
Справа №644/1145/20
Провадження №2/636/1096/20
ЗАОЧНЕ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2020 року м. Чугуїв
Чугуївський міський суд Харківської області у складі: головуючого судді Дьоміної О.П., за участю секретаря судового засідання Шилової І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чугуєві цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради Харківської області до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів по державній соціальній допомозі малозабезпеченим сім`ям та допомозі на дітей одиноким матерям, -
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача звернувся до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова з позовною заявою до ОСОБА_1 , в якій просив стягнути з відповідача на користь УСЗН Чугуївської міської ради Харківської області 4 3654,96 грн.: надміру виплачена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям у розмірі 33 064,65 грн.; надміру виплачена державна допомога одиноким матерям у розмірі 10 590,31 грн., а також судовий збір у розмірі 2 102 грн.
Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 05.03.2020 року справа за позовом УСЗН Чугуївської міської ради Харківської області до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів по державній соціальній допомозі малозабезпеченим сім`ям та допомозі на дітей одиноким матерям спрямована у порядку ст. 31 ЦПК України до Чугуївського міського суду Харківської області.
09.04.2020 року цивільна справа прийнята до провадження Чугуївського міського суду Харківської області.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що у відповідності до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» від 01.06.2000 року №1768-111, на підставі заяв ОСОБА_1 від 23.06.2017 року, 06.12.2017 року, 01.06.2018 року, 04.12.2018 року та рішень УСЗН Чугуївської міської ради від 27.06.2017 року, 23.01.20108 року, 21.06.2018 року, 19.12.2018 року, відповідачці призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям. Згідно Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №250 від 24.02.2003 року, для призначення допомоги ОСОБА_1 були надані наступні документи: заява; декларація про доходи та майно; довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Відповідно до п. 9 Методикою обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 07.02.2002 року за №112/6400 (із змінами), загальна сума сукупного доходу одержувачів допомоги включає в себе суму всіх доходів кожної особи, яка враховується при наданні допомоги, визначених на підставі наданих документів про доходи за останні шість календарних місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням соціальної допомоги, якщо інше не передбачене законодавством. Згідно наданих документів ОСОБА_1 не заміжня та є матір`ю трьох дітей. В деклараціях про доходи за періоди з 01.12.2016 року по 31.05.2017 року; з 01.06.2017 року по 30.11.2017 року; з 01.12.2017 року по 31.05.2018 року; з 01.06.2018 року по 30.11.2018 року відповідачкою були зазначені такі види доходів як: допомога при народженні дитини та допомога на дітей одиноким матерям. Також було зазначено, що аліменти на дітей вона не отримує. На підставі зазначеного заявниці було призначено допомогу малозабезпеченим сім`ям на період: з 01.06.2017 року по 30.11.2017 року у розмірі 4 361,93 грн. щомісяця; з 01.12.2017 року по 31.05.2018 року у розмірі 3 303,30 грн. щомісяця; з 01.6.2018 року по 30.11.2018 року у розмірі 3 335,44 грн. щомісяця; з 01.12.2018 року по 31.05.2019 року у розмірі 3 348,05 грн. щомісяця.
За призначенням допомоги на дітей одиноким матерям ОСОБА_1 зверталась до УСЗН 23.06.2017 року, 06.12.2017 року, 01.06.2018 року, 04.12.2018 року.
