Рішення № 89854452, 09.06.2020, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.06.2020
Номер справи
380/1078/20
Номер документу
89854452
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/1078/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2020 року

м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Крутько О.В.,

за участю секретаря судового засідання Лізогуб В.В.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Кузів О.М.,

розглянув у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивач) до Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради в особі Комісії з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, внесення інформації про пільгові категорії громадян в ЄДАРП утвореної при Сихівській районній адміністрації м.Львова (далі відповідач), за участю третьої особи Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (далі третя особа) про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання до вчинення дій, -

В С Т А Н О В И В :

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в якій позивач просить:

-визнати протиправною бездіяльність Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради з не включення сина ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до ЄДАРП;

-зобов`язати Сихівську районну адміністрацію Львівської міської ради (голову Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради) прийняти розпорядження за яким зобов`язати Комісію утворену при Сихівській районній адміністрації м. Львова з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, внесення інформації про пільгові категорії громадян в ЄДАРП внести інформацію в ЄДАРП за фактичним місцем проживання ОСОБА_1 та його сім`ї, які проживають за адресою: АДРЕСА_1 , а саме ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 )

Обґрунтовуючи вимоги, позивач покликається на протиправну бездіяльність Комісії з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, внесення інформації про пільгові категорії громадян в ЄДАРП утвореної при Сихівській районній адміністрації м.Львова щодо не включення сина ОСОБА_2 в ЄДАРП, оскільки така не відповідає вимогам встановлених у Законі України «Про правовий статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Позивач вказує, що проживає однією сім`єю з своїм сином ОСОБА_2 , що підтверджується доданими до адміністративного позову доказами. Просить позов задоволити у повному обсязі.

Відповідачем - Сихівською районною адміністрацією Львівської міської ради подано відзив на позов, в якому відповідач просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог повністю, посилаючись на їх необґрунтованість та зазначає, що Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради не наділена повноваженнями з внесення інформації в ЄДАРП, а відтак вважає, що є неналежним відповідачем у справі. Крім того, вказує, що згідно ч.5 ст.51 Бюджетного кодексу України при наданні пільг та здійсненні видатків з бюджету щодо їх виплати до членів сім`ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи; особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за ним, за умови що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним. ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 син позивача який є повнолітнім, не підпадає під категорію осіб встановлених ч.5 ст.51 Бюджетного кодексу України, тому відносно нього не внесено інформацію в ЄДАРП.

Третьою особою станом на день розгляду справи жодних пояснень по суті позовних вимог подано не було.

Ухвалою від 06.02.2020 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 05.03.2020 року. Залучено до участі у справі Комісію з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, внесення інформації про пільгові категорії громадян в ЄДАРП утвореної при Сихівській районній адміністрації м.Львова

05.03.2020 року підготовче засідання відкладено на 09.04.2020 року.

09.04.2020 року підготовче засідання відкладено на 07.05.2020 року.

07.05.2020 року ухвалою без виходу до нарадчої кімнати залучено до участі у справі третю особу: Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просив такі задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечив проти позову та просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Третя особа у судове засідання не з`явилась, належним чином була повідомлена про дату, час та місце судового засідання. Жодних клопотань від третьої особи до суду не надходило.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, оцінивши докази, які мають значення для справи суд встановив наступні обставини і відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги як інвалід війни, і відповідно до ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» він та члени його сім`ї користуються пільгами, зокрема 100-процентною знижкою плати за користування комунальними послугами.

Як вбачається з актів про фактичне місце проживання (не проживання) від 23.03.2017 складений комісією в складі майстрів по експлуатації житлового фону ЛКП «Житловик-С» в присутності мешканців ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та від 15.11.2017, 31.07.2018, 22.11.2018, 17.07.2019, 30.10.2019 складені директором ОСББ «Чукаріна 1Б» в присутності мешканців ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , за адресою АДРЕСА_1 фактично проживає ОСОБА_1 , дружина ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_3 та син ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 В даній квартирі зареєстровані, але не проживають ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_11 (а.с.14-20).

