Постанова № 89805346, 09.06.2020, Чорноморський міський суд Одеської області (до 25.04.2025 - Іллічівський міський суд Одеської області)

Дата ухвалення
09.06.2020
Номер справи
501/1428/20
Номер документу
89805346
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 09.06.2020

Справа № 501/1428/20

3/501/682/20

П О С Т А Н О В А

09 червня 2020 року суддя Іллічівського міського суду Одеської області Семенов О.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Одеського управління Офісу великих платників податків ДПС України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Одеса, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , яка працює головним бухгалтером ТОВ "ІЗТ", проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №70/28-10-53-09/16 від 04 травня 2020 року, ОСОБА_1 , як посадова особа підприємства - головний бухгалтер ТОВ "ІЗТ", за місцем розташування зазначеного підприємства: Одеська обл., м.Чорноморськ, с.Малодолинське, вул.Шмідта, 1, в порушення пп.16.1.6 п.16.1 ст.16, п.46.1 ст.46, пп.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, несвоєчасно подала до контролюючого органу Звіт про суми податкових пільг за звітний період - ІV квартал 2019 року від 17.02.2020 №9334413722, що встановлено під час камеральної перевірки податкової звітності (акт №60/28-10-53-09/33558271/9 від 10.03.2020р.).

Вивчивши матеріали справи, суд доходить таких висновків.

Постановою Іллічівського міського суду Одеської області від 13 травня 2020 року матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, було повернуто до Одеського управління Офісу великих платників податків ДПС України для належного оформлення.

Матеріали після доопрацювання надійшли до Іллічівського міського суду Одеської області 05 червня 2020 року, але, зазначені у постанові суду недоліки, виправлені не були.

Відповідно до ст.278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) вирішує, в тому числі, чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Вимогами ч.ч.1-3 ст.256 КУпАП встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата та місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

Однак посадовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, зазначена вимога закону не дотримана.

Так в протоколі про адміністративне правопорушення відсутній підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також відсутній запис про його відмову від підписання, натомість до протоколу доданий акт щодо його неявки для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення від 04 травня 2020 року.

Між тим, КУпАП не містить обов`язку особи з`являтися до органу податкової служби для підписання протоколу та отримання його копії, оскільки вручення копії протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, є прямим та безпосереднім обов`язком посадової особи, яка його склала.

Будь-які докази направлення або вручення в установленому порядку ОСОБА_1 копії протоколу про адміністративне правопорушення в матеріалах справи відсутні.

Суд зауважує, що протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.

Враховуючи вищевикладене, оскільки протокол про адміністративне правопорушення вимогам КУпАП не відповідає, суд позбавлений можливості розглянути справу з дотриманням вимог чинного законодавства, у зв`язку із чим матеріали справи підлягають поверненню для доопрацювання та належного оформлення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256, 280, 283, 284 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В:

Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, повернути до Одеського управління Офісу великих платників податків ДПС України для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя