Постанова № 89827183, 16.06.2020, Київський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
16.06.2020
Номер справи
947/4191/20
Номер документу
89827183
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 947/4191/20

Провадження № 3/947/1525/20

16.06.2020 року м. Одеса

Суддя Київського районного суду м. Одеси Прохоров П.А., при секретарі с/з Гремалюк В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Іллічівськ, громадянина України, який працював на посаді провідного спеціаліста сектору моніторингу та контролю за діяльністю сервісних центрів Регіонального сервісного центру МВС в Одеській області, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі – КУпАП) –

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за № 58 від 24 лютого 2020 року вбачається, що ОСОБА_1 , як особа яка припинила у 2018 році діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), та державну службу на посаді провідного спеціаліста сектору моніторингу та контролю за діяльністю сервісних центрів Регіонального сервісного центру МВС в Одеській області, будучи держаним службовцем 9-го рангу категорії «В», суб`єктом декларування, суб`єктом відповідно до підпункту «В» ч. 1, п. 1, ст. З Закону та примітки до ст. 172-6 КУпАП, як особа, яка з 01.06.2018 року припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави та державну службу за власним бажанням, відповідно до ст.38 КЗпП України, ч. 1 ст. 86 Закону України «Про державну службу», в порушення абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин, подав 18.05.2019 року об 11 год. 18 хв. декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, типу - «після звільнення» за 2018-й рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Встановлено, що 04.11.2016 гр. ОСОБА_1 прийняв та підписав присягу державного службовця.

Відповідно до наказу Регіонального сервісного центру МВС в Одеській області № 42 о/с від 04.05.2017р., гр. ОСОБА_1 було присвоєно 9 ранг державного службовця.

З 01.06.2018 року, відповідно до наказу Регіонального сервісного центру МВС в Одеській області № 73 к/тр від 01.06.2018р., гр. ОСОБА_1 було звільнено з посади провідного спеціаліста сектору моніторингу та контролю за діяльністю сервісних центрів Регіонального сервісного центру МВС в Одеській області за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України, ч. 1 ст. 86 Закону України «Про державну службу».

Згідно п. 9 ст. 8 Закону України «Про державну службу» державний службовець зобов`язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Згідно ст. 1 Закону, державний орган - орган державної влади, в тому числі колегіальний державний орган, інший суб`єкт публічного права, незалежно від наявності статусу юридичної особи, якому згідно із законодавством надані повноваження здійснювати від імені держави владні управлінські функції, юрисдикція якого поширюється на всю територію України або на окрему адміністративно-територіальну одиницю.

Відповідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, організаційно-правова форма Регіонального сервісного центру МВС в Одеській області (код 40112139, юридична адреса: Одеська обл., м, Одеса, Академіка Корольова, 5) - орган державної влади.

Таким чином, гр. ОСОБА_1 є державним службовцем категорії «В», суб`єктом декларування та суб`єктом на яких поширюється дія Закону відповідно п.п. «В» п. 1 ч. 1 ст. З Закону та примітки до ст. 172-6 КУпАП, і на нього поширюється юридична відповідальність за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, і зобов`язана виконувати вимоги ч. 2 ст. 45 вказаного Закону.

Частина перша статті 241-1 КЗпП України «Обчислення строків, передбачених цим Кодексом» визначає, що строки виникнення і припинення трудових прав та обов`язків обчислюються роками, місяцями, тижнями і днями. Частина п`ята вказаної статті встановлює, що коли строки визначаються днями, то їх обчислюють з дня, наступного після того дня, з якого починається строк.

Таким чином, строком перебування особи в часі як такої що «припиняє діяльність», зазначеного в абзаці першому ч. 2 ст. 45 Закону, є останній день перебування працівника в трудових правах та обов`язках визначених у розпорядженні про звільнення, а з наступного дня особа вважається звільненою, тобто такою що припинила трудові права та обов`язки.

Враховуючи вказане, останнім днем роботи гр. ОСОБА_1 , таким що в часі «припиняє діяльність», є 01.06.2018 року, та він є звільненим, таким що в часі «припинив діяльність», є 02.06.2018 року.

Гр. ОСОБА_1 як посадова особа, зазначена у підпункті "в", пункту 1, частини першої статті 3 Закону, яка припинила діяльність та державну службу у 2018 році, був зобов`язаний подати декларацію типу - «після звільнення», до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2019 року.

Проте, гр. ОСОБА_1 , будучі обізнаним щодо обов`язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу другого частини другої статті 45 Закону, після припинення діяльності, пов`язаної з виконання функцій держави та державної служби, подав відповідну декларацію типу - «після звільнення», лише 18.05.2019 року об 11 годині 18 хвилини, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого встановлено дату і час подачі декларації гр. ОСОБА_1 типу – «після звільнення», та скрін-шотом і рапортом з сайту НАЗК щодо фактичної дати і часу подачі декларації з офіційної сторінки Реєстру.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши всі обставини у сукупності, суд вважає, що термін встановлений ст.38 КУпАП закінчився, та за доцільне провадження по даній адміністративній справі закрити.

Так, відповідно до матеріалів про адміністративне правопорушеннящодо факту несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 встановлено, що граничним строком подання щорічної декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2018 рік є 02.06.2018 року.

Таким чином датою вчинення адміністративного правопорушення слід вважати саме 02.06.2018 року.

Статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 КУпАП, стягненя може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Згідно пункту 7 частини 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю після закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

При ухвалені постанови, суд також бере до уваги те, що вищезазначене прямо переплітається з науково-консультативним висновком НКР при ВАСУ від 06 листопада 2017 року, а саме, під час закриття провадження у справах про адміністративні правопорушення у зв`язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених статтею 38 КУпАП, вина особи не встановлюється.

На підставі наведеного, керуючись статтями 9, 38, 247– 248, 287– 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, –

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП – закрити, з підстав викладених у мотивувальній частині постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Одеської області через Київський районний суд м. Одеси.

Суддя Київського районного

суду м. Одеси Прохоров П. А.