
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1.380.2019.006497
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2020 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Карп`як О.О. секретар судового засідання Лубоцька Н.І., за участю: представника позивача - Яциніна М.-М.С., представника відповідача - Гавриляк Р.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕГІОН-ХОЛ» до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення,-
в с т а н о в и в:
До суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕГІОН-ХОЛ» (79049, м. Львів, проспект Червоної Калини, 62а) до Головного управління ДПС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Cтрийська, 35) про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення від 12.07.2019 року № 0051305012, винесеного Галицьким управлінням ДФС у Львівській області.
Ухвалою суду від 06 грудня 2019 року відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження.
Протокольною ухвалою суду від 04 січня 2020 року закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті на 10 лютого 2020 року.
Позиція позивача:
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Галицьким управлінням Головного управління ДФС у Львівській області відповідно до пункту 54.3 статті 54 глави 4 розділу II Податкового кодексу України на підставі акта перевірки № 1794/50.12/41559573 від 10.06.2019 року встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних, визначених ст. 201 Податкового кодексу України та прийнято податкове повідомлення-рішення № 0051305012 від 12.07.2019 року на суму 98 708,28 грн. Позивач вважає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню з огляду на наступне. Податкове повідомлення-рішення № 0051305012 від 12.07.2019 року прийнято до закінчення строку протягом якого ТОВ «Регіон-Хол» мало право подати заперечення на акт перевірки. Податкові накладні відображені в акті перевірки (№ 31276, № 31299, № 31280, зареєстровані 16.11.2018 року) були складені та виписані на кінцевих споживачів, що не є платниками податку на додану вартість, а відтак, не підлягали надання отримувачу (покупцеві). У листі ДФС України від 03.03.2017 року № 709/4/99-99-15-03-02-13 вказано, що штрафні санкції, визначені п.п. 120.1, 120. 2 Податкового кодексу України, не застосовуються до платників податку за порушення ними граничного строку реєстрації/відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних, що не надаються отримувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, та/або, що не надаються отримувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів/послуг, які оподатковуються за нульовою ставкою. Просив позов задоволити.
Представник позивача подав відповідь на відзив, де зазначив наступне. Пунктом 120-1.1 ПК України передбачено, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу. Вищезазначеним пунктом для звільнення від відповідальності передбачено наявність лише однієї із таких умов, в даному випадку те, що податкова накладна не повинна надаватись отримувачу (покупцю). Податкові накладні відображені в Акті перевірки були складені та виписані на кінцевих споживачів, що не є платниками податку на додану вартість, а відтак не підлягали наданню отримувачу (покупцю).
09 червня 2020 року представник позивача подав додаткові пояснення, де зазначив наступне. ТОВ «РЕГІОН ХОЛ» реєструвало податкові накладні № 31276, № 31299, № 31280 від 16.11.2018 року, ще 15.11.2018 року, тобто з дотриманням строків, встановлених ПК України. Проте, 15.11.2018 року сервер ДФС працював із перебоями, тому Товариство не мало можливості перевірити чи прийняті податкові накладні та чи прийшла Квитанція № 1 та Квитанція № 2 про прийняття податкових накладних. Можливість перевірити прийняття податкових накладних виникла лише 16.11.2018 року, а тому ознайомившись з квитанціями № 1 та № 2 Товариство повторно подало на реєстрацію податкові накладні № 31276, № 31299, № 31280.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просить їх задоволити з підстав, наведених у позовній заяві.
Заперечення відповідача:
29 грудня 2019 року представник відповідача через канцелярію суду подав відзив на позовну заяву, в якому він позову не визнав, у його задоволенні просив відмовити з наступних підстав. Головним управлінням ДФС у Львівській області проведено камеральну перевірку ТОВ «РЕГІОН-ХОЛ» щодо своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, якою встановлено порушення вимог пункту 201.10 статті 201 ПК України: податкові накладні зареєстровані в ЄРПН з порушенням законодавчо встановленого терміну для їх реєстрації на загальну суму ПДВ 987 082,87 грн. Перевіркою встановлено несвоєчасність реєстрації податкових накладних в ЄРПН у ряді випадків, за порушення строків застосовано штрафні санкції, визначені статтею 120-1.1 ПК України. За результатами перевірки складено Акт № 1794/50.12/41559573 від 10.06.2019 року та винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 12.07.2019 року № 0051305012. Відповідач вважає оскаржуване податкове повідомлення-рішення правомірним та просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, просив у задоволенні позову відмовити з підстав, наведених у відзиві на позовну заяву.
Суд, заслухавши вступне слово учасників справи, з`ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, яким вони обґрунтовуються, встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «РЕГІОН-ХОЛ» зареєстроване в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 01.09.2017 року; номер запису: 1 415 102 0000 042474, вид економічної діяльності (основний) код КВЕД 47.30 Роздрібна торгівля пальним.
