Рішення № 89883679, 18.06.2020, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2020
Номер справи
280/2693/20
Номер документу
89883679
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

18 червня 2020 року Справа № 280/2693/20 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за правилами спрощеного провадження

за позовом ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , код ДРФО НОМЕР_1 )

до - Управління соціального захисту населення по Хортицькому району Запорізької міської ради (69097, м. Запоріжжя, вул. Лахтінська, буд. 4 - Б, код ЄДРПОУ 37573817),

про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

23 квітня 2020 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) до Управління соціального захисту населення по Хортицькому району Запорізької міської ради (далі по тексту - відповідач), в якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу в призначенні державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім`ї, допомоги при народженні дитини та допомоги на дітей одинокім матерям;

-визнати протиправними дії відповідача, скасувати розпорядження відповідача, оформлене у вигляді повідомлень №6635-6637 від 26.12.2019 про відмову в призначенні позивачу державної допомоги при народженні дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , державної допомоги на дітей одиноким матерям, та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям;

- зобов`язати відповідача призначити та виплатити позивачу державну допомогу при народженні дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- зобов`язати відповідача призначити та виплатити позивачу соціальні допомоги на дитину ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як одинокій матері та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, належним чином розглянувши заяву про надання соціальних виплат.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 народила сина ОСОБА_2 . У зв`язку зі зміною місця проживання, маючи статус одинокої матері, звернулась до відповідача із заявами про призначення допомоги малозабезпеченим сім`ям, допомоги при народженні дитини та допомоги на дітей одиноким матерям. Однак отримала відмову, оскільки згідно наданих документів встановлено невідповідність персональних даних відповідно до рішення Хортицького районного суду від 02.04.2013 по справі №337/720/2013-ц. Не погоджуючись з такою відмовою відповідача, просить суд позов задовольнити.

Ухвалою суду від 27.04.2020 позовну заяву залишено без руху та надано строк на усунення недоліків.

У термін, встановлений ухвалою суду від 27.04.2020 позивачем усунуто недоліки.

Ухвалою суду від 14.05.2020 відкрито спрощене позовне провадження без виклику (повідомлення) сторін в адміністративній справі № 280/2693/20. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.

16.06.2020 від представника відповідача через канцелярію суду (вх. №28024) поданий відзив. Відповідач проти задоволення позову заперечує, та зазначає, що позивачка, використавши своє право на відновлення дошлюбного прізвища, не виконала обов`язок щодо обміну паспорта (не звернулася до уповноваженого органу за обміном паспорта), у зв`язку з цим, допомога призначена бути не може. З наведених підстав просить суд у задоволенні позову відмовити.

Від позивача надійшли заперечення на відзив відповідача.

Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи в порядку письмового провадження, фіксація судового засідання за допомогою технічного засобу, відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України не здійснювалось.

Суд, оцінивши обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наступне.

26.11.2019 до Управління соціального захисту населення по Хортицькому району Запорізької міської ради звернулась громадянка ОСОБА_1 із заявою про призначенням допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги малозабезпеченим сім`ям.

До даної заяви та декларації були додані наступні документи: витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України від 09.11.2018 № 00021404297, свідоцтво про народження НОМЕР_2 , картка платника податків від 20.02.2018, трудова книжка НОМЕР_3 на ім`я ОСОБА_3 , трудова книжка НОМЕР_4 на ім`я ОСОБА_3 , заява від 26.11.2019 про запит особової справи.

При поданні заяви громадянкою ОСОБА_1 було пред`явлено паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_1 .

При поданні 26.11.2019 заяви на призначення допомог відповідачем було встановлено необхідність донесення таких документів: копії рішення суду про розірвання шлюбу, копії свідоцтва про шлюб, довідку про реєстрацію місця проживання особи, заяву з банку (це зазначено у розділі «Для розгляду заяви необхідно додати до 26.12.2019 такі документи» заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг від 26.11.2019). Відповідні документи заявницею (позивачкою) було донесено 29.11.2019.

Гр . ОСОБА_1 окремою заявою від 26.11.2019 про запит особової справи повідомила відповідача про отримання нею допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги малозабезпеченим сім`ям в управлінні соціального захисту населення Нововоронцовської районної державної адміністрації Херсонської області.