04.11.2019 року позивач подав до відповідача заяву про включення в ЄДАРП з 01.11.2019 дружину ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_2 та повнолітнього сина ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою проживання АДРЕСА_1 .

Відповідно до витягу з протоколу №28 від 15.11.2019 засідання Комісії з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, внесення інформації про пільгові категорії громадян в ЄДАРП утвореної при Сихівській районній адміністрації м.Львова внесено в ЄДАРП за фактичним місцем проживання з 01.11.2019 по 31.10.2020 ОСОБА_1 та його сім`ю, які проживають за адресою АДРЕСА_1 , а саме дружину ОСОБА_10 .

Комісією з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, внесення інформації про пільгові категорії громадян в ЄДАРП утвореної при Сихівській районній адміністрації м.Львова не внесено до ЄДАРП повнолітнього сина ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до довідки про включення інформації до ЄДАРП №260308-556 від 03.02.2020 р, сина позивача ОСОБА_2 не зазначено. Відповідач мотивує такі дії тим, що син позивача є повнолітнім, тому не підпадає під категорію осіб встановлених ч.5 ст.51 Бюджетного кодексу України.

Не погоджуючись із вказаною бездіяльністю відповідача, позивач звернувся до суду з відповідним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає та враховує наступне.

Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ст.55 Конституції України кожному гарантовано право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до п. п. 4-6 ч.1 ст.13 ст. Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам (стаття 7) надаються такі пільги: 100-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю); 100-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 100-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім`ю); 100-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.

Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо, передбачені пунктами 4-6цієї статті, надаються особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, які проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього (частина 2 статті 13 Закону №3551-XII).

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 №117 затверджено Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі Положення №117).

Відповідно до вимог пункту 1 Положення №117 Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі - Реєстр), - автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із законами України, отримують пільги, передбачені для педагогічних, медичних, фармацевтичних працівників, працівників бібліотек, музеїв, спеціалістів із захисту рослин та працівників культури в сільській місцевості і селищах міського типу (далі - пільговики), отримують соціальні стипендії, державну допомогу постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей.

Реєстр складається з баз даних Мінсоцполітики, Міністерства соціальної політики Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад.

Пунктом 3 Положення №117 визначено, що структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - уповноважені органи):

-організовують збирання, систематизацію і зберігання зазначеної впункті 2цього Положення інформації та забезпечують її автоматизоване використання для розрахунку розміру пільг та їх виплати і проведення виплати соціальних стипендій та державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей;

-ведуть облік пільговиків шляхом формування на кожного пільговика персональної облікової картки згідно з формою « 1 пільга», в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків. Форма « 1 пільга» затверджується Мінсоцполітики;

-ведуть облік отримувачів соціальних стипендій та державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей шляхом формування на кожну особу персональної облікової картки згідно з формою « 1 допомога», в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків або реквізити паспорта громадянина України, документа, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, а також особу, яку визнано в Україні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;

-вносять до Реєстру відповідні уточнення в разі визнання такими, що втратили чинність, чи зупинення дії окремих норм законодавчих актів, на підставі яких пільговики отримують пільги;

-надають консультації пільговикам, постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей, підприємствам та організаціям, що надають послуги.

