Рішення № 89884872, 18.06.2020, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2020
Номер справи
620/1329/20
Номер документу
89884872
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 червня 2020 року м. Чернігів Справа № 620/1329/20

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Тихоненко О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтецца СД» до Державної податкової служби України, Комісії Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, Комісії центрального рівня Державної податкової служби, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,

У С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Альтецца СД» (надалі також – ТОВ «Альтецца СД», позивач) звернулося до суду з позовом до Державної податкової служби України (надалі також – ДПС України, відповідач 1), Комісії Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі також – Комісія ГУ ДПС у Чернігівській області, відповідач 2), Комісії центрального рівня Державної податкової служби, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі також - Комісія центрального рівня ДПС, відповідач 3) про визнання протиправними та скасування рішення відповідача 2 № 1245957/42864092 від 06.08.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 40 від 31.07.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних та рішення відповідача 3 № 1348656/42864092 від 10.12.2019, № 1349932/42864092 від 10.12.2019, № 1348658/42864092 від 10.12.2019, № 1348657/42864092 від 10.12.2019 про відмову у реєстрації податкових накладних № 71 від 29.11.2019, № 74 від 29.11.2019, № 73 від 10.12.2019 та № 72 від 29.11.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних; зобов`язання відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 71 від 29.11.2019, № 74 від 29.11.2019, № 40 від 31.07.2019, № 73 від 10.12.2019 та № 72 від 29.11.2019, подані позивачем.

В обґрунтування своїх вимог позивачем зазначено, що ТОВ «Альтецца СД», відповідно до приписів ст. 201 Податкового кодексу України, складено та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі також - ЄРПН) податкові накладні, а саме: від 31.07.2019 № 40, від 29.11.2019 № 71, № 72, № 74 та від 10.12.2019 № 73 (надалі також – оскаржувані податкові накладні). Однак, їх реєстрація зупинена на підставі п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України із зазначенням, що податкові накладні відповідають вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Позивач скористався правом на подання додаткових документів та пояснень до ДПС України, проте Комісією ГУ ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення від 06.08.2019 № 1245957/42864092 про відмову у реєстрації податкової накладної від 31.07.2019 № 40 в Єдиному реєстрі податкових накладних та Комісією центрального рівня ДПС прийнято рішення № 1348656/42864092 від 10.12.2019, № 1349932/42864092 від 10.12.2019, № 1348658/42864092 від 10.12.2019 та № 1348657/42864092 від 10.12.2019 про відмову у реєстрації податкових накладних № 71 від 29.11.2019, № 74 від 29.11.2019, № 73 від 10.12.2019 та № 72 від 29.11.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податків копій розрахункових документів. При цьому, в графі додаткова інформація (де необхідно вказати конкретні документи) – жодного документу не зазначено. Проте, ТОВ «Альтецца» було надано всі документи, необхідні для реєстрації вищевказаних податкових накладних.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 22.04.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. Ухвалою суду надано термін для подачі відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та заперечень.

В межах встановленого судом строку представником відповідача 2 подано відзив, в якому останній просить відмовити позивачу у задоволенні позову та зазначає, що оскільки ТОВ «Альтецца СД» перебуває в реєстрі платників з ознаками ризику, то відповідно податковим органом правомірно сформовані рішення про відмову в реєстрації оскаржуваних податкових накладних. Оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних прийняті контролюючим органом на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством, а отже відсутні правові підставі для їх скасування.

В межах встановленого судом строку представником відповідача 1 та 3 подано відзив, в якому останній просить відмовити ТОВ «Альтецца СД» у задоволенні позову та зазначає, що оскільки ТОВ «Альтецца СД» перебуває в реєстрі платників з ознаками ризику, то відповідно податковим органом правомірно сформовані рішення про відмову в реєстрації оскаржуваних податкових накладних. Оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних прийняті контролюючим органом на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством, а отже відсутні правові підставі для їх скасування.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

ТОВ «Альтецца СД» склало податкові накладні від 31.07.2019 № 40, від 29.11.2019 № 71, № 72, № 74 та від 10.12.2019 № 73 в електронній формі та надіслало їх для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.19, 46, 73, 98, 125).

