Постанова № 8980755, 30.03.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
30.03.2010
Номер справи
2а-445/10/2770
Номер документу
8980755
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

30.03.10Справа №2а-445/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

Судді Майсак О.І.,

при секретарі: Слонімець Т.І,

за участю: представника позивача Інаятова Є.О. (довіреність № 2373/9/32-057);

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контрою за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі до Приватного підприємства «Рутава»про стягнення несплаченої фінансової санкції в розмірі 2700,00 грн.,

в с т а н о в и в:

Регіональне управління Департаменту контрою за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі звернулось до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Приватного підприємства «Рутава»про стягнення несплаченої фінансової санкції в розмірі 2700,00 грн. Вказує, що 11.12.2009 року Регіональним управлінням Департаменту контрою за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі була проведена перевірка ПП «Рутава»з питань додержання вимог чинного законодавства України, обов’язкових до виконання при здійсненні господарської діяльності, яка підлягає ліцензуванню. За результатами перевірки складено акт перевірки № 51/3202/32088388 від 11.12.2009 року. При перевірці відповідача встановлено ряд порушень. Отже загальна сума фінансових санкцій за актом перевірки складає 2700,00 грн.

Просить стягнути з відповідача несплачену фінансову санкцію в розмірі 2700,00 грн..

Ухвалою від 25 лютого 2010 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 26 лютого підготовче провадження по справі закінчено та призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги повністю, вважає їх обґрунтованими, просить позов задовольнити. Вказує, що 11.12.2009 року Регіональним управлінням Департаменту контрою за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі була проведена перевірка ПП «Рутава»з питань додержання вимог чинного законодавства України, обов’язкових до виконання при здійсненні господарської діяльності, яка підлягає ліцензуванню. За результатами перевірки складено акт перевірки № 51/3202/32088388 від 11.12.2009 року. При перевірці відповідача встановлено ряд порушень. Отже загальна сума фінансових санкцій за актом перевірки складає 2700,00 грн. Жодних погашень від відповідача не надходило.

Відповідач у судове засідання не прибув, явку повноважних представників у судове засідання не забезпечив, письмові заперечення на позовну заяву не надав, про час та місце проведення судових засідань повідомлений належним чином, що підтверджується підписом уповноваженої особи на поштовому повідомленні (а.с.43).

З огляду на вказане, суд вважає за можливе, в порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України розглянути справу у відсутності відповідача за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.

          

Судом встановлено наступне: Статтею 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№ 481/95-ВР від 19.12.1995 року (далі –Закон № 481) контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

11 грудня 2008 року Регіональним управлінням Департаменту контрою за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі була проведена перевірка ПП «Рутава»з питань дотримання вимог чинного законодавства України, обов’язкових для виконання при здійсненні господарської діяльності, що ліцензується.

В ході проведення перевірки виявлено порушення вимог статті 15 Закону України № 481, а саме: на торгівельному об’єкті –павільйоні «Імперія смаку»з реалізації спиртних напоїв та тютюнових виробів, який розташований за адресою: м. Севастополь, проспект Жовтневої революції, 89Б, та належить приватному підприємству «Рутава». 11.12.2009 року о 15 год. 30 хв. Споживачеві реалізовано одна пляшка горілки «Златогор»емн. 1,0 л., міцн. 40% за ціною 33,00 грн. Операція продажу проведено через РРО. Покупцем були сплачені готівкові кошти, у підтвердження продажу йому виданий розрахунковий документ: фіскальний чек № 5528 від 11.12.2009 року.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 29.10.2009 року № 1186) мінімальна роздрібна ціна пляшки горілки ємн. 1,0 л міцн. 40% повинна складати 35,92 грн. Фактично в торгівельному об’єкті знаходилося 3 пляшки горілки «Златогор»ємн. 1,0 міцн. 40% за ціною 35,92 грн., виходячи із мінімальних роздрібних цін на горілку.

Виробником горілки «Златогор»ємн. 1,0 л., міцн. 40% являється ТОВ «Золотоношинський ЛГЗ»Златогор», Черкаська область, м. Золотоноша, вул.. Січова, 22, код. 31082518, ліц. № 202, дата розливу 17.11.2008 року.

Також при перевірці встановлено, що у павільйоні «Імперія смаку»зберігалися алкогольні напої без марок акцізного збору встановленого зразка: 1 пляшка горілки «Традиція мірна», очищена молоком, ємн. 0,5 л., міцн. 40%, виробництва фірми «Союз-віктан»ЛТД, м. Київ, вул.. Шота Руставелі, 38-б, ліц. № 417, код 20149622, дата розливу 20.09.2009 року.

За наслідками перевірки було складено акт перевірки № 51/3202/32088388 від 11.12.2009 року (а.с.6-7), підписаний товарознавцем підприємства Малетіної А.С., яка була присутні при проведенні перевірки, а потім уповноваженою особою підприємства головним бухгалтером Філатовою М.Г., без зауважень та отриманий 1 екземпляр акту перевірки (а.с.7 зворотній).

