Рішення № 89883144, 18.06.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2020
Номер справи
160/578/20
Номер документу
89883144
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2020 року Справа № 160/578/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Златіна Станіслава Вікторовича розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Комунального закладу "Центр соціальної підтримки дітей та сімей" Добре вдома" Дніпровської ріойнної ради Дніпропетровської області про застосування заходів реагування, -

ВСТАНОВИВ:

16 січня 2020 року Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального закладу "Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Добре вдома" Дніпровської районної ради Дніпропетровської області, в якому просить застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) об`єкта, а саме: будівлі за адресою: Дніпропетровська обл., Дніпровський район, смт Слобожанське, вул. Василя Сухомлинського, буд.66 Комунального закладу "Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Добре вдома" Дніпровської районної ради Дніпропетровської області до повного усунення порушень.

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає, що за результатами проведеної планової перевірки Комунального закладу "Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Добре вдома" Дніпровської районної ради Дніпропетровської області, встановлено порушення, які становлять загрозу життю та здоров`я людей.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.01.2020р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 160/578/20. Призначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

25.02.2020 р. через канцелярію суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого відповідач не погоджується з позовними вимогами позивача з огляду на наступне. Актом №137 від 19.12.2019 року щодо додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту були виявлені порушення. На дату подачі відзиву, виявлені позивачем порушення вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, передбачені пунктами Акту перевірки відповідач усунув та повідомив про це позивача. Відповідач звернувся до позивача з письмовою заявою щодо проведення перевірки усунутих порушень. Перевірка відбувалась 20.02.2020 року №54 від 19.02.2020 року. Приведені вище обставини підтверджують відсутність підстав для застосування заходів реагування.

Ухвалою суду від 24.04.2020 року продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів.

Ухвалою суду від 29.05.2020 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Сторони у судове засідання не з`явились, позивач подав клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що у період з 18.12.2019 по 19.12.2019 відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» проведено позапланову перевірку Комунального закладу "Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Добре вдома" Дніпровської районної ради Дніпропетровської області, за результатами якої складено акт від 19.12.2019р. №137.

Згідно висновків означеного акту встановлено порушення Комунального закладу "Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Добре вдома" Дніпровської районної ради Дніпропетровської області Кодексу цивільного захисту України № 5403-VI (далі - КЦЗУ), Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.03.2015 за № 252/26697 (далі - ППБУ) Державних будівельних норм України «Системи протипожежного захисту», затверджено наказом Мінрегіону України від 13.11.2014 №312 (далі - ДБН В.2.5-56:2014), Державних будівельних норм України «Пожежна безпека об`єктів будівництва», затверджених наказом Мінрегіону України від 31.10.2016 № 287 (далі - ДБН В.1.1-7:2016), Державних будівельних норм України «Будинки і споруди. Громадські будинки та споруди. Основні положення затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України №260 від 28.09.2018 (далі - ДБН В.2.2-9:2018), Державних будівельних норм України «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти», затверджених наказом Мінрегіону України в 25.04.2018 № 107 (далі - ДБН В.2.2-4:2018), «Правила улаштування електроустановок», Правил будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок (далі - ПУЕ ДНАОП 0.00-1.32-01, НПАОП 40.1-1.32-01), Наказ МВС від 16.06.2015 № 696 «Про затвердження Інструкції про порядок утримання, обліку та перевірку технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання», Наказу МНС України від 18.12.2000 №338 (у редакції наказу МНС України від 16.08.2005), зареєстрований у Мін`юсті Україні 01.09.2005 за № 970/11250 «Положення про паспортизацію потенційно небезпечних об`єктів» (далі - Положення про паспортизацію), Наказу МНС України від 23.02.2006 № 98 зареєстрованого у Мін`юсті України 20.03.2006 за № 286/12160 «Методика ідентифікації потенційно небезпечних об`єктів» (далі - Методика ідентифікації ПНО), Постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 №444 «Порядок здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» (далі - Порядок здійснення навчання населення), Постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 № 1200 «Про затвердження Порядку забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю» (далі - Порядок забезпечення), Правил техногенної безпеки, затверджених наказом МВС України від 05.11.2018 № 879, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 27.11.2018 за № 1346/32798 (далі - ПТБ).

Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області перевіркою об`єкту: Комунального закладу "Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Добре вдома" Дніпровської районної ради Дніпропетровської області за адресою: Дніпропетровська обл., Дніпровський район, смт Слобожанське, вул. Василя Сухомлинського, буд.66,встановлені наступні порушення:

- Наказ МВС України від 30.12.2014 року № 1417 Про затвердження Правил пожежної безпеки в Україні розділ V. п.1.2, п.1.4., розділ І. п.2., розділ II. п.22.; Державні будівельні норми України «Системи протипожежного захисту» п.5.8, а саме: тривожні сповіщення від приладу приймально-контрольної пожежної системи протипожежного захисту будівлі об`єкту не виведено на пульт пожежного спостерігання.

- ППБУ розділ III. п. 2.3., розділ II п.22.; «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти» п. 6.59., а саме: двері двох сушильно-прасувальних кімнат, не виконано протипожежними 2-го типу у будівлі закладу;

- ППБУ розділ III. п.2.23. розділ II п.22; Державні будівельні норми України. Пожежна безпека об`єктів будівництва (далі-ДБН В. 1.1-7:2016) п.7.2.1., п.7.2.4., п.7.2.5., п.7.2.6., а саме: відсутні бокові розосереджені евакуаційні виходи з приміщень розташованих на другому поверсі будівлі закладу (на плані приміщення номер 224, 209);

- ППБУ розділ III. п.2.23., розділ II. п.9. ДБН В. 1.1-7-2016 п.7.3.3.; ДБНВ.2.2-4:2018 п. 9.8., а саме: не надано сертифікати відповідності або свідоцтво про визначення відповідності на горючі будівельні матеріали, якими оздоблено стіни у кімнаті групових занять на першому поверсі будівлі закладу, у разі невідповідності будівельних матеріалів вимогам, вони повинні бути демонтовані;

- ППБУ розділ III. п.2.3., розділ II. п.22.; ДБН В. 1.1-7-2016 п.6.31.; Державні будівельні норми України «Будинки і споруди. Громадські будинки та споруди. Основні положення.» ( далі-ДБН В.2.2-9-2018)п.10.3.6., а саме: не встановлено сертифіковані протипожежні двері, в прорізі протипожежної перегородки, між приміщенням електрощитової, розташованої на першому поверсі будівлі закладу, від інших адміністративних приміщень;

- ППБУ розділ III. п.2.3., розділ II. п.22.;- ДБН В. 1.1-7:2016 п.6.2., п.6.4., п.6.17., п.6.16.; ДБН В.2.2-9-2018п.10.3.6, а саме: не встановлено сертифіковані протипожежні двері, в прорізі протипожежної перегородки, між господарчим приміщенням (коморою), розташованим на другому поверсі будівлі закладу, та іншими адміністративними приміщеннями.

- ППБУ розділ III. п. 2.3., розділ II п.22.; ДБН В.2.2-4:2018п. 6.50, а саме: двері комор чистої та брудної білизни, не виконано протипожежними 2-го типу у будівлі закладу;

- ППБУ розділ V. п.2.1.; «Інструкція про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання» - затверджено Наказ Міністерства внутрішніх справ України 15.06.2015 №696; Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.07.2015 р. за №780/27225 розділ IV.п.6 - не проведено випробовування на тиск та витрату води з оформленням акту, мережі зовнішнього протипожежного водопроводу;

- ППБУ розділ III. п.2.23., п.2.37.; ДБН В. 1.1-7-2016 п.7.2.11.; ДБНВ.2.2-9-2018 п.10.2.1., - не встановлено між внутрішньою сходовою кліткою типу СК1 та коридором першого поверху будівлі закладу, двері з ущільненням в притворах та з пристроями для само зачинення;

- ППБУ розділ III. п.2.23., п.2.37., розділ II п.22; ДБН В. 1.1- 7:2016 п.7.2.11.; ДБН В.2.2-9-2018п.10.2.1.- в будівлі закладу не встановлено на двері що виходять до сходових кліток типу СК1 пристрої для само зачинення та не виконано ущільнення в притворах дверей;

