
Справа № 585/1289/20
Номер провадження 3/585/495/20
П О С ТА Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2020 року м.Ромни
Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області Шульга В.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Роменського ВП ГУНП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працюючого водієм ПП «Память»,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 130 КпАП України,-
ВСТАНОВИВ:
До Роменського міськрайонного суду надійшов адміністративний матеріал за ч. 2 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 , складений інспектором Роменського ВП Каплуном С.В.
В графах протоколу «місце скоєння адміністративного правопорушення, суть адміністративного правопорушення, опис установлених обставин» вказано, що «11 травня 2020 року о 21 годині 43 хвилин в м. Ромни по вул. Маяковського ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2106 н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп`яніння повторно. Огляд на стан сп`яніння зі згоди водія в установленому порядку проводився із застосуванням приладу «Драгер» в присутності двох свідків; показник приладу «Драгер» - 2,07%0. , на протязі року по ст. 130 КУпАП притягується повторно , чим порушив вимоги п. 2.9 Правил дорожнього руху України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 2 ст. 130 КУпАП»
Наказом МВС України від 06.11.2015 № 1376 «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», затверджено вказану інструкцію, в розділі ІІ якої «Документування адміністративних правопорушень» передбачено наступне: п. 5. Протокол про адміністративне правопорушення (додаток 1) складається на спеціальному бланку, що виготовлений друкарським способом згідно з технічним описом бланка протоколу про адміністративне правопорушен-ня (додаток 2), на якому проставлено відповідні серію та номер; п.7. Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено; п.9. При складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема: у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).
Відповідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності…
Диспозицією ч.1 ст. 130 КУпАП передбачено керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. В ч. 2 ст. 130 КУпАП вказано - повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті. В диспозиції ч. 3 ст. 130 КУпАП вказано: дії передбачені частиною першої цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом піддавалась адміністративному стягненню за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
У протоколі про адміністративне правопорушення дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності кваліфіковано за ч. 2 ст. 130 КУпАП, хоча з доданих канцелярією Роменського міськрайонного суду копій постанов вбачається, що ОСОБА_1 вже притягувався до адміністративної відповідальності: 16.05.2019 р. за ч. 1 ст. 130 КУпАП, а 18.06.2019 р. – за ч. 2 ст. 130 КУпАП .
В зв`язку з вищевикладеним, у протоколі про адміністративне правопорушення не правильно зазначено частину статті 130 КУпАП, за якою має притягуватися до відповідальності ОСОБА_1 та не викладено об`єктивну сторону адміністративного правопорушення.
Для правильної кваліфікації дій особи за ч. 3 ст. 130 КУпАП необхідно зазначати, що особа двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції
Наявність вказаних недоліків унеможливлює розгляд справи, оскільки суд не має повноважень включати в об`єктивну сторону кваліфікуючі обставини, які погіршують становище та обтяжують відповідальність особи. Взагалі КУпАП виключає можливість суду самостійно кваліфікувати дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Крім того, санкцією ч.2 ст. 130 КУпАП передбачено накладення адміністративного стягнення у виді накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого; санкцією ч.3 ст. 130 КУпАП передбачено накладення адміністративного стягнення у виді штрафу на водіїв у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років і на інших осіб-накладення штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
За приписами ст. 28 КУпАП оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об`єктом адміністративного правопорушення, полягає в його примусовому вилученні за рішенням суду і наступній реалізації з передачею вирученої суми колишньому власникові з відрахуванням витрат по реалізації вилученого предмета.
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначено про належність транспортного засобу ОСОБА_2 . Однак, відповідні докази на підтвердження належності транспортного засобу (свідоцтво про реєстрацію, довідка сервісного центру, тощо) в справі відсутні, що унеможливлює вирішення судом питання про оплатне вилучення транспортного засобу. Вказаний недолік слід також усунути.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що огляд водія на стан сп`яніння проводився за допомогою приладу «Драгер», показник якого становив 2.07, натомість роздруківки його результатів до матеріалів справи не додано.
Також в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що до нього додається відеозапис, проте в матеріалах справи він відсутній.
У зв`язку з вказаним, протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції.
За таких обставин, справу про адміністративне правопорушення необхідно повернути до Роменського ВП ГУНП в Сумській області для додаткового оформлення, нового призначення справи до розгляду в суді з повідомленням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, в межах строку накладення адміністративного стягнення, визначеного ст. 38 КУпАП, а також зазначення правильної кваліфікації.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 256, ст. 278 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 повернути до Роменського ВП ГУНП в Сумській області для усунення недоліків з направленням до суду в межах строку, встановленого ст. 38 КУпАП.
Постанова суду не оскаржується.
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В. О. Шульга