
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення без руху заяви про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами
15 червня 2020 р. м. Чернівці Справа № 600/783/20-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Анісімов О.В., розглянувши матеріали заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення по справі №824/1265/19-а за позовом Головного управління Державної податкової служби України у Чернівецькій області (58013, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200-А) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про застосування адміністративного арешту,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 29.10.2019 року по справі №824/1265/19-а заяву Головного управління Державної податкової служби України у Чернівецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту задоволено повністю. Підтверджено обґрунтованість умовного адміністративного арешту майна платника податків фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , який застосований рішенням Головного управління Державної податкової служби України у Чернівецькій області від 25.10.2019 року №31/вн/34-13-33-05.
12.06.2020 року до суду від представника ОСОБА_1 надійшла заява про перегляд судового рішення по справі №824/1265/19-а, яка обґрунтована тим що, постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 15.04.2020 року у справі №824/1351/19-а визнано протиправним та скасовано наказ Головного управління Державної податкової служби України у Чернівецькій області №127/фп «Про проведення фактичної перевірки» від 22.10.2019 року. Протиправність вказаного наказу має у причинно-наслідковому зв`язку прямим наслідком протиправність адміністративного арешту ГУ ДПС у Чернівецькій області, тобто заявник не мав законних підстав для проведення перевірки, а платник податків законно відмовив у допуску посадових осіб заявника до її проведення.
Розглянувши подану заяву про перегляд судового рішення по справі №824/1265/19-а суддя виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 364 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами за формою і змістом повинні відповідати вимогам цього Кодексу щодо оформлення позовних заяв до суду першої інстанції.
Згідно п. 1 ст. ч. 3 ст. 364 КАС України до заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами додаються копії заяви відповідно до кількості учасників справи.
Однак, в порушення вимог п. 1 ст. ч. 3 ст. 364 КАС України представником заявника не надано копії заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами для Головному управлінню Державної податкової служби України у Чернівецькій області.
Разом з цим, представником Доліби А.В. надано підтвердження надіслання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами Головному управлінню Державної податкової служби України у Чернівецькій області. Однак, суддя зазначає, що вказане не звільняє заявника від надання суду копії заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами для Головного управління Державної податкової служби України у Чернівецькій області.
Окрім цього, п. 2 ст. ч. 3 ст. 364 КАС України передбачено, що до заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами додається документ про сплату судового збору.
Суддя звертає увагу, що документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (далі - Закон №3674-VI).
Згідно ст. 1 цього Закону судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платники судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ч. 1 ст. 2 Закону № 3674-VI).
Відповідно до ст. 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
За подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При зверненні до суду з заявою про застосування адміністративного арешту Головним управлінням Державної податкової служби України у Чернівецькій області сплачено судовий збір у розмірі 1921,00 грн.
Однак, при зверненні до суду про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами представником ОСОБА_1 не додано документ про сплату судового збору.
Відтак, заявнику - ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір у розмірі 2881,50 грн.
Згідно ч. 3 ст. 366 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 364 цього Кодексу, застосовуються правила статті 169 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
З огляду на вищевказане, суддя приходить до висновку, що заяву про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами подано без додержання вимог, встановлених КАС України і без усунення вказаних вище недоліків, неможливо вирішити питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами, тому надає заявнику строк для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 169, 241 - 243, 248, 366 КАС України, суддя-
У Х В А Л И В:
1. Заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення по справі №824/1265/19-а за позовом Головного управління Державної податкової служби України у Чернівецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування адміністративного арешту - залишити без руху.
2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків заяви про перегляд судового рішення протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали шляхом подання позовної заяви у відповідності до вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
3. Роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк заява про перегляд судового рішення буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.В. Анісімов