
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
17 червня 2020 року м. Київ № 640/1431/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Мазур А.С., розглянувши в порядку письмового провадження питання про витребування доказів в адміністративній справі:
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Північно-Український Будівельний Альянс" доГоловного управління Держпраці у Київській області про визнання протиправною та скасування постанови №КВ1871/1063/НД/СЛДД/ФС-18 В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «Північно-український будівельний альянс» (далі також позивач, ТОВ «Північно-український будівельний альянс») з позовом до Головного управління Держпраці у Київській області (далі також - відповідач) про визнання протиправною та скасування постанови від 15.01.2019 №КВ1871/1063/НД/СЛТД/ФС-18 про накладення штрафу.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва суду від 11.02.2019 відкрито провадження в даній адміністративній справі, розгляд якої вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказав на порушення посадовими особами відповідача установленого законодавством порядку проведення інспекційного відвідування, які полягають в тому, що інспекційне відвідування проводилося не за місцем знаходження позивача, а за місцем здійснення ним господарської діяльності на об`єкті будівництва за адресою: вул. Бориспільська, 18 у Дарницькому районі міста Києва. Посадові особи відповідача разом зі старшим слідчим Головного слідчого управління Генерального прокуратури України фактично й безперешкодно були допущені до інспекційного відвідування, що підтверджується копією додаткового огляду від 13.12.2018, складеного старшим слідчим Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Субботіним В.О. При цьому інспекторам праці було надано доступ до необхідних документів.
Крім того, вимога інспектора праці від 13.12.2018 №1871 про надання у строк до 12:00 год. 22.12.2018 документів, необхідних для проведення інспекційного відвідування, на поштову адресу позивача не надходила. Відтак, висновки посадових осіб відповідача, відображені в акті від 27.12.2018 №КВ1871/1063/НД про неможливість проведення інспекційного відвідування у зв`язку з невиконанням вищевказаної вимоги не відповідають дійсності.
Також позивач зауважив, що в частині зазначення у вищевказаному акті предмету контролю - питання виявлення неоформлених трудових відносин, відповідно до вимог частини 3 статті 24 КЗпП України, постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2019 №1871, відповідач вказав на неіснуючу постанову Кабінету Міністрів України.
Акт від 27.12.2018 №КВ1871/1063/НД підписано лише одним інспектором, тоді як інспекційне відвідування проводили два інспектори. В акті не зазначено, яка саме посадова особа здійснювала перешкоди інспекторам праці та відмовила у наданні запитуваної інформації та документів. Зазначена обставина не підтверджена понятими або іншими особами.
Заперечення позивача до акту від 27.12.2018 №КВ1871/1063/НД безпідставно не взяті відповідачем до уваги при розгляді справи про накладення штрафу, що призвело до прийняття протиправного рішення про накладення на позивача штрафу.
Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити в її задоволенні з огляду на необґрунтованість позовних вимог, стверджуючи про дотримання установленої законодавством процедури при проведенні інспекційного відвідування позивача.
Так, підставою для проведення інспекційного відвідування слугував лист Генеральної прокуратури України від 04.12.2018 №17/1/4-34811-15. Про призначення інспекційного відвідування відповідачем прийнято відповідний наказ та видано відповідним посадовими особам відповідача направлення на проведення інспекційного відвідування. Інспектором праці перед початком інспекційного відвідування видано вимогу від 13.12.2018 №1871 про надання в установлений строк необхідних для контрольного заходу документів. Вимога інспектора праці про надання об`єктом відвідування для ознайомлення документів та/або їх копій чи витягів з документів, пояснень, доступу до приміщень, організації робочого місця, внесена в межах повноважень, згідно з пунктом 12 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2017 №295, є обов`язковою для виконання.
В установлений термін запитувані документи позивач відповідачу не надав, що слугувало підставою для складення акту від 27.12.2018 №КВ1871/1063/НД про неможливість проведення інспекційного відвідування.
Позивача належним чином повідомлено про розгляд справи про накладення штрафу та надіслано йому примірник вищевказаного акта. Отже, за наслідками розгляду справи про накладення штрафу відповідачем правомірно прийнято рішення про накладення на позивача штрафу.
З вищевикладеного вбачається, що позивач, з-поміж іншого, стверджує, що вимога інспектора праці від 13.12.2018 №1871 до нього не надходила, тоді як відповідач, зазначаючи про видання цієї вимоги та її невиконання позивачем, жодного доказу про її направлення на адресу позивача чи вручення уповноваженій особі позивача суду не надав.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача
Згідно ч. 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно ч. 3 ст. 80 Кодексу адміністративного судочинства України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Враховуючи викладене, суд, з метою повного і всебічного з`ясування всіх обставин у справі, приходить до висновку про необхідність витребувати від відповідача належним чином засвідчені докази щодо направлення на адресу позивача вимоги від 13.12.2018 №1871 або щодо вручення цієї вимоги уповноваженій особі позивача.
Керуючись статтями 77, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,-
УХВАЛИВ:
Витребувати від Головного управління Держпраці у Київській області належним чином засвідчені докази щодо направлення на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Північно-український будівельний альянс» вимоги від 13.12.2018 №1871 або докази щодо вручення цієї вимоги уповноваженій особі названого товариства.
Витребувані документи надати в строк до трьох робочих днів, з дня отримання вказаної ухвали суду.
Ухвалу направити сторонам.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено оскарження ухвали про витребування доказів.
Суддя А.С. Мазур