При цьому були надані: заява, декларація про доходи та майно, довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. В деклараціях про доходи за періоди з 01.12.2016 року по 31.05.2017 року; з 01.06.2017 року по 30.11.2017 року; з 01.12.2017 року по 31.05.2018 року; з 01.06.2018 року по 30.11.2018 року відповідачкою були зазначені такі види доходів як: допомога при народженні дитини та допомога на дітей одиноким матерям. Також було зазначено, що аліменти на дітей вона не отримує. У відповідності до ст.18-1 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» та на підставі наданих документів заявниці зазначеного заявниці було призначено допомогу на дітей одиноким матерям на період: з 01.06.2017 року по 30.11.2017 року у розмірі 786,62, грн. щомісяця (рішення УСЗН від 27.06.2017 року); з 01.12.2017 року по 31.05.2018 року у розмірі 53,56 грн. щомісяця (рішення УСЗН від 18.12.2017 року); з 01.6.2018 року по 30.11.2018 року у розмірі 730,03 грн. щомісяця (рішення УСЗН від 21.06.2018 року); з 01.12.2018 року по 31.05.2019 року у розмірі 1156,06 грн. щомісяця (рішення УСЗН від 19.12.2018 року). Відповідно до Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2001 року №1091 (у редакції постанови КМУ від 25.08.2004 року №1098), з метою перевірки достовірності та повноти інформації про доходи, наданої громадянами для призначення та отримання державної допомоги малозабезпеченим сім`ям та державної допомоги на дітей одиноким матерям, сектором державних соціальних інспекторів УСЗН Чугуївської міської ради була проведена перевірка правильності та повноти інформації про доходи та майновий стан, що надається заявниками для призначення державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям. За даними проведеної УСЗН перевірки достовірності та повноти наданої ОСОБА_1 інформації з`ясовано наступне. При подачі заяв відповідачка не задекларувала аліменти на утримання дітей, отриманих нею від ОСОБА_2 за період з 01.01.2017 року по 31.03.2019 року. Згідно довідок Управління поліції охорони в Харківській області від 31.07.2019 року №823/43/40/5-2019, 824/43/40/5-2019, 825/43/40/5-2019, з грошового забезпечення ОСОБА_2 утримувалися аліменти на користь ОСОБА_1 у розмірі: за 2017 рік - 24 792,62 грн., за 2018 рік - 29 859,02 грн., за січень-березень - 9 780,86 грн. У відповідності до пп. 2, 10 ст. 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям», якщо з`ясовано, що малозабезпечена сім`я має додаткові джерела для існування, сім`єю навмисно подано недостовірні відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється. На підставі отриманої інформації 15.08.2019 року УСЗН було прийнято рішення про перерахунок раніше призначеної державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім 'ям відповідно до ст. 14 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою КМУ від 24.02.2003 року №250 та п.5.19 Методики обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої Мінпраці та соцполітики України, Мінекономіки та з питань євроінтеграції України, Міністерства фінансів України, Держкомітету статистики України, Держкомітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 15.11.2001 року №486/202/524/455/3370 та державної допомоги на дітей одиноким матерям відповідно до п. 34 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 року №1751 та п. 5.19 Методики обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої Мінпраці та соцполітики України, Мінекономіки та з питань євроінтеграції України, Міністерства фінансів України, Держкомітету статистики України, Держкомітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 15.11.2001 року №486/202/524/455/3370. За період з 01.06.2017 року по 31.05.2019 року відповідачці були надміру виплачені кошти у розмірі 43 654,96 грн.: надміру виплачена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям у розмірі 33 064,65 грн., надміру виплачена державна допомога одиноким матерям у розмірі 10 590,31 грн. Сума неправомірно виплаченої допомоги в розмірі 43 654,96 грн., яка виникла у зв`язку з ненаданням інформації про доходи у повному обсязі, підлягає поверненню до державного бюджету. У жовтні 2019 року ОСОБА_1 були направлені рекомендованим листом з повідомленням на адресу фактичного місця проживання ( АДРЕСА_1 ) повідомлення про припинення виплат та необхідність повернення переплаченої суми державної соціальної допомоги, але відповідачка відмовилась отримувати лист. 24.10.2019 року до УСЗН надійшов лист зі Клугино-Башкирівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чугуївської міської ради, у якій навчались за фактичним місцем проживання діти ОСОБА_1 , з інформацією про те, що вони були відраховані з навчального закладу 08.10.2019 року у зв`язку зі зміною місця проживання та навчаються у Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №70 Харківської міської ради (далі - ЗОШ № 70). Позивачем був направлений запит до ЗОШ №70 щодо фактичного місця перебування сім`ї ОСОБА_1 04.12.2019 року до УСЗН надійшла відповідь на зазначений запит, у якому було повідомлено, що відповідачка винаймає житло за адресою: АДРЕСА_2 . У грудні 2019 року УСЗН вдруге направляв ОСОБА_1 рекомендований лист з повідомленням про припинення виплат та необхідність повернення переплаченої суми державної соціальної допомоги на адресу фактичного місця перебування ( АДРЕСА_3 ), але відповідачка знову відмовилась його отримувати. До теперішнього часу відповідачка кошти не повернула і станом на 12.02.2020 року борг залишається в розмірі 43654,96 грн.
Представник позивача надала заяву про підтримання позовних вимог та розгляд справи за її відсутності.