- ППБУ розділ II. п.22.; ДБН В.1.1-7:2016 п.7.3.26.,п.7.1.4., таблиця 5.; ДБН В.2.2-9-2018п.10.2.1 - вікно у зовнішніх стінах сходової клітки типу СК1 не обладнано пристроєм для його відчинення з рівня сходової площадки;

- ППБУ розділі ІІІ п.2.29., розділ II. п.22.; ДБН В.2.2-4:2018 п. 10.3.- поручні сходових кліток типу СК1, не відповідають вимогам будівельних норм, а саме не передбачені поручні для дітей біля стін або на огорожі сходів - на висоті 0,5 м.;

- ППБУ розділ III. п.2.37.- допускається захаращення сторонніми предметами шляхів евакуації з приміщення будівлі закладу;

- ППБУ розділ III. п.2.11. - підвальний поверх утримуються не у відповідності до вимог пожежної безпеки, а саме допускається зберігання горючих матеріалів;

- ППБУ розділ IV. п.1.17. - допущено встановлення електророзеток, вимикачів та інших подібних апаратів на горючі основи;

- ППБУ розділ IV п.1.18.- Допускається використання в пожежонебезпечних зонах світильників з лампами розжарювання без захисного суцільного скла (ковпаків);

- ППБУ розділ IV. п.1.7 - у приміщенні будівлі закладу з`єднувальні (відгалуджувальні) коробки не закриті кришками з негорючих або важкогорючих матеріалів;

- ППБУ розділ IV. п.1.20 - не проведено замір опору ізоляції і перевірка на спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання;

- ППБУ розділ IV п.1.21 - не виконано захист будівель від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, а також їх перевірку у відповідності до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд»;

- ППБУ розділ V. п.3.17, п.3.22., розділ III п.2.2. - не проведено технічне обслуговування вогнегасників, які знаходяться в будівлях та на території об`єкту;

- ППБУ розділ V. п.2.1. 9) - біля місця розташування пожежного гідранта не встановлено покажчики (об`ємні зі світильником або плоскі із застосуванням світло відбивних покриттів) з нанесеним на нього літерним індексом ПГ цифровими значеннями відстані в метрах від покажчика до гідранта, внутрішнього діаметра трубопроводу в міліметрах, зазначенням виду водопровідної мережі;

- ППБУ розділ V. п.3.6., п.3.8. - Територію об`єкта, будинки, приміщення, не забезпечено первинними засобами пожежогасіння: ящиками з піском, бочками з водою

покривалами з негорючого теплоізоляційного матеріалу, пожежними відрами, совковими лопатами, пожежним інструментом, які використовуються для локалізації ліквідації пожеж у їх початковій стадії розвитку;

- «Положення про паспортизацію потенційно небезпечних об`єктів», затверджене наказом МНС від 18.12.2000 № 338, зареєстрованого в Мін`юсті України 24.01.2001 за № 62/5253 (у редакції наказу МНС від 16.08.2005 №140, зареєстрованого в Мін`юсті України 01.09.2005 № 970/11250) п.7.; «Методика ідентифікації потенційно небезпечних об`єктів», затверджена наказом МНС України від 23.02.2006 р. №98, зареєстрованого в Мін`юсті України 20.03.2006 №286/12160 - для встановлення відсутності або відсутності джерел небезпеки, які можуть ініціювати виникнення надзвичайних ситуацій, а також визначення рівнів можливості надзвичайних ситуацій, не проведено ідентифікацію об`єкта господарської діяльності та не узгоджено її з ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області;

- Пункт 8 частини першої статті 20 КЦЗУ; « Правили техногенної безпеки» затверджено Наказ Міністерства внутрішніх справ України 05 листопада 2018 року № 879, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 листопада 2018 р. за № 1346/32798 (далі -ГГТБ) розділ 6. п.1.; « Порядок здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях», затверджений Постановою Кабміну України від 26.06.2013 №444 п.15 - відповідальним працівником з питань цивільного захисту та начальником цивільного захисту не пройдено навчання на територіальних курсах ЦЗ;

