґрунтованої підозри за фактом можливого вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, тому, з метою повного всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин можливого вчинення кримінально-протиправних дій за обставинами даного кримінального провадження, з метою фіксації стану будівництва об`єкту, обсягу фактично виконаних будівельних робіт, перевірки відповідності проведених будівельних робіт проектній документації, актам приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В та довідкам про вартість виконаних будівельних робіт форми КБ-3, що має суттєве значення для визначення заподіяної інтересам держави шкоди та встановлення розміру спричинених збитків, існує необхідність в проведенні огляду за вказаною адресою.
Крім того, проведення огляду, відповідно до матеріалів клопотання, необхідне для вирішення питання про призначення у кримінальному провадженні судових експертиз, зокрема, судової будівельно-технічної та судової економічної експертиз.
Враховуючи обґрунтованість клопотання сторони обвинувачення, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінальних правопорушень, а також в цілях забезпечення повноти, всебічності та об`єктивності досудового розслідування, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання сторони обвинувачення підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 223, 234, 235, 237 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , яке погоджене прокурором відділу Військової прокуратури Південного регіону України ОСОБА_3 , про проведення огляду в рамках кримінального провадження №12020160000000117 від 19.02.2020 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 366 КК України задовольнити.
Надати старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Одеській області капітану поліції ОСОБА_4 , та іншим слідчим, які входять до складу слідчої групи по розслідуванню кримінального провадження №12020160000000117 від 19.02.2020, та прокурорам Військової прокуратури Південного регіону України - прокурорам групи прокурорів у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_3 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , із залученням інших учасників в якості спеціалістів, дозвіл на проведення огляду земельної ділянки, прилеглої території, будівельного майданчику, комплексу споруд, будівель та приміщень об`єкту будівництва «виконання робіт з будівництва будівлі казарми поліпшеного планування у військовому містечку №Ч-1, Шифр-Ч-1/К-5, що знаходиться за адресою: смт. Чорноморське, Лиманський район, Одеської області.
Визначити строк дії ухвали тривалістю в один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1