Постанова № 89856817, 16.06.2020, Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська

Дата ухвалення
16.06.2020
Номер справи
209/1734/20
Номер документу
89856817
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 209/1734/20

Провадження № 3/209/759/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2020 року суддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Байбари Г.А., розглянувши одночасно дві справи про адміністративне правопорушення (протоколи № 447 від 27 травня 220 року, № 448 від 27 травня 2020 року), що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який працював на посаді начальника юридичного відділу в КП КМР «Тепломережі», зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 з ІНФОРМАЦІЯ_2 року по 04 червня 2019 року працював на посаді начальника юридичного відділу Комунального підприємства «Тепломережі» Кам`янської міської ради (назва якого змінювалася), тобто був посадовою особою юридичної особи публічного права, на яку згідно п. п. «а» п.2 ч.1 ст.3, п.5 ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VІІ (в редакції станом на 16.09.2016 року) поширюється дія вказаного закону.

ОСОБА_1 , як посадова особа юридичної особи публічного права, що обіймає посаду, яка не віднесена до посад осіб, які згідно з ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції», займають відповідальне та особливо відповідальне становище, з 01 січня 2017 року набув обов`язку електронного декларування і повинний був подати щорічну декларацію за 2018 рік у термін до 01 квітня 2019 року. Проте, ОСОБА_1 , всупереч вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283, без поважних причин, порушив обов`язкові строки подання декларації за 2018 рік, подавши декларацію за 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 10 липня 2019 року. Місцем вчинення правопорушення є місце роботи - КП «Тепломережі» КМР, розташоване по вул. Тритузній, буд. 168 в м. Кам`янське Дніпропетровської області.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, № 448 від 27 травня 2020 року.

Крім того, ОСОБА_1 , як посадова особа юридичної особи публічного права, що обіймала посаду, яка не віднесена до посад осіб, які згідно з ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції», займають відповідальне та особливо відповідальне становище, з 01 січня 2017 року набув обов`язку електронного декларування і повинний був, припинивши за власною ініціативою 04 червня 2019 року повноваження начальника юридичного відділу КП КМР «Тепломережі», у день фактичного звільнення подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно нової редакції Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженої наказом Національного агентства від 12 грудня 2019 року № 168/19 було вилучено норму, яка зобов`язувала суб`єкта декларування при звільненні за власною ініціативою подавати декларацію у день фактичного звільнення та визначено, що декларація перед звільненням – декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах “а”, “в” пункту 2 частини першої статті 3 Закону».

Таким чином, ОСОБА_1 , згідно абз. 2 частини 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» повинний був подати декларацію перед звільненням за період, не охоплений раніше поданими деклараціями не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, тобто по 04 липня 2019 року.

Проте, ОСОБА_1 , всупереч вимог абз.1 частини 2 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283, без поважних причин, порушив обов`язкові строки подання декларації перед звільненням, подавши вказану декларацію 10 липня 2019 року.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, № 447 від 27 травня 2020 року.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, надав письмову заяву, в якій просить розглядати справи про адміністративні правопорушення про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП за його відсутності, свою вину визнає.

Прокурор ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, надав письмове клопотання, в якому просить розглядати справу про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП за його відсутності, притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у виді 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Вивчивши матеріали справ, з`ясувавши думку прокурора, суд вважає доведеним, що ОСОБА_1 скоїв два адміністративних правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-6 КУпАП, не подавши своєчасно без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік та перед звільненням за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією, це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10 червня 2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування №№ 959/29088, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29088 (зі змінами від 18 серпня 2016 року), така система розпочинає свою роботу в два етапи: другий етап – з 00 години 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування, до яких відносяться посадові особи публічного права, що обіймають посади, які не віднесені до посад осіб, які згідно ст. 50 Закону займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Згідно ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1 підпунктах «а» та «в», п. 5 частини 1 ст. 3 Закону, зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Судом встановлено що ОСОБА_1 наказом керівника КП КМР «Тепломережі» № 45-к від 22 червня 2009 року призначений на посаду начальника юридичного відділу КП Кам`янської міської ради «Тепломережі», власником та засновником якого є Кам`янська міська рада, і яке, згідно ст. 81 ЦК України, є юридичною особою публічного права. На вказаній посаді ОСОБА_1 перебував з 22 червня 2009 року по 04 червня 2019 року, був звільнений з посади за угодою сторін.

Таким чином, ОСОБА_1 був посадовою особою юридичної особи публічного права, який зобов`язаний подавати щорічну електронну декларацію про майновий стан до 01 квітня, а також був зобов`язаний подати таку декларацію після припинення діяльності за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, у день фактичного звільнення та не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності.

Згідно результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції було встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію про майновий стан за 2018 рік та декларацію після припинення діяльності за період, не охоплений раніше поданими деклараціями 10 липня 2019 року, порушивши обов`язкові строки подання декларацій.

