Постанова № 89836669, 16.06.2020, Приморський районний суд м. Маріуполя

Дата ухвалення
16.06.2020
Номер справи
266/2338/20
Номер документу
89836669
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 266/2338/20

Провадженя№ 3/266/1005/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2020 року м.Маріуполь

Суддя Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області Д`яченко Д.О., за участі секретаря судового засідання Сологуб Т.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в м. Маріуполі, громадянина України, працюючого: АТ ММК ім.. Ілліча, мешкає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст. 185 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Як слід з протоколу про адміністративне правопорушення ГП № 126980 від 01.05.2020 року, ОСОБА_1 , 01.05.2020 року, о 17 год. 45 хв., по пр. Луніна, буд. 84 в Приморському районі м. Маріуполя, біля крамниці "Вікторія" відмовився виконувати наполегливі, неодноразово повторені, законні вимоги поліцейського надати будь-які документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, чим порушив вимогу підпункту 16 пункту 2 постанови КМУ від 11.03.2020 року за № 211 та вчинив злісну непокору.

ОСОБА_1 в суді свою провину не визнав зазначивши, що працівники поліції не мади право вимагати від нього одягнути маску, оскільки він не перебував у громадському місці.

Суд дослідивши письмові матеріали справи, заслухавши пояснення учасників процесу, прийшов до наступного висновку.

Відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» до повноважень Кабінету Міністрів України у сфері захисту населення від інфекційних хвороб, в тому числі, належить координація та спрямування роботи міністерств, інших органів виконавчої влади.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року за № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» було передбачено ряд заборон, в тому числі, заборону, перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11 березня 2020 року «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин), установлено з 12 березня 2020 року до 11 травня 2020 року по всій території України карантин.

Відповідно до вимог підпункту 16 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11 березня 2020 року «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) заборонено до 11 травня 2020 року перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.

Статтею 185 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов`язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв`язку з їх участю в охороні громадського порядку.

Обов`язковим елементом об`єктивної сторони складу цього адміністративного правопорушення є наявність законного розпорядження або вимоги поліцейськогопри виконанні ним службових обов`язків, яке випливає з прав працівника поліції, визначених уЗаконі України «Про національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII.

Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського перешкоджає нормальній діяльності поліції, виконанню представниками влади своїх службових обов`язків по охороні суспільного порядку та забезпеченню суспільної безпеки. Дане правопорушення виражається в злісній відмові підкорятися законному розпорядженню та вимозі поліцейського при виконанні службових обов`язків, тобто виражається у відмові від обов`язкового виконання наполегливих, неодноразово повторених розпоряджень чи вимог поліцейського, або ж в непокорі, що виявляється в зухвалій формі, яка свідчить про прояв явної зневаги до органів та осіб, які охороняють суспільний порядок. Відмова правопорушника проявляється в недвозначній формі словами, жестами, мовчанням та ін.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення серія ГП № 126980 від 01.05.2020 року, ОСОБА_1 відмовився виконувати законну вимогу поліцейського щодо пред`явлення документу, який посвідчує його особу.

Також обставини викладені в протоколі підтверджуються рапортами, протоколом АЗ № 136982 від 01.05.2020 року про адміністративне затримання.

З переглянутого судом відеозапису, доданого до протоколу про адміністративне правопорушення слід, що поліцейським неодноразово було оголошено вимогу ОСОБА_1 стосовно пред`явлення будь-якого документу, який посвідчує його особу, на що останній озвучив свою відмову на це і посилався на ст. 33 Конституції України, також зафіксовано факт затримання ОСОБА_1 , оголошені його права, одним з яким він скористався, після доставки ОСОБА_1 до Приморського ВП поліцейським негайно було повідомлено Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, в подальшому оголошено про початок складення адміністративного матеріалу відносно ОСОБА_1 , роз`яснені його права та обов`язки, в присутності захисника Коршок В.М., оголошено протокол затримання АЗ №136982, протокол про адміністративне правопорушення ГП №126980 від 01.05.2020 року складений ст. 185 КУпАП, надано право надати пояснення, якими ОСОБА_1 скористався, а також останнім отримано копію протоколу про адміністративне правопорушення.

Стосовно посилання ОСОБА_1 щодо порушення його прав з боку КМУ і що постанова КМУ від 11.03.2020 року за № 211 не відповідає вимогам Конституції України суд не бере до уваги, оскільки в рамках розгляду справи про адміністративне правопорушення суд позбавленої законної можливості робити висновки про законність та обґрунтованість нормативно правових актів, в томі числі постанов КМУ.

Таким чином, вищенаведеними доказами, які не містять сумнівів щодо їх достовірності та допустимості, оскільки вони оформлені у визначеному процесуальним законом порядку, підтверджується факт порушення підпункту 16 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11 березня 2020 року «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин), тобто ОСОБА_1 перебував на вулиці без документів, що посвідчують його особу, підтверджують громадянство чи його спеціальний статус, при цьому на законну вимогу поліцейського надати такий документ відмовився, що є складом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.185 КУпАП.

Згідно положень ст. 23 КУпАП України адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

При накладені адміністративного стягнення судом відповідно до вимогст.33 КУпАП, враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, про що зазначено в оскаржуваній постанові.

Врахувавши вказані обставини суд приходить до висновку про призначення ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах санкції ст.185 КУпАП, яке за своїм видом і мірою є справедливим.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 23,40-1,185,221,251,252, 280, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 136,00 гривень. (отримувач Маріуполь УК/Приморський р-н, код ЄДРПОУ 37989721, код платежу 21081100, номер рахунку UA798999980313050106000005055)

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 420,40 гривень (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001).

Строк пред`явлення постанови до виконання 3 місяці з дня її винесення.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Д`яченко Д. О.