Рішення № 89883067, 15.06.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2020
Номер справи
216/1325/20
Номер документу
89883067
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2020 року Справа № 216/1325/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Олійника В. М. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

04 березня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій просить:

зобов`язати відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області виплатити ОСОБА_1 додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров`ю в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком з 26 квітня 2019 року по теперішній час передбаченої частиною 1 статті 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ, щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком - як особі, віднесеній до категорії 1, яка є інвалідом 2 групи;

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати пенсію позивачу як учаснику ліквідації на ЧАЄС відповідно до ч.3 ст.59 Закону України №796-12 відповідно до зазначеної норми Закону виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня відповідного року, починаючи з 26 квітня 2019 року по теперішній час;

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області проіндексувати ОСОБА_1 пенсію починаючи з 26 квітня 2019 року по теперішній час.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що ОСОБА_1 був учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і здобув каліцтво при ліквідації аварії на ЧАЄС та проходженні військової служби при захисті Батьківщини. Вказує, що у зв`язку з прийняттям Рішення КСУ від 25 квітня 2019 року №1-р(ІІ)/2019, відповідач, на думку позивача, повинен був відновити право останнього на доплату пенсії відповідно до ст. 50 та ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796-ХІІ від 28.02.1991 р.

Ухвалою Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 05 березня 2020 року позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про зобов`язання вчинити певні дії передано до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи № 216/1325/20 від 06 квітня 2020 року визначено суддю Олійника В.М.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 216/1325/20. Призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

12 травня 2020 року представником Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області подано до канцелярії суду відзив на адміністративний позов, в якому відповідач заперечив проти позову та зазначив, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, до 29.09.2019 р. отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 (надалі - Закон №2262-ХІІ), з 30.09.2019 отримує пенсію по інвалідності відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796-ХІІ від 28.02.1991. Враховуючи те, що позивач отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а не за Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (ст.54), до нього за період з 26.04.2019 по 30.09.2019 не застосовуються норми ч. 3 статті 59 цього Закону. Щодо вимоги позивача про виплату додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров`ю в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком починаючи з 26 квітня 2019 року зазначено, що позивач, отримуючи пенсію за вислугу років (до 29.09.2019) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», отримував додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров`ю інвалідам 2 групи з числа ліквідаторів на ЧАЕС І категорії згідно Постанови КМУ №1210 в розмірі - 379,60 грн. При переході з одного виду пенсії на інший, а саме на пенсію по інвалідності (з 30.09.2019) відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» розмір додаткової пенсії залишається незмінним - 379,60 гривень.

Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи в їх сукупності, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та до 29.09.2019р. отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 р.

Відповідно до копії посвідчення серії НОМЕР_1 (не читається), ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії.

Згідно копії посвідчення серії НОМЕР_2 , виданого 22.05.2012 р., ОСОБА_1 є інвалідом 2 групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни – інвалідів війни.

11.07.2019 р. ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою, в якій просив перерахувати пенсію військову на чорнобильську, і якщо вона буде вищою, то перевести на даний вид пенсії та відмінити військову.

Листом від 22.07.2019 №5192/К-09 позивача повідомлено, що для переходу на пенсію відповідно до Закону №796 необхідно відмовитися від отримання пенсії відповідно до Закону №2262-ХІІ та звернутися до відділу обслуговування громадян (сервісного центру) з відповідним пакетом документів.

З 30.09.2019 р. на підставі особистої заяви позивача було переведено на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796-ХІІ від 28.02.1991 р.

Позивач вважає, що з боку пенсійного органу мала місце недоплата, як інваліду війни 2 групи, пенсії, що призвело до обмеження його соціальних прав.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Частиною першою статті 15 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 № 1788-XII визначено, що умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом Української РСР "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" або їм надається право на одержання пенсій на підставах, передбачених цим Законом.

Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" (далі - Закон № 2148-VIII) статтю 59 Закону №796-ХІІ викладено в наступній редакції:

«Пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, призначається відповідно до статті 51 цього Закону.

Військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством для осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов`язків військової служби (службових обов`язків), або відповідно до статті 54 цього Закону.

Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року».

Закон № 2148-VIІІ в частині внесених змін, згідно Прикінцевих та перехідних положень, набрав чинності з 01.10.2017. Тобто, Законом № 2148-VIII розширено перелік категорій осіб, які мають право на отримання пенсії, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, а саме:

1) особи, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань;

2) особи, які брали участь у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби.

Таким чином, з 01.10.2017 дія частини третьої статті 59 Закону № 2148-VIII поширювалась на осіб, які відповідають наступним критеріям: 1) особа брала участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, або 2) особа брала участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій та випробувань, або 3) особа брала участь у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї. Таке право виникає у зазначених осіб лише за наявності у сукупності трьох умов: 1) особа має статус особи з інвалідністю; 2) особа отримала статус особи з інвалідністю виключно внаслідок участі у ліквідації відповідних наслідків та у військових навчаннях; 3) особа брала участь у ліквідації відповідних наслідків та військових навчаннях лише під час проходження дійсної строкової служби.

Однак, 25.04.2019 Конституційним Судом України ухвалено рішення у справі №3-14/2019 (402/19, 1737/19) (№1-р(II)/2019), яким вирішено:

1) визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення "дійсної строкової", яке міститься у положеннях частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 № 796-XII зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю;

2) словосполучення "дійсної строкової", що міститься в положеннях частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 № 796-XII зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Відповідно до статті 91 Закону України "Про Конституційний Суд України" від 13.07.2017 № 2136-VIII, закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Як встановлено судом, позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 1), внаслідок чого отримав ІІ групу інвалідності, а отже відноситься до числа осіб, на яких поширюється дія статті 59 Закону № 796-ХІІ.

Однак, суд звертає увагу на те, що ОСОБА_1 до 29.09.2019р. отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а пенсія по інвалідності відповідно до Закону № 796-ХІІ була призначена з 30.09.2019р.

В той же час, положеннями ч. 3 ст. 59 Закону № 796-ХІІ імперативно встановлено, що особи, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і внаслідок чого стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону, тобто, обчислення пенсії у п`ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, застосовується виключно до осіб, які є учасниками ліквідації наслідків ЧАЕС та внаслідок чого отримали інвалідність та яким призначена пенсія по інвалідності саме у відповідності до Закону № 796-ХІІ.

Таким чином, оскільки позивач пенсію по інвалідності відповідно до Закону № 796-ХІІ отримує з 30.09.2019 р., то і дія статті 59 Закону № 796-ХІІ поширюється на нього з 30.09.2019р.

Водночас, відповідно до пункту 9-1 Постанови № 1210 (пункт 9-1 в редакції, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) за бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою: П = Зс х Кзс х Кв/100%,

де П - розмір пенсії;

Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначається як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки;

Кзс - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії;

Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках).

Середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії (Кзс), визначається за формулою:

Кзс=Зп(мін) х 5/Зс1,

де Зп(мін) - розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року;

Зс 1 - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, що передує відповідному року.

Розмір відшкодування фактичних збитків (Кв) визначається як відсоток втрати працездатності, визначений органами медико-соціальної експертизи.

У разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводиться перерахунок зазначених пенсій виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

15.11.2017 (після внесення змін до статті 59 Закону № 796) Постановою КМУ № 851 внесено зміни до Порядку, а саме: у першому реченні пункту 1 слова і цифри "ст. 54 і 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" замінено словами і цифрами "статей 54, 57 і 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та доповнено Порядок пунктом 9-1 такого змісту: "За бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року".

Таким чином, пункт 9-1 Порядку № 1210 прийнятий на реалізацію норми частини третьої статті 59 Закону № 796 та підлягає застосуванню до осіб, на яких поширюється дія частини третьої статті 59 вказаного Закону.

Згідно наявного в матеріалах справи розрахунку, пенсія позивача розрахована наступним чином:

- визначено середньомісячний коефіцієнт заробітної плати позивача:

4173.00 грн. (мінімальна з/п на 01.01.2019) X 5 / 7810,88 грн. (середньомісячна зп за 2018р.) = 2,67127

- визначено середньомісячний заробіток:

2,67127 (коеф. з/п) х 4404,35 грн. (показник середньої з/п) (3764,40 грн. х 1.17) = 11765,21 грн.

Згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до ч.2 ст.42 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженим Постановою КМУ від 20.02.2019 №124, перерахунок пенсій проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 01.10.2017 (3764,40 грн.) на коефіцієнт 1.17.

- визначено основний розмір пенсії:

11765,20 грн. (середньомісячний заробіток) х 70% (% втрати працездатності) = 8235,64 грн.

Відповідно до Витягу із акту огляду МСЕК №117/1 від 14.05.1999 ОСОБА_1 встановлено 2 групу інвалідності, втрата професійної працездатності - 70% безстроково.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2019 рік» розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 01.07.2019 - 1564,00 грн., з 01.12.2019 - 1638,00 грн.

Розмір пенсійної виплати з 30.09.2019 р. становить 9290,85 грн., де:

8235,65 грн. - розмір пенсії;

379,60 грн. - додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю інвалідам 2 групи з числа ліквідаторів на ЧАЕС І категорії;

625,60 грн. - підвищення інвалідам війни 2 групи І категорії;

50 грн. - цільова грошова допомога на прожиття.

З 01.12.2019 у зв`язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проведено перерахунок підвищення особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи.

Розмір пенсії з 01.12.2019 становить 9320,45 грн., де:

8235,65 грн. - розмір пенсії;

379,60 грн. - додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю інвалідам 2 групи з числа ліквідаторів на ЧАЕС І категорії;

655,20 грн. - підвищення інвалідам війни 2 групи І категорії;

50 грн. - цільова грошова допомога на прожиття.

Таким чином, з урахуванням внесених змін в постанову КМУ №1210, позивачу здійснено перерахунок пенсій відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Позивачем не надано жодних доказів, які б свідчили про те, що вказаний перерахунок не був здійснений, також, матеріали справи не містять жодної відмови пенсійного органу в проведенні такого перерахунку.

За наведених обставин суд доходить висновку, що позовні вимоги про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати пенсію позивачу як учаснику ліквідації на ЧАЄС відповідно до ч.3 ст.59 Закону України №796-12 виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня відповідного року, починаючи з 26 квітня 2019 року по теперішній час, є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Щодо позовної вимоги про зобов`язання відповідача виплатити ОСОБА_1 додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров`ю в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком з 26 квітня 2019 року по теперішній час відповідно до ч. 1 ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ, суд вважає за потрібне зазначити про таке.

За приписами статті 50 Закону №796-XII особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України установлено, що норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Рішенням Конституційного Суду України від 25.04.2019р. №1-р(ІІ)/2019 не визнавались неконституційними норма статті 50 Закону №796-XII.

Таким чином, Кабінету Міністрів України надані повноваження щодо визначення порядку призначення додаткової пенсії, передбаченої Законом №796, зокрема ст. 50 Закону.

Механізм нарахування пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, та їх розміри визначаються правовими нормами Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. №1210.

Пунктом 13 постанови КМУ №1210 передбачено, що щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виплачується у таких розмірах, зокрема, особам, що належать до категорії 1 з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - особам з інвалідністю II групи - 379,6 гривні.

Відповідач у відзиві на позовну заяву вказує, що позивачу додаткова пенсія, відповідно ст.50 Закону №796, встановлена у розмірі визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 379,6 гривні, виплачувалась в повному розмірі і без обмежень. Зазначене підтверджується і наявними в матеріалах справи розрахунками.

Отже, відповідач, виплачуючи позивачу пенсію у порядку та розмірах, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.2011 №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», діяв правомірно та у межах наданих йому повноважень.

Таким чином, позовні вимоги в цій частині також не підлягають задоволенню.

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статей 9, 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 90 цього Кодексу оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

З огляду на викладене вище, позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

У зв`язку з звільненням позивача від сплати судового збору, розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись ст.ст. 77, 139, 241-246, 250, 255, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , і.к НОМЕР_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427, місцезнаходження: вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094) про зобов`язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.М. Олійник