Постанова № 8980759, 30.03.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
30.03.2010
Номер справи
2а-680/10/2770
Номер документу
8980759
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

30.03.10Справа №2а-680/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

Судді Майсак О.І.,

при секретарі: Слонімець Т.І,

за участю: представника позивача Зінченко Ю.В. (дов. № 7318/10/10 від 02.09.2008 р.) ;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Балаклавського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного податку в розмірі 2161,84 грн.,

в с т а н о в и в:

Прокурор Балаклавського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного податку в розмірі 2161,84 грн. Вказує, що у 2009 році ФОП ОСОБА_2 був платником єдиного податку (свідоцтво про сплату єдиного податку НОМЕР_2. В порушення вимог ст.. 2 Указу «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва»у встановлений термін сплата єдиного податку відповідачем з лютого 2009 року не здійснювалась, у звязку з чим на момент подачі адміністративного позову в суд у відповідача утворилася податкова заборгованість з єдиного податку в розмірі 2161,84 грн.

Просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 2161,84 грн.

Ухвалою від 11 березня 2010 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 12 березня 2010 року підготовче провадження було закінчено та справу призначено до судового розгляду. Представник прокуратури Балаклавського району міста Севастополя у судове засідання не зявився, був повідомлений належним чином. Причин неявки суду не повідомив.

У судовому засіданні представник позивача Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя підтримав позовні вимоги, вважає їх обґрунтованими та просить позов задовольнити. Повідомив, що у 2009 році ФОП ОСОБА_2 був платником єдиного податку (свідоцтво про сплату єдиного податку НОМЕР_2. В порушення вимог ст.. 2 Указу «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва»у встановлений термін сплата єдиного податку відповідачем з лютого 2009 року не здійснювалась, у звязку з чим на момент подачі адміністративного позову в суд у відповідача утворилася податкова заборгованість з єдиного податку в розмірі 2161,84 грн.

Відповідач у судове засідання не прибув, явку повноважних представників у судове засідання не забезпечив, письмові заперечення на позовну заяву не надав.

Відповідач був повідомлений про час та місце проведення судових засідань повідомлений згідно вимог глави 3 Кодексу адміністративного судочинства України за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця особи, яка є місцем здійснення підприємницької діяльності. Згідно вимог ст. 45 Закону України від 15.02.2003 р. № 7550-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»ред. від 14.02.2009 р., проведення змін щодо місця проживання фізичної особи-підприємця здійснюються ним, шляхом подання даних державному реєстратору для внесення змін до Єдиного державного реєстру. Даних про зміну місця реєстрації відповідача матеріали справи не містять. Відповідно до довідки адресно-довідкового бюро відповідач (а.с.13) зареєстрований за адресою вказаною в позовної заяві. В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідача за наявними у справі матеріалами.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст. 121 Конституції України, на прокуратуру покладається представництво інтересів громадян і держави у судах у випадках, передбачених законом.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України № 2747-IV від 06.07.2005 р. у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу

Статтею 36-1 Закону України „Про прокуратуру” підставою представництва прокуратурою у суді інтересів держави являється наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Згідно зі ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах у містах підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.

В Державній податковій інспекції в Балаклавському районі м. Севастополя перебуває на обліку з 11.10.2004 року (а.с.10) як платник податків і зборів (обовязкових платежів) фізична особа-підприємець ОСОБА_2, зареєстрований Балаклавською районною державною адміністрацією м. Севастополя 07.10.2004 року.

Згідно ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування»платниками податків та зборів є юридичні і фізичні особи на яких згідно законам України покладений обовязок сплачувати податки та збори (обовязкові платежі).

Відповідно до абз. 3, 4, 5 п. 4 Указу Президента України «Про внесення змін в Указ Президента України від 3 липня 1998 року № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва»для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації. Суб'єкт малого підприємництва - юридична особа обов'язково зазначає, яку ставку єдиного податку ним обрано. Заява подається не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період. Рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте не більше одного разу за календарний рік.

16.12.2008 року ФОП ОСОБА_2 подав до ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя заяву на право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності (а.с.12), на підставі якої було видано свідоцтво НОМЕР_2 на право сплачувати єдиний податок протягом 2009 року (зворотній а.с.12).

Відповідно до заяви на право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності від 16.12.2008 року відповідач здійснював наступний вид діяльності: роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах без переваги продовольчого асортименту.

Ставка єдиного податку за один місяць здійснення такого виду підприємницької діяльності складала 200,00 грн.

Відповідно до п. 3 ст. 9 зазначеного закону платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.

Згідно з абз. 6 п. 2 Указу Президента України «Про внесення змін в Указ Президента України від 3 липня 1998 року № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва»суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

У 2009 році загальна сума єдиного податку, яка була нарахована відповідачу склала 2200,00 грн. Проте порушуючи вимоги ст. 2 Указу «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва»у встановлений термін відповідачем сплата єдиного податку з лютого 2009 року не здійснювалась, у звязку з чим на даний час відповідач має заборгованість перед бюджетом з єдиного податку у сумі 2161,84 грн., що підтверджується розрахунком позову (а.с.6) та відомостями облікової картки платника (а.с.37-39).

З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що заборгованість з єдиного податку у сумі 2161,84 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005, суд

п о с т а н о в и в:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, р/р НОМЕР_3 в СФ ПАТ КБ «ПриватБанк»МФО 324935) в доход Орлинівського місцевого бюджету (на р/р 34215379700004, код платежу 16050200, в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035629) заборгованість з єдиного податку у розмірі 2161,84 грн. (дві тисячі сто шістдесят одна грн. 84 коп.), стягувач - Державна податкова інспекція у Балаклавському районі м. Севастополя (99042, м. Севастополь, вул. 7 Ноября, буд. 3).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини пятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

СуддяпідписО.І. Майсак