Відповідно до ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Обставини, що викликають провадження по справі про адміністративне правопорушення визначені ст. 247 КУпАП.

Статтею 245 КпАП України передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено на винну особу не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення. Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Днем виявлення правопорушення, пов`язаного з корупцією, є день, коли суб`єкт складання протоколу про адміністративне правопорушення отримав відомості, беззаперечні та достатні для встановлення складу адміністративного правопорушення.

Так, з матеріалів справ вбачається, що днем виявлення правопорушення щодо порушення строків подання декларації за 2018 рік та днем виявлення правопорушення щодо порушення строків подання декларації після припинення діяльності за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, є 27 травня 2020 року, тобто дата складання протоколів № 448 та 447 про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень за фактом порушення ним без поважних причин обов`язкових строків подання декларації за 2018 рік, яке вчинено ним 01 квітня 2019 року, та за фактом порушення ним без поважних причин обов`язкових строків подання декларації після припинення діяльності за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, яке вчинено ним 04 липня 2019 року, підтверджується наявними у матеріалах справи та дослідженими судом доказами:

- протоколами №448 та № 447 від 27 травня 2020 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією;

- рапортом оперуповноваженого відділу №6 протидії корупції в Дніпропетровській області ДСР НП України ст. лейтенанта поліції Сисоєва А.;

- результатами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) щодо поданих ОСОБА_1 декларації за 2018 рік та декларації після припинення діяльності за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, - 10 липня 2019 року особи;

- листом Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області ДСР НП України від 15 квітня 2020 року № 2921/55/103/03-2020;

- наказом – розпорядження № 45-к віл 22 червня 2009 року про призначення ОСОБА_4 з 22 червня 2009 року на посаду начальника юридичного відділу КП КМР «Тепломережі»;наказом (розпорядженням) КП КМР «Тепломережі» № 872-к від 04 червня 2019 року про припинення трудового договору з ОСОБА_1 з 04 червня 2019 року за угодою сторін на підставі п.1 ст. 36 КЗпП України;

- наказом КП КМР «Тепломережі» від 07 грудня 2017 року № 94-к «Про закріплення відповідальної особи з питань запобігання та виявлення корупції»;

- наказом КП КМР «Тепломережі» від 11 грудня 2017 року № 95-к «Про вжиття заходів щодо подання електронних декларацій та інформування про суттєві зміни в майновому стані працівниками підприємства, що є суб`єктами декларування», яким затверджений Перелік посадових осіб, які зобов`язані подавати шляхом заповнення на веб-сайті НАЗК декларацію та надавати інформацію щодо відкриття валютного рахунка в установі банку – нерезидента, з яким ОСОБА_1 ознайомлений під підпис;

- наказом КП КМР «Тепломережі» від 15 грудня 2016 року № 127-к «Про вжиття заходів щодо подання електронних декларацій та інформування про суттєві зміни в майновому стані працівниками підприємства, що є суб`єктами декларування», яким затверджений Перелік посадових осіб, які зобов`язані подавати шляхом заповнення на веб-сайті НАЗК декларацію та надавати інформацію щодо відкриття валютного рахунка в установі банку – нерезидента, з яким ОСОБА_5 ознайомлений під підпис;

- посадовою інструкцією начальника юридичного відділу КП КМР «Тепломережі»;

- Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо КП КМР «Тепломережі»; статутом КП Кам`янської міської ради «Тепломережі».

Судом встановлено, що датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, щодо порушення строків подання декларації за 2018 рік є день несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 01 квітня 2019 року. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, щодо порушення строків подання декларації після припинення діяльності за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, є 04 липня 2019 року.

Датою виявлення вказаних адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, є 27 травня 2020 року, тобто дата складання протоколів про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.

Згідно ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Вивчивши матеріали справ про адміністративні правопорушення, з протоколами про адміністративне правопорушення № 448 від 27 травня 2020 року та № 447 від 27 травня 2020 року, що відповідно ст. 36 КУпАП розглядаються судом одночасно, суд вважає доведеним, що ОСОБА_1 вчинив два адміністративних правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно подавши без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік та після припинення діяльності за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

На виконання вимог ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом. При накладенні адміністративного стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, є визнання ним своєї вини.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

З урахуванням характеру вчинених правопорушень, вимог ч.2 ст. 36 КУпАП, суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому ч.1 ст. 176-2 КУпАП.

Згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись статтями 33, 36, 38, ч.1 ст. 172-6, 245, 247, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, за фактами порушення ним обов`язкових строків подання декларації за 2018 рік (протокол № 448 від 27 травня 2020 року) та декларації після припинення діяльності за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (протокол № 447 від 27 травня 2020 року), та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420,40 грн. на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) – 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Роз`яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу, та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк пред`явлення постанови для виконання - три місяці - з дня її винесення.

Суддя Г.А. Байбара.