Отже ПП „Рутава” за наслідками перевірки виявлені порушення вимог статті 1, статті 18, статті 11 Закону № 481 в частині торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії.

Відповідно до ст. 1 Закону № 481 у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: спирт етиловий - спирт етиловий-сирець, спирт етиловий ректифікований технічний, спирт етиловий денатурований (спирт технічний), спирт етиловий технічний, спирт етиловий ректифікований, що відповідають кодам 2207 і 2208 згідно з УКТЗЕД та виготовлені з крохмале- і цукровмісної сировини або з нехарчових видів сировини за спеціальними технологіями; спирт етиловий питний - спирт етиловий ректифікований, розбавлений водою за спеціальною технологією до визначеного стандартом вмісту алкоголю; спирт коньячний - спирт, отриманий шляхом переробки коньячних виноматеріалів за спеціальною технологією для подальшої багаторічної витримки в контакті з деревиною дуба; спирт плодовий - спирт, отриманий шляхом переробки яблучних виноматеріалів за спеціальною технологією для виробництва алкогольних напоїв за коньячною технологією; біоетанол - спирт етиловий зневоджений, виготовлений з біомаси або із спирту етилового - сирцю для використання як біопалива; алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об'ємних одиниць, які відносяться до товарних груп Гармонізованої системи опису та кодування товарів під кодами 22 04, 22 05, 22 06, 22 08; слабоалкогольні напої - алкогольні напої з вмістом етилового спирту від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць та екстрактивних речовин не більш як 14,0 г на 100 см3, виготовлені на основі водно-спиртової суміші з використанням інгредієнтів, напівфабрикатів та консервантів, насичені чи ненасичені діоксидом вуглецю;пиво - насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203; пиво безалкогольне - насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, одержаний під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами з об'ємною часткою спирту не більш як 0,5 відсотка, отриманий шляхом діалізу або переривання головного бродіння, або виготовлення пивного сусла зі зниженою часткою сухих речовин у початковому суслі, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2202; тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування; оптова торгівля - діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації суб'єктам господарювання роздрібної торгівлі, іншим суб'єктам господарювання; роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання громадського харчування; місце торгівлі - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів - без обмеження площі, для алкогольних напоїв - торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане електронними контрольно-касовими апаратами (незалежно від їх кількості) або де є товарно-касові книги (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів; сировина - предмети праці та природні компоненти, які підлягають подальшій переробці; незаконний обіг спирту етилового, коньячного, плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирця виноградного, спирту-сирця плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів - імпорт, експорт, транспортування, зберігання, торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами з порушенням вимог законодавства, що регулює ці питання; фальсифікація алкогольних напоїв та тютюнових виробів - умисне, з корисливою метою виготовлення алкогольних напоїв та тютюнових виробів з порушенням технології чи з неправомірним використанням знака для товарів і послуг, чи копіюванням форми, упаковки, зовнішнього оформлення, а так само прямим відтворенням товару іншого підприємця з самовільним використанням його імені. Не вважається фальсифікацією добросовісне тривале використання двома і більше підприємствами-резидентами або суб'єктами господарювання, що є їх правонаступниками, знаків для позначення однорідних товарів, права на які засвідчуються свідоцтвами на знаки для товарів і послуг, одержаними до введення в дію пункту 4 статті 6 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", якщо таке використання розпочалося до державної реєстрації таких знаків; незаконне виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів - виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензії на цей вид підприємницької діяльності; повний технологічний цикл виробництва - сукупність приміщень, технологічного та іншого обладнання, відповідних технологічних процесів, що забезпечують переробку сировини в продукцію, готову для реалізації кінцевому споживачу, а також лабораторій, акредитованих органами виконавчої влади, уповноваженими відповідно до законодавства; місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання; Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників; призупинення ліцензії - тимчасове позбавлення суб'єкта господарювання права на провадження зазначеної в ліцензії діяльності у разі несплати чергового платежу за ліцензію; анулювання ліцензії - позбавлення суб'єкта господарювання права на провадження діяльності, зазначеної в ліцензії; ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку; спирт-сирець виноградний - дистилят, отриманий шляхом перегонки вторинних сировинних ресурсів виноградного виноробства, який є сировиною для виробництва спирту етилового ректифікованого виноградного; спирт етиловий ректифікований виноградний - спирт, отриманий шляхом фракційної перегонки та очищення спирту-сирцю виноградного до визначеного стандартом вмісту інших продуктів та речовин і призначений для виробництва виноградних вин і алкогольних напоїв; спирт-сирець плодовий - дистилят, отриманий шляхом перегонки вторинних сировинних ресурсів плодово-ягідного виноробства, який є сировиною для виробництва спирту етилового ректифікованого плодового; спирт етиловий ректифікований плодовий - спирт, отриманий шляхом фракційної перегонки та очищення спирту-сирцю плодового до визначеного стандартом вмісту інших продуктів та речовин і призначений для виробництва плодово-ягідних вин і алкогольних напоїв; мінімальні оптово-відпускні ціни на алкогольні напої - ціни, які визначаються за кодами виробів Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності за 1 літр 100-відсоткового спирту, обраховані виходячи з найнижчої оптової ціни на вітчизняну або контрактної вартості на імпортну продукцію та податків і зборів, які відповідно до чинного законодавства підлягають сплаті з одиниці продукції вітчизняними виробниками й імпортерами, та з урахуванням вартості тари; мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої - ціни, які визначаються виходячи з мінімальних оптово-відпускних цін на цю продукцію та торговельної надбавки; Єдиний державний реєстр виробників спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів - перелік виробників спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, який ведеться органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України, і містить визначені цим Законом відомості про виробників спирту, лікеро-горілчаних виробів, тютюнових виробів; спирт етиловий ректифікований неденатурований - спирт етиловий з вмістом спирту більше ніж 80 об. %, отриманий шляхом фракційної перегонки етилового спирту-сирцю або брагоректифікацією дозрілої бражки; спирт етиловий ректифікований денатурований - спирт етиловий будь-якої міцності, змішаний з іншими речовинами, які роблять його непридатним для пиття, але не перешкоджають його використанню для промислових цілей; медичне попередження - інформація про шкідливий вплив вживання тютюнових виробів на здоров'я людини, що міститься на пачках, коробках, сувенірних коробках, а також на упаковці (за виключенням прозорих обгорток), в якій тютюнові вироби знаходяться в пачках або коробках. Медичне попередження складається з чорної прямокутної рамки товщиною не менше ніж три міліметри та тексту, який вміщується в таку рамку. Медичні попередження можуть бути основними та додатковими.