27.11.2019 відповідачем зроблено запит до управління соціального захисту населення Нововоронцовської районної державної адміністрації Херсонської області з метою надсилання особової справи отримувача допомог.

Для підтвердження складу сім`ї гр. Іванковою було надано копію заочного рішення Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 02.04.2013 по справі № 337/720/13-ц.

За заявою про призначення допомог від 26.11.2019 відповідачем були прийняті рішення про відмову в призначенні допомоги при народженні дитини (повідомлення від 26.12.2019 № 6635); допомоги на дітей одиноким матерям (повідомлення від 26.12.2019 № 6636); допомоги малозабезпеченим сім`ям (повідомлення від 26.12.2019 № 6637) з підстави невідповідності персональних даних заявника (позивачки), зазначених у заяві про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг від 26.11.2019 і декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 26.11.2019 даним ухваленим рішенням Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 02.04.2013 по справі 337/720/13-ц, яке набрало законної сили 22.04.2013, щодо зміни прізвища.

На скаргу гр. ОСОБА_1 від 25.03.2020, надіслану відповідачу 26.03.2020, надана письмова відповідь від 31.03.2020 № 1-63-2 «Про розгляд звернення».

Не погоджуючись із такими діями відповідача, позивач звернулась до суду із даним позовом.

Всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.1 ст.2 КАС України відповідно до яких завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У відповідності до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Закон України № 2811-Х1І від 21.11.1992 «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» (далі - Закон № 2811) відповідно до Конституції України встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім`ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім`ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.

Статтею 1 Закону № 2811 визначено, що громадяни України, в сім`ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України. Порядок призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення допомоги за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України

Відповідно до ст. 10 Закону № 2811 допомога при народженні дитини за цим Законом надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.

Як зазначено у ст. 11 Закону № 2811 допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини. Для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення за умови пред`явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та свідоцтва про народження дитини подається одним з батьків (опікуном), з яким постійно проживає дитина, заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, та копія свідоцтва про народження дитини, отже даний перелік документів є вичерпним.

Відносини у даній сфері регулюються Порядком призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою КМ № 1751 від 27.12.2001 (далі - порядок №1751).

Відповідно до п. 54 Порядку №1751 у разі зміни місця проживання одержувача державної допомоги сім`ям з дітьми виплата її продовжується органом соціального захисту населення за новим місцем проживання або відбування покарання з місяця звернення.

Відповідно до п. 11 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою КМ № 1751 від 27.12.2001 для призначення допомоги при народженні дитини органу соціального захисту населення за умови пред 'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу\ подається:

1) заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

2) копія свідоцтва про народження дитини (з пред 'явленням оригіналу).

Пунктом 2.1 Інструкції щодо порядку оформлення та ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальних допомоги, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.09.2006 № 345 (далі - Інструкція № 345) зазначено, що приймання заяв та документів для надання усіх видів соціальної допомоги здійснюється спеціалістом з прийому безпосередньо від заявника або іншої особи за відповідним дорученням, завіреним у встановленому порядку.

За наявності письмової заяви особи, яка претендує на призначення допомоги, але за станом здоров`я або з інших поважних причин (догляд за інвалідом І групи, дитиною -інвалідом віком до 18 років тощо) не може особисто зібрати необхідні документи, збір зазначених документів на отримання соціальної допомоги покладається на Управління.

З врахуванням гарантованого соціального захисту, призначення та виплату державної допомоги, що виплачується при народженні дитини, я у межах 12-ти місячного строку з дня народження дитини, визначеного законом,

Відповідно до п. 35 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою КМ № 1751 від 27.12.2001 для призначення допомоги на дітей одиноким матерям до органу соціального захисту населення подаються такі документи:

1) заява про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

2) витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідка про народження, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзаиу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, або документ про народження, виданий компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку;

3) копія свідоцтва про народоюення дитини;

4) довідка про реєстрацію місця проживання матері та дитини. У разі неможливості одержати таку довідку допомога призначається на підставі висновку про початкову оцінку потреб дитини та сім`ї, наданого центром соціальних служб для сім % дітей та молоді, із зазначенням факту проживання дитини з матір 'ю. Якщо дитина навчається за межами населеного пункту, в якому проживає мати, і не перебуває на повному державному утриманні, подається довідка про реєстрацію місщ проживання матері та довідка про реєстрацію місця проживання або місця перебування (навчання) дитини.