Згідно з вимогами пункту 5 Положення №117 для включення до Реєстру інформації про пільговика він подає (крім педагогічних, медичних та фармацевтичних працівників, працівників бібліотек, музеїв, спеціалістів із захисту рослин і працівників культури в сільській місцевості і селищах міського типу) уповноваженому органу копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім`ї на пільги (з пред`явленням оригіналів цих документів), копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, пред`являє паспорт та надає інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач оскаржує протиправну бездіяльність Комісії з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, внесення інформації про пільгові категорії громадян в ЄДАРП утвореної при Сихівській районній адміністрації м.Львова щодо не внесення інформацію в ЄДАРП про його сина - ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Відповідно до витягу з протоколу №28 від 15.11.2019 засідання Комісії з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, внесення інформації про пільгові категорії громадян в ЄДАРП утвореної при Сихівській районній адміністрації м.Львова внесено в ЄДАРП за фактичним місцем проживання з 01.11.2019 по 31.10.2020 ОСОБА_1 та його сім`ю, які проживають за адресою АДРЕСА_1 , а саме дружину ОСОБА_10 (а.с.8).

Комісією з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, внесення інформації про пільгові категорії громадян в ЄДАРП утвореної при Сихівській районній адміністрації м.Львова не внесено до ЄДАРП повнолітнього сина ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 та не вказано підстав (причин) не внесення до ЄДАРП даної інформації.

Суд вважає таку бездіяльність Комісії протиправною, з огляду на таке.

Відповідно до ч. 5 статті 51 Бюджетного кодексу України при наданні пільг та здійсненні видатків з бюджету щодо їх виплати до членів сім`ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

Суд враховує, що тлумачення терміну «член сім`ї» міститься в Рішенні Конституційного Суду України від 03.06.1999 у справі № 1-8/99 (№ 5-рп/99) за конституційними поданнями Служби безпеки України, Державного комітету нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України, Міністерства фінансів України щодо офіційного тлумачення положень пункту 6 статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», частин четвертої і п`ятої статті 22 Закону України «Про міліцію» та частини шостої статті 22 Закону України «Про пожежну безпеку»(справа про офіційне тлумачення терміну «член сім`ї») (далі - Рішення КСУ від 03.06.1999).

Так, пункт 6 цього Рішення КСУ від 03.06.1999 визначив: «Стосовно поняття «член сім`ї» Конституційний Суд України виходить з об`єктивної відмінності його змісту залежно від галузі законодавства. Використаний законодавцем підхід до визначення членів сім`ї стосовно інших правовідносин за аналогією можна застосувати і для тлумачення поняття «член сім`ї» у контексті пункту 6статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», частин четвертої і п`ятої статті 22 Закону України «Про міліцію» та частини шостої статті 22 Закону України «Про пожежну безпеку». Наведені правові норми дають підстави для диференціації членів сімей взагалі, членів сімей, які перебувають на утриманні або проживають з суб`єктами права на пільги щодо оплати користування житлом і комунальними послугами, на дві групи.

До першої з них слід віднести чоловіка або дружину військовослужбовця, працівника міліції, особового складу державної пожежної охорони та їх прямих родичів по низхідній і висхідній лініях - дітей і батьків. Право на отримання 50-відсоткової знижки на оплату жилої площі та комунальних послуг для дружини (чоловіка), дітей та батьків військовослужбовця, який загинув, помер, пропав безвісти або став інвалідом під час проходження військової служби, працівника міліції чи особового складу державної пожежної охорони, виникає за наявності лише однієї у мови - належності до сім`ї суб`єкта права на зазначені пільги. Таке ж право для дружини (чоловіка), дітей та батьків військовослужбовця, який несе службу на загальних підставах, набувається за тієї ж умови, але тільки у випадках, коли вони перебувають на повному утриманні військовослужбовця або одержують від нього допомогу, яка є для таких членів сім`ї постійним і основним джерелом засобів до існування. Але за будь-яких з названих обставин право на зазначені пільги не залежить від того, хто з членів сім`ї є наймачем чи власником (співвласником) жилого приміщення.

Дружина (чоловік), їх діти і батьки є членами сім`ї військовослужбовця, працівника міліції, особового складу державної пожежної охорони і нарівні з ним користуються пільгами щодо оплати житла і комунальних послуг, якщо вони проживають разом з ним, а у передбачених законом випадках ще й ведуть спільне господарство. Стосовно дітей не має значення їх походження, а також те, народжені вони у шлюбі чи поза ним.