Однак, ТОВ «Альтецца СД» отримало квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних від 31.07.2019 № 40, від 29.11.2019 № 71, № 72, № 74 та від 10.12.2019 № 73, оскільки вказані податкові накладні відповідають вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (а.с.20, 47, 74, 99, 126).

Як слідує з матеріалів справи, ТОВ «Альтецца СД» 02.08.2019 та 02.12.2019 направило до податкового органу письмові пояснення та копії первинних документів до кожної податкової накладної (а.с.21-44, 48-71, 75-96, 100-123, 127-152).

Однак, Комісією ГУ ДПС у Чернігівській області та Комісією центрального рівня ДПС, прийнято рішення рішення № 1245957/42864092 від 06.08.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 40 від 31.07.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних та рішення № 1348656/42864092 від 10.12.2019, № 1349932/42864092 від 10.12.2019, № 1348658/42864092 від 10.12.2019, № 1348657/42864092 від 10.12.2019 про відмову у реєстрації податкових накладних № 71 від 29.11.2019, № 74 від 29.11.2019, № 73 від 10.12.2019 та № 72 від 29.11.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних, в зв`язку з ненаданням платником податку копій документів (розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків) та надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства (а.с.18, 45, 72, 97, 124).

Позивач, не погодившись з відмовою в реєстрації вищевказаних податкових накладних, звернувся до суду за захистом своїх прав та інтересів з відповідним позовом.

Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, суд зважає на таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пп. 16.1.2, 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (надалі також - Податковий кодекс України). платник податків зобов`язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Відповідно до пп. “б” п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України об`єктом оподаткування податком на додану вартість є постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається, згідно з приписами п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України, дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України).

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відповідно до п. 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (надалі також - Порядок № 1246), податкова накладна є електронним документом, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з п. 12 зазначеного вище Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до п. 13 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Відповідно до приписів, наведених у п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України 21.02.2018 № 117 “Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних” затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі також – Порядок № 117); Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації; Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/ розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (п. 7 Порядку № 117).

На час виникнення та розвитку спірних у цій справі правовідносин критерії ризиковості здійснення операцій визначалися листом Державної податкової служби України від 21.03.2018 № 959/99-99-07-18.

Крім того, на сайті ДПС України 13.11.2018 оприлюднено критерії ризиковості платника податку та критерії ризиковості здійснення операцій (з урахуванням внесених змін, погоджених Міністерством фінансів згідно з листом від 31.10.2018 № 26010-06-05/28170), затверджені керівником ДПС України 05.11.2018, відповідно до пп. 1.6 п. 1 яких комісії головних управлінь ДПС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме: платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і тимчасово окупованій території, в розумінні Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України"; платник податку зареєстрований платником ПДВ менше трьох місяців; платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Державної казначейської служби України (крім бюджетних установ); платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років; платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України; платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України; наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.

Як встановлено судом, реєстрація податкових накладних від 31.07.2019 № 40, від 29.11.2019 № 71, № 72, № 74 та від 10.12.2019 № 7 зупинена з посиланням на пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку.

Листи міністерств, інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами у розумінні ст. 117 Конституції України, а відтак не є джерелом права відповідно до ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України.

Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 02.04.2019 у справі № 822/1878/18.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає необґрунтованим посилання контролюючого органу на пп. 1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку як на підставу зупинення реєстрації спірних податкових накладних з огляду на те, що лист ДПС України від 21.03.2018 № 959/99-99-07-18, яким оприлюднено ці критерії, не є нормативно-правовим актом, як не є нормативно-правовим актом критерії ризиковості платника податку та критерії ризиковості здійснення операцій, оприлюднені 13.11.2018 на сайті ДПС України.

