Постанова № 89801469, 12.06.2020, Звягельський міськрайонний суд Житомирської області (до 25.04.2025 - Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області)

Дата ухвалення
12.06.2020
Номер справи
285/519/19
Номер документу
89801469
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

У Х В А Л А

Справа № 285/519/19

провадження № 1-кс/0285/441/20

12 червня 2020 року м. Новоград-Волинський

Слідчий суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Заполовська Т.Г., за секретаря судового засідання Матвіюк Т.М., за участі

прокурора Матвійчука М.М.,

підозрюваного ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду,

клопотання слідчого СВ Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області капітана міліції Васильчука В.Я., погоджене прокурором Новоград-Волинської місцевої прокуратури Матвійчуком М.М., по матеріалам кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019061240000003 від 15 січня 2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 367КК України,

про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання,

ВСТАНОВИВ :

Із подання, що надійшло до Новоград-Волинського міськрайонного суду слідує, що досудовим розслідуванням установлено, що розпорядженням Миропільського селищного голови від 03.01.2017 №4 для організації та проведення процедур закупівель створено тендерний комітет та головою тендерного комітету призначено ОСОБА_1 .

Рішенням 13 сесії 7 скликання Миропільської селищної ради від 06.10.2016 затверджено Положення про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг Миропільською селищною радою Романівського району Житомирської області у системі електронних державних закупівель ProZorro та цього ж дня, селищним головою Миропільської селищної ради затверджено посадову інструкцію, голови, секретаря та інших членів тендерного комітету (далі - Інструкції), яка є обов`язковою для виконання головою та членами тендерного комітету.

Так, 26.11.2018 на виконання рішення тендерного комітету від 01.11.2018 №2 тендерним комітетом через веб-портал «PROZORRO» за № UA-2018-11-23-000935 -c оприлюднено оголошення про проведення процедури відкритих торгів та розміщено затверджену тендерну документацію щодо закупівлі Автомобіля швидкої медичної допомоги тип А2 (в комплектації з необхідним обладнанням), очікуваною вартістю 1 700 000 грн. При цьому, єдиним критерієм вибору переможця визначено «ціна».

12.12.2018 о 13 годині 00 хвилин у системі електронних державних закупівель для участі у відкритих торгах за предметом закупівлі «Автомобіль швидкої медичної допомоги тип А2 (в комплектації із необхідним обладнанням)» розміщено тендерну пропозицію від ТОВ «ДУАЦ». Згідно з оприлюдненою тендерною пропозицією, у разі визнання ТОВ «ДУАЦ» переможцем, підприємство гарантувало поставку Миропільській селищній раді автомобіля швидкої медичної допомоги тип А2 на базі Volkswagen Transporter Т5, який відповідає тендерній документації та вимогам ДСТУ 7032:2009 (EN 1789:2007, MOD).

З метою підтвердження відповідності автомобіля швидкої медичної допомоги у комплектації із медичними виробами, які мав би поставити ТОВ «ДУАЦ», вимогам Технічного регламенту у тендерній пропозиції надано декларацію про відповідність медичних виробів від 18.07.2017 №001. У той же час, автомобіль швидкої медичної допомоги тип А2 на базі Volkswagen Transporter у вказаній декларації відсутній.

Разом із тим, 14.12.2018 в ході засідання тендерного комітету (протокол №6) під головуванням голови тендерного комітету ОСОБА_1 , на виконання вказівки селищного голови Миропільської селищної ради Романівського району ОСОБА_2 , незважаючи на невідповідність пропозиції вимогам тендерної документації та Закону, прийнято рішення про визначення переможцем ТОВ «ДУАЦ» реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , ціна пропозиції 1 610 000 грн.

У подальшому, в результаті приймання тендерним комітетом вказаного рішення, 26.12.2018 між Миропільською селищною радою Романівського району Житомирської області та ТОВ «ДУАЦ» укладено договір № 1/18 про закупівлю автомобіля швидкої медичної допомоги тип А2 (в комплектації з необхідним обладнанням) та 26.12.2018 згідно з платіжними дорученнями №1 та №2 з рахунку Миропільської селищної ради Романівського району Житомирської області (код ЄДРПОУ 04345204), який відкрито у ГУ ДКСУ у Житомирській області за № НОМЕР_3 , на рахунок ТОВ «ДУАЦ», який відкрито в ТВБВ АТ «АЙБОКС БАНК» за № НОМЕР_4 перераховано кошти в сумі 110 000 грн. та 1 500 000 грн. відповідно з призначенням платежу: оплата за одержаний автомобіль швидкої медичної допомоги тип А2 в комплекті з необхідним обладнанням, договір від 26.12.2018 №1/18, накладна від 26.12.2018 №РН-0000010.