Якщо дорослі діти чи батьки мають чи створюють власні сім`ї, то члени їх сімей набувають право на зазначені пільги нарівні з іншими членами сім`ї військовослужбовця, працівника міліції чи особового складу державної пожежної охорони, але лише за умов, коли вони визнані як інші особи, що належать до членів сім`ї військовослужбовця, працівника міліції, особового складу державної пожежної охорони на підставі положень частини другої статті 64 Житлового кодексу Української PCP, тобто як такі, що постійно проживають з наймачем і ведуть з ним спільне господарство, та з дотриманням правил, визначених частиною третьою цієї ж статті та статтею 65 названого Кодексу.

Другу групу членів сім`ї військовослужбовця, працівника міліції, особового складу державної пожежної охорони складають інші особи, що постійно мешкають з ними та ведуть спільне господарство. До таких осіб належать не тільки близькі родичі (рідні брати, сестри, онуки, дід і баба), але й інші родичі чи особи, які не перебувають з військовослужбовцем, працівником міліції, особового складу державної пожежної охорони у безпосередніх родинних зв`язках (брати, сестри дружини (чоловіка); неповнорідні брати і сестри; вітчим, мачуха; опікуни, піклувальники, пасинки, падчерки та інші). Обов`язковою умовою для визнання їх членами сім`ї, крім власне факту спільного проживання, є ведення з суб`єктом права на пільги щодо оплати житлово-комунальних послуг спільного господарства, тобто наявність спільних витрат, спільного бюджету, спільного харчування, купівлі майна для спільного користування, участі у витратах на утримання житла, його ремонт, надання взаємної допомоги, наявність усних чи письмових домовленостей про порядок користування житловим приміщенням, інших обставин, які засвідчують реальність сімейних відносин. Питання про визнання членом сім`ї військовослужбовця, працівника міліції, особового складу державної пожежної охорони інших осіб (крім подружжя, дітей, батьків) вирішуються відповідними органами і організаціями, а у спірних випадках - судами загальної юрисдикції, які з`ясовують характер відносин з військовослужбовцем, працівником міліції, особового складу державної пожежної охорони при розгляді кожної конкретної справи.

Суттєвим правовим чинником для визначення кола осіб, яким надається право па пільги щодо оплати житлово-комунальних послуг, є факт їх спільного проживання з суб`єктом права на такі пільги.

Як встановлено з матеріалів справи, а саме з актів про фактичне місце проживання (не проживання) від 23.03.2017 складений комісією в складі майстрів по експлуатації житлового фону ЛКП «Житловик-С» в присутності мешканців ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та від 15.11.2017, 31.07.2018, 22.11.2018, 17.07.2019, 30.10.2019 складені директором ОСББ «Чукаріна 1Б» в присутності мешканців ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , за адресою АДРЕСА_1 фактично проживає ОСОБА_1 , дружина ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_3 та син ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 В даній квартирі зареєстровані, але не проживають ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_11 (а.с.14-20).

Однак відповідачем даний акт не досліджувався, щодо надання пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо, передбачені пунктами 4-6 статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Також відповідачем не конкретизовано з яких підстав сина позивача ОСОБА_2 не включено до Єдиного державного автоматизовану реєстру осіб, які мають право на пільги та не видачу довідки на 3 (трьох) осіб про включення інформації до ЄДАРП

Таким чином, суд приходить до висновку, що оформлення результатів розгляду питання позивача щодо включення сина ОСОБА_2 до Єдиного державного автоматизовану реєстру осіб, які мають право на пільги не відповідає вимогам чинного законодавства та фактичним обставинам справи, відповідачем не прийнято рішення за заявою гр. ОСОБА_1 від 04.11.2019 про включення в ЄДАРП сина ОСОБА_2 /відмову у включенні в ЄДАРП чим допущено протиправну бездіяльність, а тому доводи позивача в цій частині є обґрунтованими.