- Пункт 4 частини другої статті 20 КЦЗУ - не створено об`єктову систему цивільного захисту, не призначено відповідального працівника з питань цивільного захисту;

- Частина четверта статті 20 КЦЗУ - не розроблено функціональні обов`язки відповідального працівника з питань цивільного захисту та начальника цивільного захисту;

- ПКМУ№444 п.13.; Пункт 3 частини першої статті 20 КЦЗУ - не обладнано інформаційно-довідковий куточок з питань цивільного захисту на об`єкті;

- Пункт 2 частини першої статті 20 КЦЗУ;«Порядок забезпечення населення і особового складу невоєнізованих формувань засобами радіаційного та хімічного захисту», затверджений Постановою Кабміну України від 19.08.2002 №1200; ПТБ розділ V. п.4.,1) - працівники об`єкту не забезпечені засобами індивідуального захисту;

- Пункт 11 частини першої статті 20 КЦЗУ - не проводяться об`єктові тренування і навчання з питань цивільного захисту.

У поданому адміністративному позові позивач вказує, що подальша експлуатація об`єкта Комунального закладу "Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Добре вдома" Дніпровської районної ради Дніпропетровської області із зазначеними порушеннями пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає, що відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 877-V від 05.04.2007 (далі - Закон № 877-V).

Відповідно до ст. 1 Закону № 877-V, державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Головне управління ДСНС у Дніпропетровській області здійснює свою діяльність на підставі Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого Указом Президента України № 20/2013 від 16.01.2013 (далі - Положення).

Нормами п. 1 Положення визначено, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра оборони України (далі - Міністр). ДСНС України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності.

Пунктом 67 Положення передбачено, що ДСНС України відповідно до покладених на неї завдань складає акти перевірок, видає приписи, розпорядження про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту, виносить постанови про застосування спеціальних запобіжних заходів.

Згідно з п. 3 ст. 55 Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної безпеки суб`єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб`єктів господарювання.

Положеннями п. 1 ст. 20 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що до завдань і обов`язків суб`єктів господарювання у сфері цивільного захисту належить, зокрема, забезпечення виконання заходів у сфері цивільного захисту на об`єктах суб`єкта господарювання; забезпечення відповідно до законодавства своїх працівників засобами колективного та індивідуального захисту; організація та здійснення під час виникнення надзвичайних ситуацій евакуаційних заходів щодо працівників та майна суб`єкта господарювання; здійснення навчання працівників з питань цивільного захисту, у тому числі правилам техногенної та пожежної безпеки; забезпечення аварійно-рятувального обслуговування суб`єктів господарювання відповідно до вимог статті 133 цього Кодексу; здійснення за власні кошти заходів цивільного захисту, що зменшують рівень ризику виникнення надзвичайних ситуацій; створення і використання матеріальних резервів для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій; розроблення заходів щодо забезпечення пожежної безпеки, впровадження досягнень науки і техніки, позитивного досвіду із зазначеного питання; забезпечення виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також виконання вимог приписів, постанов та розпоряджень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки; утримання у справному стані засобів цивільного та протипожежного захисту, недопущення їх використання не за призначенням; здійснення заходів щодо впровадження автоматичних засобів виявлення та гасіння пожеж і використання для цієї мети виробничої автоматики.

У відповідності до ч. 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України, у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини 5 статті 4 Закону № 877-V виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

Частиною 7 статті 7 Закону № 877-V визначено, що на підставі акту, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Вирішуючи питання про необхідність застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) об`єктів, а саме: будівлі за адресою: Дніпропетровська обл., Дніпровський район, смт Слобожанське, вул. Василя Сухомлинського, буд.66, Комунального закладу "Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Добре вдома" Дніпровської районної ради Дніпропетровської області до повного усунення порушень, суд виходить з такого.