Головним управлінням ДФС у Львівській області було проведено камеральну перевірку Товариство з обмеженою відповідальністю «РЕГІОН-ХОЛ» дотримання вимог п.192.1 ст.192, п.201.10 ст.201 ПК України, за результатами якої складено акт №1794/50.12/41559573 від 10.06.2019.
Перевіркою встановлено порушення платником податків граничного термінів реєстрації податкових накладних № 31276 від 31.10.2018 року (зареєстровано 16.11.2018 року з порушення на 1 день граничного терміну реєстрації податкової накладної), № 31299 від 31.10.2018 року (зареєстровано 16.11.2018 року з порушення на 1 день граничного терміну реєстрації податкової накладної), № 31280 від 31.10.2018 року (зареєстровано 16.11.2018 року з порушення на 1 день граничного терміну реєстрації податкової накладної). Відтак, контролюючим органом встановлено, що ТОВ "РЕГІОН-ХОЛ" відповідно до п. 201.10 ст. 201 розділу ІІ Податкового кодексу України порушило граничні терміни реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних з податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних.
На підставі Акту перевірки, Головним управлінням ДФС у Львівській області винесено податкове повідомлення-рішення від 12.07.2019 року № 0051305012, яким Товариству з обмеженою відповідальністю «РЕГІОН-ХОЛ» накладено штраф в розмірі 98 708,28 грн.
Вище вказане податкове повідомлення - рішення позивач оскаржив в адміністративному порядку, 02.08.2019 скеровано до ДФС України скаргу №108.
Вважаючи дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом та просить скасувати податкове повідомлення-рішення від 12.07.2019 року № 0051305012.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.
Відповідно до приписів п. 21.1.1 ст.21 Податкового кодексу України (далі - ПК України) посадові особи контролюючих органів зобов`язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами.
Згідно з п. 21.1.2 -21.1.4 ст.21 ПК України посадові особи контролюючих органів зобов`язані забезпечувати сумлінне виконання покладених на контролюючі органи функцій; ефективну роботу та виконання завдань контролюючих органів відповідно до їх повноважень; не допускати порушень прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій.
Як встановлено пп.16.1.3 п.16.1 ст.16 ПК України встановлено, що платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до п.201.1 ст.201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Для платників податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, встановлені особливі терміни складання податкової накладної (пп.201.4. ст.201 ПК України).
Згідно з п. 11 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу з 1 лютого 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування.
Відповідно до пп.14.1.60 п.14.1 ст.14 ПК України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Згідно з абз.1 п.201.10 ст.201ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Граничні строки реєстрації податкової накладної встановлені п.201.10 ст.201 ПК України, відповідно до якого реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з Кодексом.
Відповідно до п.120.1.1 ст.120- 1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого ст.201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі, зокрема 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів.
З системного аналізу вказаних правових норм можна дійти висновку про те, що підставою для звільнення від сплати штрафу є сукупність таких двох умов разом як: 1) складення податкової накладної, що не надається отримувачу, та 2) за наслідками операції, яка звільнена від оподаткування або оподатковується за нульовою ставкою.
Аналогічні висновки щодо застосування норм п.1201.1 ст.120-1 Податкового кодексу України викладені в постановах Верховного Суду від 11 грудня 2018 року в справі № 820/2298/18, від 13 березня 2019 року в справі № 813/4157/17, і відповідно до ч.5 ст.242 КАС України мають бути враховані судом при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин.
Форма податкової накладної та Порядок заповнення податкової накладної затверджені наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307. Положеннями цих нормативних правових актів визначені вимоги до змісту та форми податкових накладних, до кожної із граф та розділів.
Відповідно до п.8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307, при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пунктах 10-15 цього Порядку, у верхній лівій частині таких накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається тип причини: 01 - Складена на суму збільшення компенсації вартості поставлених товарів/послуг (для податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пункті 13 цього Порядку); 02 - Складена на постачання неплатнику податку; 03 - Складена на постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку; 04 - Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання; 05 - Складена у зв`язку з ліквідацією основних засобів за самостійним рішенням платника податку; 06 - Складена у зв`язку з переведенням виробничих основних засобів до складу невиробничих; 07 - Складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України; 08 - Складена на постачання для операцій, які не є об`єктом оподаткування податком на додану вартість; 09 - Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість; 10 - Складена з метою визначення при анулюванні реєстрації платника податку податкових зобов`язань за товарами/послугами, необоротними активами, суми податку за якими були включені до складу податкового кредиту та не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності; 11 - Складена за щоденними підсумками операцій; 12 - Складена на постачання неплатнику, в якій зазначається назва покупця (для податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пункті 10 цього Порядку); 13 - Складена у зв`язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності; 14 - Складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента; 15 - Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст.188 і 189 ПК України, над фактичною ціною постачання.
