
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
17.06.2020 р. Справа № 914/1406/20
Суддя Манюк П.Т., розглянувши матеріали
позовної заяви: Заступника прокурора Львівської області, м. Львів, в інтересах держави в особі позивача: Львівської міської ради, м. Львів
до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю «Дари Львівщини», м. Львів
до відповідача-2: Приватного підприємства «Галицький шлях», м. Львів
до відповідач-3: Приватного підприємства «Винниківський шлях», м. Винники, Львівська область
про витребування майна, скасування державної реєстрації права власності та визнання недійсним договору іпотеки
встановив:
Заступник прокурора Львівської області в інтересах держави в особі Львівської міської ради звернувся в Господарський суд Львівської області з позовом до відповідачів Товариства з обмеженою відповідальністю «Дари Львівщини», Приватного підприємства «Галицький шлях», Приватного підприємства «Винниківський шлях» про витребування майна, скасування державної реєстрації права приватної власності на цілісний майновий комплекс Ринок "Винниківський" загальною площею 1 088, 3 кв. м, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 51, вул. Солодова, 1, 3-а та 4 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1930221446101) та визнання недійсним договору іпотеки від 04.12.2019 № 1129.
Відповідно до частини 4 статті 53 Господарського процесуального кодексу України, прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Частинами 3 та 4 статті 23 Закону України «Про прокуратуру» встановлено, що прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті. Наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.
З наведених норм господарського процесуального законодавства, а також приписів Закону України «Про прокуратуру» вбачається, що прокурор є процесуальним позивачем у справі тобто особою, яка ініціює відкриття провадження у справі на захист прав і інтересів інших осіб у випадках, коли це прямо дозволено законом.
При цьому, відповідно до Закону України «Про прокуратуру» підставами представництва прокуратурою інтересів держави є наявність порушення або загрози порушення інтересів держави та не здійснення або неналежне здійснення захисту цих інтересів органом державної влади, органом місцевого самоврядування чи іншим суб`єктом владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження або за відсутності такого органу.
Як вбачається із позовної заяви, прокурор вказує, що Львівська міська рада, як дійсний власник спірного майна, та Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, як орган уповноважений управляти майном громади, не передавали відповідачу-1 майнові права на спірне майно шляхом приватизації або іншого відчуження законним шляхом, а відтак таке нерухоме майно слід вважати таким, що набуте відповідачем-1 без відповідних правових підстав.
Відтак, прокурор вказує, що неправомірне вибуття вказаного об`єкту нерухомого майна із комунальної власності територіальної громади м. Львова, призвело до заподіяння шкоди інтересам держави, при тому, що Львівською міською радою, як уповноваженим органом територіальної громади м. Львова, своєчасно не забезпечено збереження вказаного майна та не вжито достатніх заходів, в тому числі представницького характеру, щодо запобігання вибуття згаданого майна з комунальної власності, а також не вжито заходів щодо витребування його з чужого незаконного володіння і повернення у комунальну власність.
З урахуванням наведеного, прокурор зазначає, що вибуття з комунальної власності спірного майна порушує право територіальної громади м. Львова у сфері комунальної власності, що зумовило необхідність звернення прокурора з даним позовом.
Суд визнав позовні матеріали достатніми для відкриття провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 174, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ухвалив:
1. Відкрити провадження у справі № 914/1406/20 за правилами загального позовного провадження.
2. Підготовче судове засідання призначити на 20.07.2020 р. о 14:20 год.
3. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області (м. Львів, вул. Личаківська, 128).
4. Відповідачам: відповідно до ст. 166 ГПК України протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати суду відзиви на позов в порядку ст. 165 Господарського процесуального кодексу України з доданням доказів, що підтверджують обставини викладені в них, та докази направлення цих документів прокурору, позивачу та співвідповідачам.
5. Повідомити сторони, що у разі надходження до суду відзивів відповідачів на позовну заяву прокурор та позивач мають право подати до суду відповідь на відзиви, а відповідачі в свою чергу мають право подати заперечення на відповідь прокурора та позивача на відзиви.
6. Попередити відповідачів, що у разі ненадання відзивів у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України).
7. Учасникам справи: забезпечити явку уповноважених представників у судове засідання.
8. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.
9. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду
Суддя Манюк П.Т.