Як свідчать матеріали справи, 18.12.2019р. по 19.12.2019 року посадовими особами позивача було здійснено позапланову перевірку щодо додержання Комунального закладу "Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Добре вдома" Дніпровської районної ради Дніпропетровської області вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, за результатами якої складено акт від 19.12.2019р. №137. Відповідно до означеного акта за результатами проведення заходу державного нагляду (контролю) встановлено порушення пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту що створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.

Матеріалами справи підтверджено, що в період з 31.03.2020р. по 03.04.2020р. посадовими особами позивача здійснено позапланову перевірку щодо дотримання Комунального закладу "Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Добре вдома" Дніпровської районної ради Дніпропетровської області вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, за результатами якої складено акт від 03.04.2020р. № 66 за результатами позапланової перевірки Державної служби України з надзвичайних Дніпропетровській області, щодо усунення порушень зазначених в Акті № 137 від 19.12.2019р.

Згідно висновків означеного акту від 03.04.2020р. № 66 порушення які були зазначені в Акті № 137 від 19.12.2019р усунуті, окрім:

- ППБУ розділ III. п.2.23. розділ II п.22; Державні будівельні норми України. Пожежна безпека об`єктів будівництва (далі-ДБН В. 1.1-7:2016) п.7.2.1., п.7.2.4., п.7.2.5., п.7.2.6., а саме: відсутні бокові розосереджені евакуаційні виходи з приміщень розташованих на другому поверсі будівлі закладу (на плані приміщення номер 224, 209);

- ППБУ розділ III. п.2.23., п.2.37.; ДБН В. 1.1-7-2016 п.7.2.11.; ДБНВ.2.2-9-2018 п.10.2.1., - не встановлено між внутрішньою сходовою кліткою типу СК1 та коридором першого поверху будівлі закладу, двері з ущільненням в притворах та з пристроями для само зачинення;

- Пункт 8 частини першої статті 20 КЦЗУ; « Правили техногенної безпеки» затверджено Наказ Міністерства внутрішніх справ України 05 листопада 2018 року № 879, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 листопада 2018 р. за № 1346/32798 (далі -ГГТБ) розділ 6. п.1.; « Порядок здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях», затверджений Постановою Кабміну України від 26.06.2013 №444 п.15 - відповідальним працівником з питань цивільного захисту та начальником цивільного захисту не пройдено навчання на територіальних курсах ЦЗ;

Стосовно даних порушень які не усунуті відповідач повідомляє наступне.

Бокові розосереджені евакуаційні виходи з приміщень розташованих на другому поверсі будівлі закладу непередбачені проектом реконструкції будівлі. Але з другого поверху будівлі є 2 окремих розосереджених виходи з розміщенням світового сигналу «Вихід». Крім цього у будівлі є 7 виходів, якими забезпечено безперешкодний шлях евакуації з будівлі під час надзвичайної ситуації згідно затвердженого плану. Встановлення дверей між внутрішньою сходовою кліткою типу СК1 та коридором першого поверху будівлі закладу не передбачено проектом реконструкції будівлі, але сходова клітина другого поверху відокремлена від першого поверху дверми на які придбано та встановлено ущільнювач та пристрої для самозачинення дверей. Подано заявку на позапланове проходження навчання відповідального працівника та начальника цивільного захисту закладу на територіальних курсах ЦЗ. Проходження курсів перенесено у зв`язку з карантином.

Враховуючи факт повного виконання відповідачем, встановлених Актом перевірки, зауважень, з метою недопущення ситуації зупинення діяльності закладу, а також те, що загрози життю та здоров`ю людей судом під час розгляду справи не встановлено, то суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні адміністративного у Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Відповідно до ст. 139 КАС України, розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись ст.ст. 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області (вул. Короленка, 4, м. Дніпро, 49600, і.к. 38598371) до Комунального закладу "Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Добре вдома" Дніпровської районної ради Дніпропетровської області (вул. В. Сухомлинського, буд. 66, смт. Слобожанське, Дніпровський район, Дніпропетровська область, 52005 і.к. 34504955) про застосування заходів реагування відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис) С.В. Златін

Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду

Помічник судді Лісна А.М.

Рішення не набрало законної сили станом на 18.06.2020 року

Помічник судді Лісна А.М.