Відповідно до п. 25 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою КМ № 250 від 24.02.2003 виплата раніше призначеної соціальної допомоги припиняється:

у разі переїзду сім`ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють виплату соціальної допомоги (зокрема, смерть одинокої особи), - з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни.

Відповідно до п. 6 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою КМ № 250 від 24.02.2003 для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім`ї подає органу соціального захисту населення такі документи: заяву;

- документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім`ї;

- декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім`ї; до декларації не включаються державна соціальна допомога, призначена відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім 'ям"; нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги; сплачені членами сім`ї аліменти; грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, на час її проведення, безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, на час здійснення зазначених);

- довідку про наявність та розмір земельної частки (паю); довідку встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, про безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

- інформація про склад сім "і заявника зазначається в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Форми заяви, декларації про доходи та майно затверджуються Мінсоцполітики.

До складу сім`ї включаються чоловік, дружина; рідні, усиновлені діти цих осіб віком до вісімнадцяти років, а також діти, які навчаються за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти до досягнення двадцяти трьох років і які не мають власних сімей; неодружені повнолітні діти, які визнані особами з інвалідністю з дитинства І та II груп або особами з інвалідністю І групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв`язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одинокою особою з інвалідністю І групи і здійснює догляд за нею; жінка та чоловік, які проживають однією сім`єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. При цьому до складу сім`ї включаються незалежно від місця проживання (перебування) або реєстрації діти, які навчаються за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти до досягнення двадцяти трьох років і не мають власних сімей. До складу сім`ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.

Як встановлено матеріалами справи, підставою для відмови позивачці у призначенні допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги малозабезпеченим сім`ям, слугувала невідповідність персональних даних позивача рішенню Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 02.04.2013.

З цього приводу суд зазначає.

До Хортицького районного суду м. Запоріжжя судом був зроблений запит щодо надання завіреного належним чином заочного рішення Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 02.04.2013 по справі №337/720/13-ц, провадження 2/337/682/2013 про розірвання шлюбу між ОСОБА_1 та ОСОБА_5

13.05.2020 з Хортицького районного суду м. Запоріжжя надійшов лист з копією ухвали від 08.07.2014.

Заочне рішення Хортицького районного суду від 02.04.2013 по справі №337/720/13-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_5 про розірвання шлюбу, було скасовано ухвалою Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 22.05.2014.

Ухвалою Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 08.07.2014 по справі №337/720/13-ц, позов ОСОБА_1 до ОСОБА_5 про розірвання шлюбу - залишено без розгляду.

Тому, не може бути підставою посилання відповідача у повідомленнях №6635, №6636, №6637 на невідповідність персональних даних позивачці.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги з приводу визнання дій протиправними щодо відмови у виплаті допомоги при народженні дитини, соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям є такими, що підлягають задоволенню.

З приводу призначення допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги як малозабезпеченим сім`ям, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 3 Закону № 2811-ХII одним з видів державної допомоги сім`ям з дітьми є, зокрема, допомога на дітей одиноким матерям.

Статтею 18-1 вказаного Закону визначено право на допомогу на дітей одиноким матерям.

Відповідно до статті 18-3 Закону № 2811-ХII допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім`ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків призначається на кожну дитину.

Статтею 18-4 Закону № 2811-ХII визначені умови, за яких виплата допомоги на дітей одиноким матерям припиняється або призупиняється.

Так, відповідно до вказаної статті виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) припиняється у разі:

- позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

- позбавлення отримувача допомоги волі за вироком суду;

- скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;

- реєстрації дитиною шлюбу до досягнення нею 18-річного віку;

- надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності у випадках, передбачених законом;

- смерті дитини;

- смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) призупиняється у разі:

- тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

- відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

- тимчасового працевлаштування дитини.