У подальшому, лише 09.01.2019 на виконання умов укладеного договору від 26.12.2018 №1/18 ТОВ «ДУАЦ» поставлено Миропільській селищній раді Романівського району Житомирської області автомобіль швидкої допомоги Volkswagen Transporter VIN № НОМЕР_5 , державний номерний знак НОМЕР_6 . При цьому, поставлений автомобіль швидкої медичної допомоги не відповідає вимогам ДСТУ 7032:2009 (EN 1789:2007, MOD) в частині комплектації медичним обладнанням та тендерній документації в частині комплектації та року виготовлення, що підтверджується висновком комісійної автотоварознавчої експертизи від 17.04.2020 №4670/4671/20-54. Окрім того, ринкова вартість поставленого автомобіля марки Volkswagen Transporter VIN № НОМЕР_5 станом на 26.12.2018 складала лише 744446,39 грн., що підтверджується висновком автотоварознавчої експертизи від 08.05.2020 №12/2-68.

Таким чином, ОСОБА_1 , як голова тендерного комітету Миропільської селищної ради Романівського району Житомирської області здійснюючи організаційно-розпорядчі функції, будучи службовою особою відповідно до статті 11 Закону та положень ч. 3 ст. 18 КК України, неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, неодноразово проводячи засідання тендерного комітету, в порушення вимог Інструкції, Положення про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг Миропільською селищною радою, режиму економії використання бюджетних коштів, а також принципу максимальної економії та ефективності, здійснення закупівель, що передбачені п. 2 ст. 3 Закону, не використав об`єктивну можливість особисто та не поклав функцію на окремого члена комітету, з проведення запиту цінових пропозицій для визначення оптимальної вартості автомобіля швидкої допомоги згідно предмету договору 1/18 від 26.12.2018. Будь-якої з дій, а саме здійснення маркетингового дослідження, вивчення ситуації на ринку, моніторингу комерційних пропозицій потенційних постачальників товарів, надавачів послуг та виконавців робіт як з відкритих джерел, так і безпосередньо консультуючись з ними, дослідження інформації щодо цінового діапазону із застосуванням аналітичного модуля bi.prozorro. org , отримання даних від органів влади, підприємств, установ організацій згідно їх функцій, а також з інших джерел інформації, яка може бути використана для формування очікуваної вартості предмета закупівлі,залучення на роботу в тендерному комітеті сторонніх експертів і консультантів, ОСОБА_1 здійснено не було. Окрім того, останній, будучи службовою особою, виступаючи від імені розпорядника бюджетних коштів,який здійснює закупівлю, внаслідок неналежного виконання юридично обов`язкових, об`єктивно необхідних та реально можливих дій,у порушення принципу економії використання бюджетних коштів, не відмінив процедуру відкритих торгів та в подальшому не відхилив тендерну пропозицію ТОВ «ДУАЦ», що призвело до завищення вартості автомобіля швидкої медичної допомоги тип А2 згідно договору № 1/18 від 26.12.2018, безпідставного перерахування грошових коштів ТОВ «ДУАЦ» в сумі 865553,61 грн., а також поставки автомобіля який не відповідає вимогам ДСТУ 7032:2009 (EN 1789:2007, MOD) та тендерній документації.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав. Пояснив, що вказаний запобіжний захід попередить ухилення підозрюваного від слідства чи суду.

У судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечив проти постановлення запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання та йому роз`яснені та зрозумілі наслідки ухилення від виконання визначених ухвалою суду обов`язків.

Заслухавши пояснення сторони обвинувачення та сторони захисту, слідчим суддею встановлено наступне.

У провадженні СВ Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області перебуває кримінальне провадження за № 42019061240000003 від 15 січня 2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 367КК України.

