
УХВАЛА
про відкриття провадження у адміністративній справі
м. Вінниця
17 червня 2020 р. Справа № 120/2365/20-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Чернюк Алла Юріївна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: Приватного підприємства "Агрофірма Батьківщина" (код ЄДРПОУ: 03734027, адреса: вул. Приміська, 14, смт. Стрижавка, Вінницька область, 23211)
до: Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області (код ЄДРПОУ: 04330007, адреса: вул. 40-річчя Перемоги, 7, смт. Стрижавка, Вінницька область, 23210), Виконавчого комітету Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області (адреса: вул. 40-річчя Перемоги, 7, смт. Стрижавка, Вінницька область, 23210)
про: визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви Приватного підприємства "Агрофірма Батьківщина" (код ЄДРПОУ: 03734027, адреса: вул. Приміська, 14, смт. Стрижавка, Вінницька область, 23211) до Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області (код ЄДРПОУ: 04330007, адреса: вул. 40-річчя Перемоги, 7, смт. Стрижавка, Вінницька область, 23210), Виконавчого комітету Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області (адреса: вул. 40-річчя Перемоги, 7, смт. Стрижавка, Вінницька область, 23210) про визнання протиправним та скасування рішення.
Позовні вимоги мотивовані протиправністю, на думку представника позивача, рішення Виконавчого комітету Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області від 27.05.2020 року № 79 про відмову Приватному підприємству "Агрофірма Батьківщина" у видачі свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат), у зв`язку з отриманням майна в натурі.
Не погоджуючись із вказаним рішенням відповідача, з метою його скасування та зобов`язання Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області вчинити певні дії, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Відповідно до статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції.
Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду, відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Враховуючи викладене, доходжу висновку про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі.
Пунктом четвертим частини 9 статті 171 КАС України визначено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються: за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Відповідно до частини 3 статті 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з пунктом 10 частини 6 статті 12 КАС України справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини 5 статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З огляду на викладене та беручи до уваги те, що за характером спірних правовідносин, предметом доказування і складом учасників ця справа має ознаки адміністративної справи незначної складності та не потребує заслуховування усних пояснень сторін для прийняття законного і обґрунтованого рішення, суд доходить висновку про можливість її розгляду та вирішення в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Керуючись статтями 12, 171, 248, 256, 262 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства "Агрофірма Батьківщина" (код ЄДРПОУ: 03734027, адреса: вул. Приміська, 14, смт. Стрижавка, Вінницька область, 23211) до Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області (код ЄДРПОУ: 04330007, адреса: вул. 40-річчя Перемоги, 7, смт. Стрижавка, Вінницька область, 23210), Виконавчого комітету Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області (адреса: вул. 40-річчя Перемоги, 7, смт. Стрижавка, Вінницька область, 23210) про визнання протиправним та скасування рішення.
2. Розгляд справи здійснюватиметься суддею Чернюк Аллою Юріївною одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
3. Роз`яснити учасникам справи їх право на звернення до суду із клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні із повідомленням (викликом) сторін, відповідно до вимог частини 7 статті 262 КАС України.
4. Повідомити відповідача, що він має право подати відзив на позовну заяву у порядку передбаченому статтею 162 КАС України у 15-денний термін з дня отримання ухвали про відкриття провадження, з поясненнями по суті заявлених вимог та доданням підтверджуючих документів по суті позову, у тому числі документів, що підтверджують надіслання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу, а також, у разі надходження відповіді на відзив, подати свої заперечення на дану відповідь у 5-денний термін з дня отримання відповіді на відзив.
5. Роз`яснити відповідачу, що в силу частини 4 статті 159 КАС України, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
6. Повідомити позивача, що він має право подати відповідь на відзив у 5-денний термін з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів.
7. Повідомити сторонам, що відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України, у випадку неможливості виконання процесуального обов`язку щодо подання заяв по суті справи та подання доказів у строк встановлений цією ухвалою, такий строк продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.
8. Копію ухвали суду надіслати учасникам справи.
9. Копію позовної заяви з додатками направити відповідачу.
10. Інформацію по даній справі можливо отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Чернюк Алла Юріївна