Отже, відповідачами не доведено, а судом не встановлено наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних від 31.07.2019 № 40, від 29.11.2019 № 71, № 72, № 74 та від 10.12.2019 № 73.

Між тим, ТОВ «Альтецца СД», одержавши квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних у межах строку, встановленого законодавством, надіслав до контролюючого органу копії документів, складених за відповідними господарськими операціями.

Однак, комісія регіонального рівня, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, розглянувши ці документи, прийняла оскаржувані рішення про відмову в реєстрації спірних податкових накладних.

Необхідно зазначити, що відповідно до п. 21 Порядку № 117 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

На думку суду, ТОВ «Альтецца СД» надано всі необхідні та достатні документи для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних від 31.07.2019 № 40, від 29.11.2019 № 71, № 72, № 74 та від 10.12.2019 № 73.

Оцінюючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення Комісії ГУ ДПС у Чернігівській області та Комісії центрального рівня ДПС № 1245957/42864092 від 06.08.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 40 від 31.07.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних та № 1348656/42864092 від 10.12.2019, № 1349932/42864092 від 10.12.2019, № 1348658/42864092 від 10.12.2019, № 1348657/42864092 від 10.12.2019 про відмову у реєстрації податкових накладних № 71 від 29.11.2019, № 74 від 29.11.2019, № 73 від 10.12.2019 та № 72 від 29.11.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних є протиправними.

Відповідно до п. 19, 20 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДПС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, чинним законодавством не передбачений інший ефективний спосіб захисту порушеного права позивача в спірних правовідносинах, відмінний від зобов`язання ДПС України зареєструвати податкові накладні від 31.07.2019 № 40, від 29.11.2019 № 71, № 72, № 74 та від 10.12.2019 № 73 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, на підставі зібраних та досліджених доказів, аналізу чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позивач навів достатньо обставин на підтвердження своїх вимог, а відтак позов ТОВ «Альтецца СД» необхідно задовольнити повністю.

Згідно з ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог ТОВ «Альтецца СД», то суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів на користь позивача судовий збір у сумі 10510,00 грн.

Керуючись статтями 72-74, 77, 139, 168, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтецца СД» до Державної податкової служби України, Комісії Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, Комісії центрального рівня Державної податкової служби, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1245957/42864092 від 06.08.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 40 від 31.07.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії центрального рівня Державної податкової служби, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1348656/42864092 від 10.12.2019, № 1349932/42864092 від 10.12.2019, № 1348658/42864092 від 10.12.2019, № 1348657/42864092 від 10.12.2019 про відмову у реєстрації податкових накладних № 71 від 29.11.2019, № 74 від 29.11.2019, № 73 від 10.12.2019 та № 72 від 29.11.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 71 від 29.11.2019, № 74 від 29.11.2019, № 40 від 31.07.2019, № 73 від 10.12.2019 та № 72 від 29.11.2019, подані Товариством з обмеженою відповідальністю «Альтецца СД».

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтецца СД» судовий збір у сумі 3 503 (три тисячі п`ятсот три) грн 33 коп.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Комісії Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтецца СД» судовий збір у сумі 3 503 (три тисячі п`ятсот три) грн 33 коп.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Комісії центрального рівня Державної податкової служби, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтецца СД» судовий збір у сумі 3 503 (три тисячі п`ятсот три) грн 33 коп.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та з урахуванням п. 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга, з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Позивач: Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтецца СД» (прос. Перемоги, 145, кв.61, м. Чернігів, 14017, код ЄДРПОУ 39274670).

Відповідач 1: Державна податкова служба України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393).

Відповідач 2: Комісія Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (вул. Реміснича, 11, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 43143966).

Відповідач 3: Комісії центрального рівня Державної податкової служби, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (вул. Львівська Площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393).

Повний текст рішення суду складено 18.06.2020.

Суддя О.М. Тихоненко