10 червня 2020 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцю с. Колодяжне Романівського району Житомирської області, українцю, громадянину України, з середньою спеціальною освітою, одруженому, проживаючому за адресою АДРЕСА_1 , раніше не судимому, в.о. старости с. Колодяжне Романівського району вручено повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри, про те, що він підозрюється у неналежному виконанні своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Стороною обвинувачення надано копії протоколів обшуків в приміщеннях ТОВ «ДУАЦ» та Миропільської селищної ради від 19.02.2019, в ході яких вилучено документаціющодо проведеної процедури закупівлі, договору, акти приймання передачі, платіжні доручення, документи щодо закупівлі, установки обладнання; протоколів проведення огляду місця події від 06.03.2019, в ході якого із залученням спеціаліста оглянуто автомобіль Volkswagen Transporter VIN № НОМЕР_5 , 2015 року випуску, НОМЕР_6 із наявним медичним обладнанням та встановлено наявність бувшого у використанні обладнання та його часткової невідповідності специфікації; протоколів тимчасового доступу до речей та документів від 16.04.2019, в ході якого вилучено документи, які підтверджують, що автомобіль Volkswagen Transporter зареєстровано як спеціалізований легковий - спеціалізований меддопомога - В лише 28.12.2018, власником якого є ТОВ «ДУАЦ»; висновку авто товарознавчої експертизи № 11/74 від 27.06.2019, згідно якого ринкова вартість автомобіля марки Volkswagen Transporter VIN НОМЕР_8 р.н. НОМЕР_6 , з урахуванням укомплектованого обладнання з показниками одометра 249433 км. станом на 26.12.2018 складає 507496,65 грн.; матеріалів перевірки Управління Північного офісу Держаудит служби в Житомирській області від 04.10.2019, згідно яких при перевірці окремих питань фінансово-господарської діяльності Миропільської селищної ради Романівського району Житомирської області в частині закупівлі за рахунок бюджетних коштів: «Автомобіль швидкої медичної допомоги тип А2 (в комплекції з необхідним обладнанням)» встановлено, що різниця між ринковою вартістю автомобіля Volkswagen Transporter VIN № НОМЕР_5 станом на 26.12.2018 та ціною 1610000,00 грн., за яку фактично придбано даний автомобіль Миропільською селищною радою становить 1102503,35 грн.; висновку судової економічної експертизи № 2236 ві/19-25 від 09.12.2019, згідно якої висновки викладені в Довідці від 04.10.2019 складеної Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області у частині встановленої різниці в розмірі 1 102 503,35 грн. вартості придбаного Миропільською селищною радою Романівського району Житомирської області автомобіля Volkswagen Transporter станом на 26.12.2018 з урахуванням висновку експерта сектору авто товарознавчих досліджень відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Житомирського НДЕКЦ МВС України № 11/74 від 27.06.2019 року документально підтверджується; протоколів допиту свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_1 які показали, що питаннями закупівлі та розміром очікуваної вартості по предмету закупівлі швидкої допомоги займався селищний голова ОСОБА_2 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_7 , яка повідомила, що на момент підписання видаткової накладної автомобіль швидкої допомоги не був поставлений; висновком комісійної автотоварознавної експертизи №4670/4671/20-54 від 17.04.2020 згідно якого, автомобіль швидкої допомоги на базі Volkswagen Transporter не відповідає вимогам ДСТУ 7032:200 в частині комплектації медичним обладнанням та тендерній документації в частині комплектації та року виготовлення; довідкою Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області від 22.05.2020, згідно якої документально підтверджена різниця між фактичною вартістю автомобіля швидкої медичної допомоги тип А2 (в комплектації з необхідним обладнанням) на базі Volkswagen Transporter VIN № НОМЕР_5 , який був придбаний Миропільською селищною радою згідно договору № 1/18 від 26.12.2018 та проведеною авто товарознавчою експертизою (висновок експерта Житомирського НДЕКЦ МВС України № 12/2-68 від 08.05.2020) складає 865553,61 грн.; висновком автотоварознавчої експертизи №12/2-68 від 08.05.2020 згідно якого, ринкова вартість поставленого автомобіля марки Volkswagen Transporter кузов № НОМЕР_7 станом на 26.12.2018 складала лише 744446,39 грн.

Таким чином, прокурором доведено наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_1 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

У відповідності до статті 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення.

Особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.

ОСОБА_1 підозрюєтьсяу вчиненні злочину середньої тяжкості, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до п`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п`ятдесяти до семисот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

З метою забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_1 покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; враховуючи, що останній має стійкі соціальні зв`язки, постійне місце роботи, раніше несудимий, слідчий суддя вважає за необхідне застосувати до нього запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.

Тому слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та задовольняє його.

Керуючись вимогами ст.ст. 131, 132, 176-178, 183-184, 194 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання строком на 2 місяці.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_1 такі обов`язки:

1) Прибувати на першу вимогу слідчого, прокурора або суду, залежно від стадії кримінального провадження;

2) Не відлучатися за межі Романівського району Житомирської області без дозволу слідчого, прокурора або суду, залежно від стадії кримінального провадження;

3) Повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання з адреси: АДРЕСА_1 на іншу адресу.

Визначити строк дії ухвали до 12 серпня 2020 року включно.

Контроль за виконанням особистого зобов`язання покласти на слідчого у кримінальному провадженні за № 42019061240000003 від 15 січня 2019 року.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Т.Г. Заполовська