Згідно з абзацом 13 частини 2 статті 17 Закону № 481 до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень

          Загальна вартість партії алкогольних напоїв, яка знаходилась на торгівельному об’єкті, складає 107,76 грн., відповідно фінансова санкція складає 1 000,00 грн.

          Відповідно до абзацу 15 частини 2 статті 17 Закону № 481 до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Вартість алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановлено зразка –100% вартості товару. Але не менше 1700,00 грн. Вартість алкогольних напоїв. Які зберігались в павільйоні „Імперія смаку” без марок акцизного збору встановленого зразка складає 22,50 грн., відповідно фінансова санкція складає 1700,00 грн.

Загальна сума фінансових санкцій за актом перевірки складає 2700,00 грн.

Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790 (далі –Порядок), рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством. Порядок і строки розгляду матеріалів, які є підставою для застосування фінансових санкцій, та прийняття рішення щодо їх застосування встановлюються зазначеними органами відповідно до їх компетенції.

Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790 (далі –Порядок), та на підставі акту перевірки № 51/3202/32088388 від 10.12.2009 року керівництвом позивача до ПП „Рутава” було прийнято рішення № 270353-0005-32-036 від 22.12.2009 року (а.с.10) про застосування фінансової санкцій за порушення вимог статті 1, статті 18, статті 11 Закону № 481в частині торгівлі алкогольними напоями за ціною нижче від встановлених мінімальних роздрібних цін –1 000,00 грн., та за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка –1700,00 грн. Всього фінансова санкція складає 2700,00 грн.

Рішення про застосування фінансових санкцій вручене, уповноваженої особі ПП „Рутава” головному бухгалтеру Філатовій М.Г. 22.12.20009 року, про що свідчить особистий підпис останньої на екземплярі рішення регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у м. Севастополі (а.с.10 зворотній).

Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалося.

Згідно з пунктом 10 Порядку у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

В порушення вимог пункту 10 Порядку в добровільному порядку рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не виконане.

З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що заборгованість по сплаті фінансових санкцій у сумі 2700,00 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005, суд

п о с т а н о в и в:

1.          Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.          Стягнути з Приватного підприємства «Рутава» (99014, м. Севастополь, вул. Блюхера, 9, кв. 116, код ЄДРПОУ 32088388, відомостей про поточні рахунки в установах банку в матеріалах справи не має) на користь Регіонального управління Департаменту контрою за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі (99011, м. Севастополі, вул. Кулакова, 37, найменування платежу 21081100, код ЄДРПОУ 24035612, МФО 824509, р/р 31111106700006, бюджет Гагарінського району УДК м. Севастополя) заборгованість по сплаті фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 2700,00 грн.(дві тисячі сімсот грн. 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини п’ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя                              підпис                                        О.І. Майсак