Постанова № 89886779, 18.06.2020, Миколаївський районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
18.06.2020
Номер справи
945/310/20
Номер документу
89886779
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Справа № 945/310/20

Провадження № 3/945/302/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2020 року м. Миколаїв

Суддя Миколаївського районного суду Миколаївської області Шаронова Н.О., за участю: секретаря Куртась К.В.; прокурора Комарчука О.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Варюшине Веселинівського району Миколаївської області, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), -

встановив:

25 лютого 2020 року на адресу Миколаївського районного суду Миколаївської області надійшли два протоколи про адміністративні правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 є депутатом Яснополянської сільської ради сьомого скликання, відповідно до рішення Яснополянської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області № 1 від 06 листопада 2015 року.

Відповідно до п.п. б) п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про

запобігання корупції» (далі — Закон України), ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 45 Закону України особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і “в” пункту 2, частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

20 січня 2020 року ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

20 січня 2020 року ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину за складеними відносно неї протоколами вцілому визнала та пояснила суду, що не подавала вчасно декларації, у зв`язку зі збігом сімейних обставин.

Прокурор у судовому засіданні вважав, що ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, а тому просив визнати її винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Комарчука О.О., дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого.

Відповідно до рішення Яснополянської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області № 1 від 06 листопада 2015 року ОСОБА_1 визнано депутатом Яснополянської сільської ради сьомого скликання.

ОСОБА_1 під підпис було ознайомлено з вимогами Закону України “Про запобігання корупції” та повідомлено про необхідність до 01 квітня подати декларацію.

Згідно з положеннями п. п. б) п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Частиною 1 статті 65 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено, що за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Зі скріншотів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вбачається, що ОСОБА_1 опублікувала щорічну декларацію за 2017 рік 20 січня 2020 року о 12:17 та за 2018 рік 20 січня 2020 року о 12:35.

За таких обставин, суд вважає, що дії ОСОБА_1 за обома протоколами слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При обранні виду і розміру адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника та ступінь його вини. Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність не вбачається.

Відповідно до положень ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Відповідно до п. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Так, у судовому засіданні встановлено, що з дня вчинення ОСОБА_1 у 2018 році правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік) минуло більше ніж два роки з дня його вчинення, а тому відносно ОСОБА_1 за це правопорушення адміністративне стягнення накладено бути не може.

Статтею 55 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

Згідно з положеннями п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у тому числі за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

За таких обставин, суд вважає, що станом на 18 червня 2020 року строки накладення адміністративного стягнення за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік по відношенню до ОСОБА_1 закінчились, а тому провадження в справі про адміністративне порушення в цій частині підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись ст. 36, ч. 4 ст. 38, ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 221, п. 7 ч. 1 ст. 247, ст.ст. 252, 280, 283, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, суд, -

постановив:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, - закрити.

ОСОБА_1 за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рікпіддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн. 00 коп. в дохід держави (отримувач коштів: Миколаївс.УК/Миколаївськ.р-н/21081100; Код отримувача ( код за ЄДРПОУ): 37992266; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA758999980313060106000014230; Код класифікації доходів бюджету: 21081100) та стягнути судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп. в дохід держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача ( код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Миколаївський районний суд Миколаївської області протягом 10 днів.

Строк пред`явлення постанови до виконання 3 місяці.

Суддя Н. О. Шаронова