Щодо позовної вимоги про зобов`язання Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради (голову Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради) прийняти розпорядження за яким зобов`язати Комісію утворену при Сихівській районній адміністрації м. Львова з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, внесення інформації про пільгові категорії громадян в ЄДАРП внести інформацію в ЄДАРП за фактичним місцем проживання ОСОБА_1 та його сім`ї, які проживають за адресою: АДРЕСА_1 , а саме ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), суд зазначає наступне.

Відповідний суб`єкт владних повноважень за наслідком розгляду заяви та аналізуючи пакет доданих до нього документів, приймає рішення включення або не включення. до Єдиного державного автоматизовану реєстру осіб, які мають право на пільги та видачу / не видачу довідки про включення інформації до ЄДАРП.

Отже, саме до повноважень відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування віднесено вирішення питання щодо включення або не включення до Єдиного державного автоматизовану реєстру осіб ,які мають право на пільги та видачу / не видачу довідки про включення інформації до ЄДАРП.

За таких обставин, враховуючи, що законодавець чітко визначив порядок включення до Єдиного державного автоматизовану реєстру осіб ,які мають право на пільги та видачу довідки про включення інформації до ЄДАРП, суд вважає, що відсутні підстави без дотримання такого зобов`язувати суб`єкта владних повноважень приймати наперед визначене рішення та фактично підміняти державний орган. Відтак, в досліджуваній частині позов не підлягає задоволенню.

Проте, оскільки відповідач не розглянув питання про включення чина позивача ОСОБА_2 до ЄДАРП, суд прийшов до висновку про визнання протиправної бездіяльності Комісії з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, внесення інформації про пільгові категорії громадян в ЄДАРП утвореної при Сихівській районній адміністрації м.Львова щодо неприйняття рішення за заявою гр. ОСОБА_1 від 04.11.2019 про включення в ЄДАРП сина ОСОБА_2 , то за таких обставин, суд вважає необхідним зобов`язати суб`єкта владних повноважень прийняти рішення за заявою гр. ОСОБА_1 від 04.11.2019 про включення в ЄДАРП сина ОСОБА_2 .

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За приписами вимог пункту 4 частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відповідач позовні вимоги не спростував.

Відповідно до частини першої статті 245 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.

Пункт четвертий частини другої цієї статті вказує, що у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії

На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності суд доходить висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню шляхом визнання протиправною бездіяльність Комісії з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, внесення інформації про пільгові категорії громадян в ЄДАРП утвореної при Сихівській районній адміністрації м.Львова щодо неприйняття рішення за заявою гр. ОСОБА_1 від 04.11.2019 про включення в ЄДАРП сина ОСОБА_2 та зобов`язання Комісію з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, внесення інформації про пільгові категорії громадян в ЄДАРП утвореної при Сихівській районній адміністрації м.Львова прийняти рішення за заявою гр. ОСОБА_1 від 04.11.2019 про включення в ЄДАРП сина - ОСОБА_2 .

Підстави для відшкодування судових витрат відсутні.

Керуючись ст.ст.14, 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задоволити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Комісії з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, внесення інформації про пільгові категорії громадян в ЄДАРП утвореної при Сихівській районній адміністрації м.Львова щодо неприйняття рішення за заявою гр. ОСОБА_1 від 04.11.2019 про включення в ЄДАРП сина - ОСОБА_2 .

Зобов`язати Комісію з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, внесення інформації про пільгові категорії громадян в ЄДАРП утвореної при Сихівській районній адміністрації м.Львова прийняти рішення за заявою гр. ОСОБА_1 від 04.11.2019 про включення в ЄДАРП сина - ОСОБА_2 .

Судові витрати розподілу не підлягають.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст.ст.295-297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) строки апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.

Повний текст рішення виготовлено 17.06.2020 року.

Суддя Крутько О.В.