У разі припинення дії обставин, передбачених частиною другою цієї статті, виплата допомоги поновлюється за письмовою заявою отримувача допомоги до органу, який призначає допомогу, з місяця, що настає за місяцем, в якому припинилася дія зазначених обставин.

Припинення або призупинення виплати допомоги здійснюється на підставі відомостей про обставини, зазначені у частинах першій та другій цієї статті, з місяця, що настає за місяцем, в якому було виявлено зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.

Частиною 2 статті 1 Закону № 2811-ХII визначено, що порядок призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення допомоги за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Порядок призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1751.

Вказаний Порядок (пункти 33 - 38) містить аналогічні положення.

Частиною 5 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті (визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії), суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Отже, правовідносини щодо призначення допомоги на дітей одиноким матерям та допомоги малозабезпечним сім`ям відносяться до виключної компетенції виконавців, та є їх дискреційними повноваженнями і суд, захищаючи права та свободи особи, не може перебирати на себе функції інших органів державної влади, та втручатися в делеговані повноваження, з урахуванням

Оскільки заочне рішення Хортицького районного суду від 02.04.2013 по справі №337/720/13-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_5 про розірвання шлюбу, було скасовано ухвалою Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 22.05.2014, позовна вимога у цій частині підлягає задоволенню у спосіб зобов`язання Управління соціального захисту населення по Хортицькому району Запорізької міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення допомоги на дітей одиноким матерям від 29 листопада 2019 року, та заяви про призначення допомоги малозабезпеченим сім`ям з урахуванням висновків суду.

За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

У звязку із звільненням позивача від сплати судового збору, судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись ст. ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адмністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , код ДРФО НОМЕР_1 ) до Управління соціального захисту населення по Хортицькому району Запорізької міської ради (69097, м. Запоріжжя, вул. Лахтінська, буд. 4 - Б, код ЄДРПОУ 37573817), про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення по Хортицькому району Запорізької міської ради та скасувати повідомлення про надання (відмову) соціальної допомоги №6635 від 26.12.2019, яким відмовлено у призначені допомоги при народженні дитини ОСОБА_1 .

Визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення по Хортицькому району Запорізької міської ради та скасувати повідомлення про надання (відмову) соціальної допомоги №6637 від 26.12.2019, якою відмовлено у призначені державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, щодо ОСОБА_1 .

Визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення по Хортицькому району Запорізької міської ради та скасувати повідомлення про надання (відмову) соціальної допомоги №6636 від 26.12.2019, якою відмовлено у призначені допомоги на дітей одиноким матерям щодо ОСОБА_1 .

Зобов`язати Управління соціального захисту населення по Хортицькому району Запорізької міської ради (69097, м. Запоріжжя, вул. Лахтінська, буд. 4 - Б, код ЄДРПОУ 37573817) призначити та виплатити ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , код ДРФО НОМЕР_1 ) державну допомогу при народженні дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Зобов`язати Управління соціального захисту населення по Хортицькому району Запорізької міської ради (69097, м. Запоріжжя, вул. Лахтінська, буд. 4 - Б, код ЄДРПОУ 37573817) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , код ДРФО НОМЕР_1 ) про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 26 листопада 2019 р., з урахуванням висновків суду.

Зобов`язати Управління соціального захисту населення по Хортицькому району Запорізької міської ради (69097, м. Запоріжжя, вул. Лахтінська, буд. 4 - Б, код ЄДРПОУ 37573817) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , код ДРФО НОМЕР_1 ) про призначення допомоги на дітей одиноким матерям від 26 листопада 2019 р., з урахуванням висновків суду.

У задоволенні інших позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до пункту 3 розділу VI Прикінцеві положення Кодексу адміністративного судочинства України у перебіг установленого судом строку для подання апеляційної скарги не враховується строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), запроваджений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 (із змінами та доповненнями).

Рішення в повному обсязі виготовлено та підписане суддею 18.06.2020.

Рішення не набрало законної сили.

Суддя Р.В. Сацький