
Справа № 189/564/20
3/189/227/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.06.2020 року смт. Покровське Покровського району Дніпропетровської області
Суддя Покровського районного суду Дніпропетровської області Чорна О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Національної поліції України стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Діброва Покровського району Дніпропетровської області, громадянки України, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 працює: вчитель Орлівської загально-освітньої школи 1,2 ступенів Покровського району Дніпропетровської області, депутат Орлівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області,
-у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6; ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №469 від 28.05.2020 року ОСОБА_1 , будучи депутатом Орлівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №958/29088, перебуваючи за місцем виконання представницьких повноважень, а саме, за адресою: вул. Молодіжна, буд. 38Б, с. Орли Покровський район Дніпропетровська область, без поважних причин, несвоєчасно, тобто поза межами терміну подачі щорічної декларації за 2017 рік, о 12 годині 37 хвилини, 16.04.2020 року подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №470 від 28.05.2020 року ОСОБА_1 , будучи депутатом Орлівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року №2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №958/29088, перебуваючи за місцем виконання представницьких повноважень, а саме, за адресою: вул. Молодіжна, буд. 38Б, с. Орли Покровський район Дніпропетровська область, без поважних причин, несвоєчасно, тобто поза межами терміну подачі щорічної декларації за 2018 рік, о 12 годині 46 хвилин, 16.04.2020 року подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною 2 ст. 36 КУпАП передбачено, що якщо особа вчинила декілька правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Оскільки провадження щодо притягнення до відповідальності однієї і тієї ж особи перебувають у одного судді та призначені до розгляду одночасно, вказані вище справи об`єднані в одне провадження постановою суду від 17.06.2020 року.
В судове засідання ОСОБА_1 з`явилася, вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнала.
Прокурор Литвиненко В.В. в судовому засіданні наголосив на обов`язку ОСОБА_1 подавати електронну декларацію у визначені законом строки, вважає особу винною у вчиненому.
Суддя, заслухавши ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно ч. 1 ст. 49 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до п. 1 ст. 18 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Постановою Орлівської сільської виборчої комісії Покровського району Дніпропетровської області №16 від 26.10.2015 року зареєстровано обрання ОСОБА_1 депутатом Орлівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області.
Відповідно до рішення про визнання повноважень сільського голови та депутатів Орлівської сільської ради восьмого скликання №1-1/VІІІ від 19.11.2015 року були визнані повноваження ОСОБА_1 та від 19.11.2015 року почалися її повноваження, як депутата Орлівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області восьмого скликання.
ОСОБА_1 особисто, під підпис була повідомлена про необхідність заповнення електронних та паперових декларацій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру у 2017 році та 2018 році, що підтверджується відповідними списками, в яких наявний підпис ОСОБА_1 .
Згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови є суб`єктами, на яких поширюється дія Закону.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати рішення з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Згідно до абз. 2 п. 2 розділу XIII «Прикінцевих положень» Закону України «Про запобігання корупції», про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року за № 2, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, зокрема, що з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року розпочинає роботу система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування другого етапу.
Зазначені у пункті 1 цього рішення декларації (повідомлення) подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року за № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме, депутатом Орлівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області, була зобов`язана подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2017 рік в термін до 01.04.2018 року та за 2018 рік в термін до 01.04.2019 року відповідно.
Згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі о 12 годині 37 хвилин, 16.04.2020 року та за 2018 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі о 12 годині 46 хвилини, 16.04.2020 року, що не заперечувала і в судовому засіданні.
З огляду на викладене суд дійшов висновку, що депутатом Орлівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області восьмого скликання ОСОБА_1 , вчинені адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення у цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Вирішуючи питання про накладення на порушницю адміністративного стягнення, суд, відповідно до вимог ст. 38 КУпАП, враховуючи, що станом на день розгляду справи пройшло більше двох років з дня вчинення адміністративного правопорушення, вчиненого відповідно до протоколу № 469, вважає необхідним закрити провадження в справі на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
Відповідно до характеристики, виданої 14.04.2020 року з місця роботи, ОСОБА_1 постійно вдосконалює свій професійний рівень, знає основні нормативні документи в галузі освіти, основи педагогіки, психології, дитячої та вікової фізіології, володіє сучасними освітніми технологіями. Цікавиться передовим педагогічним досвідом вчителів району, є керівником динамічної групи вчителів гуманітарного циклу, систематично працює над підвищенням свого фахового рівня шляхом самоосвіти. Бере активну участь в громадському житті громади. Про це свідчить те, що вона неодноразово обиралась депутатом сільської ради. Морально стійка, ввічлива, товариська, користується повагою і авторитетом в учительському колективі, серед учнів та громадськості села.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчинених корупційних правопорушень, їх наслідки, які не є тяжкими та не пов`язані із її професійною діяльністю та особою ОСОБА_1 , яка працює, має стійкі соціальні зв`язки, за місцем роботи характеризується з позитивної сторони, а також обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що пом`якшують відповідальність правопорушника, судом не встановлені.
Обставини, що обтяжують відповідальність правопорушника, судом не встановлені.
Враховуючи викладене, суд вважає за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави.
Керуючись ст. ст. 36, 38, 172-6, 247, 280, 283-285, 294 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідно до протоколу № 470, адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п`ятдесяти /50/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (вісімсот п`ятдесят гривень).
Відповідно до протоколу № 469, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а провадження в даній справі закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП, за закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ч. 4 ст. 38 КУпАП.
На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п`ятдесяти /50/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (вісімсот п`ятдесят гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) судовий збір в сумі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень сорок копійок), (отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України(ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Покровський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби та з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного відповідній статті КУпАП.
Суддя О.В. Чорна