Згідно з ч. 3 ст. 211 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Відповідач у судове засідання повторно не з`явилась, причини неявки суду не повідомила. Враховуючи, що відповідач про дату та час розгляду справи повідомлялась своєчасно та належним чином, шляхом направлення судових повісток, а також те, що позивач не заперечує проти заочного вирішення справи, а відповідач відзив не подала, наявні всі умови, встановлені ст. 280 ЦПК України, які необхідні для ухвалення заочного рішення. Таким чином, суд вважає за можливе розглядати справу у відсутність сторін за доказами, що містяться в матеріалах справи при заочному розгляді справи відповідно до положень ст. 281 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Оцінивши письмові докази, що містяться в матеріалах справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно Довідки від 21.03.2017 року №204 ОСОБА_1 взята на облік в УСЗН Чугуївської міської ради Харківської області як внутрішньо переміщена особа, її фактичне місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.27).
23.06.2017 року, 06.12.2017 року, 01.06.2018 року, 04.12.2018 року ОСОБА_1 зверталась до УСЗН Чугуївської міської ради із заявами про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та допомоги на дітей одиноким матерям (а.с.7,12,17,22).
До заяв ОСОБА_1 додані декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги за періоди з 01.12.2016 року по 31.05.2017 року, з 01.06.2017 року по 30.11.2017 року, з 01.12.2017 року по 31.05.2018 року, з 01.06.2018 року по 30.11.2018 року, в яких зазначені два види доходів: допомога при народженні дитини та допомога на дітей одиноким матерям. В деклараціях зазначено, що інших доходів вона не отримує. Склад сім`ї: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 - діти (а.с.8-9,13-14,18-19,23-24).
Рішеннями УСЗН Чугуївської міської ради Харківської області від 27.07.2017 року ОСОБА_1 призначена допомога сім`ям з дітьми за період з 01.06.2017 року по 30.11.2017 року у розмірі 786,62 грн., та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям за період з 01.06.2017 року по 30.11.2017 року у розмірі 4361,93 грн. (а.с.10-11).
Рішенням УСЗН Чугуївської міської ради Харківської області від 18.12.2017 року ОСОБА_1 призначена допомога сім`ям з дітьми за період з 01.12.2017 року по 26.04.2018 року у розмірі 53,56 грн., за період з 27.04.2018 року по 31.05.2018 року у розмірі 421,56 грн. (а.с.15).
Рішенням УСЗН Чугуївської міської ради Харківської області від 23.01.2018 року ОСОБА_1 призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям за період з 01.12.2017 року по 26.04.2018 року у розмірі 3303,30 грн., за період з 27.04.2018 року по 31.05.2018 року у розмірі 3603,59 грн. (а.с.16).
Рішенням УСЗН Чугуївської міської ради Харківської області від 21.06.2018 року ОСОБА_1 призначена допомога сім`ям з дітьми за період з 01.06.2018 року по 30.11.2018 року у розмірі 730,03 грн. (а.с.20).
Рішенням УСЗН Чугуївської міської ради Харківської області від 21.06.2018 року ОСОБА_1 призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям за період з 01.06.2018 року по 24.10.2018 року у розмірі 3335,44 грн., за період з 25.10.2018 року по 30.11.2018 року у розмірі 3585,44 грн. (а.с.21).
Рішеннями УСЗН Чугуївської міської ради Харківської області від 19.12.2018 року ОСОБА_1 призначена допомога сім`ям з дітьми за період з 01.12.2018 року по 31.05.2019 року у розмірі 1156,06 грн., та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям за період з 01.12.2018 року по 31.05.2019 року у розмірі 3348,05 грн. (а.с.25-26).
Згідно наданої УСЗН Чугуївської міської ради Харківської області інформації Управлінням поліції охорони в Харківській області від 31.07.2019 року №1424/43/40/01-2019, на користь ОСОБА_1 з ОСОБА_2 утримувались аліменти на дітей за період з 01.01.2017 року по 31.03.2019 року, про що надані Довідки про доходи ОСОБА_2 , відповідно до яких з грошового забезпечення ОСОБА_2 утримувалися аліменти на користь ОСОБА_1 у розмірі: за 2017 рік - 24792,62 грн., за 2018 рік - 29859,02 грн., за січень-березень - 9780,86 грн. (а.с.31-34).
Відповідно до Акту про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій та державної соціальної допомоги від 15.08.2019 року, на підставі висновків проведеної перевірки виявлено, що заявник ОСОБА_1 не задекларувала аліменти на утримання дітей за період з 01.01.2017 року по ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с.35).
Згідно Акту проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення державної соціальної допомоги сім`ям з дітьми від 10.09.2019 року, ОСОБА_1 надала неповну інформацію про доходи, внаслідок чого були надмірно виплачені кошти у розмірі 10590,31 грн. за період з 01.06.2017 по 31.05.2019 року (а.с.36).