В інших випадках у верхній лівій частині податкової накладної тип причини не зазначається (нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються).
Згідно з п. 12 Порядку у разі постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку, та у разі складання податкової накладної за щоденним підсумком операцій у графі «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник», а у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН « 100000000000 ».
Відповідно до пп. 6 п. 16 Порядку до графи 8 податкових накладних вноситься код ставки податку на додану вартість, за якою здійснюється оподаткування операцій з постачання товарів/послуг, що постачаються.
У графі 8 зазначається код ставки: 20 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою; 7 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за ставкою 7 відсотків; 901 - у разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою; 902 - у разі здійснення операцій з постачання на митній території України товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою; 903 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування.
Як вбачається з матеріалів справи, спірні податкові накладні, які зареєстровані позивачем, і про які йдеться в акті перевірки містять наступні відомості: у верхній лівій частині у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» містять помітку «X» із зазначенням типу причини « 11» (складена за щоденними підсумками операцій); у графі «Отримувач (покупець)» зазначено «Неплатник», а у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставлено умовний ІПН « 100000000000 »; код ставки податку на додану вартість « 20» (здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою).
Отже, спірні податкові накладні, які містять код ставки податку на додану вартість «20», є такими, що складені на постачання товарів/послуг для операцій, що оподатковуються податком на додану вартість.
Аналогічні висновки щодо застосування норм Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року №1307, викладені у постанові Верховного Суду від 04 вересня 2018 року у справі № 816/1488/17.
Щодо твердження позивача про несвоєчасну реєстрацію податкових накладних відповідачем у зв`язку з роботою сервера ДФС з перебоями, то такий сумнів позивача не підтверджений доказами (роздруківка з офіційного веб-порталу ДФС України, якою встановлено, що перенавантаження серверу ДФС або оголошення про те, що в ДФС дійсно мав місце збій в роботі сервера).
При цьому, суд звертає увагу на те, що згідно квитанцій про реєстрацію податкових накладних за 15.11.2018, в них зазначено причини відмови у реєстрації таких: «документ доставлено до ДФС України, але не прийнято (при необхідності виправте документ та надішліть його знову), документ не може бути прийнятий - рядок 86. Код товару (2010119600) не відповідає Довіднику кодів товарів згідно УКТЗЕД. Інших причин, які б перешкоджали позивачу зареєструвати податкові накладні у встановлені законодавством строки судом не встановлено.
Відтак, доводи позивача про поважність причин не проведення реєстрації податкових накладних у встановлені строки є необґрунтованими.
Таким чином, господарські операції позивача, за якими складені податкові накладні, що відображені в акті перевірки, відбувалися з контрагентами, які не є платниками ПДВ; разом з цим ці операції не звільнені від оподаткування і не оподатковуються за нульовою ставкою, тобто спірні податкові накладні позивачем не надавалися отримувачам (покупцям) через те, що вони не є платниками ПДВ, проте вони складені позивачем на постачання товарів/послуг для операцій, що оподатковуються податком на додану вартість.
Отже, сукупність умов для звільнення позивача від сплати штрафу, що встановлені п. 120-1.1 ст.120-1 ПК України, дотримана не була, оскільки операції здійснені з оподаткуванням 20%, що підтверджується самими податковими накладними, тому до нього правомірно застосовано штраф оскаржуваним рішенням.
Судом не беруться до уваги доводи позивача про прийняття спірного податкового повідомлення - рішення до закінчення строку протягом якого ТОВ «Регіон-Хол» мало право подати заперечення на акт перевірки, з огляду на наступне.
Відповідно до п.86.8. ст.86 ПК України, податкове повідомлення-рішення приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та/або додаткових документів, поданих у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень та/або додаткових документів і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.
Відповідно до п.44.7. ст.44 ПК України, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта перевірки, платник податків має право подати контролюючому органу, що проводив перевірку, заперечення та/або додаткові документи, які підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності.
Доказів подання скарги на акт перевірки до контролюючого органу, який проводив перевірку, позивачем не подано.
Згідно долученої до матеріалів позову копії конверту, копію акта позивач отримав 09.07.2019, а спірне рішення винесено 12.07.2019, відтак з дотриманням строку, визначених п.86.8 ПК України.
Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, ч.2 ст.2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з вимогами ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З врахуванням вищенаведеного суд доходить до висновку про безпідставність позовних вимог та обґрунтованість доводів відповідача. Тому, у задоволенні позову слід відмовити у повному обсязі.
Відповідно до ст.139 КАС України, судові витрати стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -
в и р і ш и в:
У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕГІОН-ХОЛ» до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити повністю.
Судові витрати стягненню не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 16.06.2020 року.
Суддя Карп`як Оксана Орестівна