Згідно Акту проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 10.09.2019 року, ОСОБА_1 надала неповну інформацію про доходи, внаслідок чого були надмірно виплачені кошти у розмірі 33064,65 грн. за період з 01.06.2017 по 31.05.2019 року (а.с.37).
Розмір надмірно виплачених коштів ОСОБА_1 по державній соціальній допомозі малозабезпеченим сім`ям за період з 01.06.2017 по 31.05.2019 року - 33064,65 грн. та по державній соціальній допомозі сім`ям з дітьми за період з 01.06.2017 по 31.05.2019 року - 10590,31 грн. підтверджується відповідними розрахунками (а.с.38-39).
За адресою проживання ОСОБА_1 направлялись повідомлення про припинення виплат та необхідність повернення переплаченої суми державної соціальної допомоги на адресу фактичного місця проживання та перебування, однак листи повертались з відміткою про відмову відповідача від їх отримання. До теперішнього часу відповідачем не повернуто вказану суду надмірно виплачених коштів (а.с.40-42).
Згідно з Законом «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та Постанови Кабінету міністрів України від 24.02.2003 року №250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям», допомога малозабезпеченим сім`ям призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім`ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї. Прожитковий мінімум для сім`ї - визначена для кожної сім`ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення.
Малозабезпечена сім`я - це сім`я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход, нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї.
Згідно Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою КМУ від 24.02.2003 року №250, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям призначаються з місяця звернення на шість місяців. Для призначення допомоги подається в установленому порядку довідка про склад сім`ї та декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім`ї). При цьому допомога призначається на основі середньомісячного сукупного доходу сім`ї за останні шість місяців, що передують місяцю звернення, сукупного доходу осіб, які входять до складу сім`ї.
Відповідно до п. 14 вищезазначеного Порядку, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім`ї. Середньомісячний сукупний дохід сім`ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги, що затверджується Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, Мінфіном, Держстатом, МОНмолодьспортом.
Згідно з п. 25 вищезазначеного Порядку, виплата раніше призначеної соціальної допомоги припиняється, якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, внаслідок чого були надмірно виплачені кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 18-1, ч. 2 ст. 22 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми», право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька(матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.
Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім`ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.
Згідно п. 34 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року №1751, допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімум для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім`ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Середньомісячний сукупний дохід сім`ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.
Згідно з ч. 4 ст. 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та п. 12 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року №250, у разі коли особами, які входять до складу сім`ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.
Відповідно до п. 28 Порядку, якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім`ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
Згідно ч. 1 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно) зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Разом з тим, відповідно до ст. 1215 ЦК України, не підлягає поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.
Отже, не може бути повернута сума надмірно перерахована (виплачена) державна соціальна допомога зокрема тоді, якщо позивач не доведе, що виплату здійснив добровільно, але внаслідок рахункової помилки з його боку чи недобросовісності з боку відповідача як набувача державної соціальної допомоги. Така недобросовісність може проявлятися у несумлінному ставленні до виконання власних обов`язків, зловживанні правом у власних інтересах або в інтересах третіх осіб тощо.
Зважаючи на те, що ОСОБА_1 для отримання державної соціальної допомоги свідомо надала недостовірну інформацію про свої доходи, факт недобросовісності набувача суд вважає доведеним, а тому кошти, виплачені їй як державна соціальна допомога підлягають поверненню.
З огляду на встановлені факти та у відповідності до наведених норм діючого законодавства, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача необхідно стягнути понесені та документально підтверджені судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 2102,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 4, 10, 133, 141, 259, 263, 265, 268, 272, 273, 352, 354 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради Харківської області до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів по державній соціальній допомозі малозабезпеченим сім`ям та допомозі на дітей одиноким матерям - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , на користь Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради (IBAN №UA588999980313080115000020020, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код отримувача (ЄДРПОУ) -37792204, отримувач - Чугуївське УК/м. Чугуїв/24060300) надмірно виплачену державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям та надмірно виплачену державну соціальну допомогу одиноким матерям у розмірі 43 654 (сорок три тисячі шістсот п`ятдесят чотири) грн. 96 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , на користь Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради (IBAN №UA778201720344230015000022246, ДКСУ м. Київ) судовий збір у розмірі 2 102 (дві тисячі сто дві) грн. 00 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Рішення може бути оскаржене в загальному порядку до Харківського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя О.П. Дьоміна