
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
15 червня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/2249/20 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Захарова О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Головного управління ДПС у Луганській області (місце знаходження: 93401, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 72) до Північно-східного офісу Держаудитслужби (місце знаходження: 61022, м. Харків, майдан Свободи, Держпром, буд. 5, 4 під`їзд, 10 поверх) про визнання протиправним та скасувати висновок від 27.05.2020 № UA-M-2020-05-21-000024 про результати моніторингу закупівлі UA-2020-04-03-002924-b,
ВСТАНОВИВ:
09 червня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС у Луганській області до Північно-східного офісу Держаудитслужби, в якому позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати висновок Управління Північно- східного офісу Держаудитслужби в Луганській області Північно-східного офісу Держаудитслужби від 27.05.2020 № UA-M-2020-05-21-000024 про результати моніторингу закупівлі UA-2020-04-03-002924-b.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 03.04.2020 Головним управлінням ДПС у Луганській області в електронній системі закупівель «РrоZоrrо» було оголошено відкриті торги за предметом закупівлі - послуги з прибирання приміщень (код ДК 021:2015-90910000-9 «Послуги з прибирання») на очікувану вартість 1000000,00 грн з ПДВ. Унікальний номер оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу UA-2020-04-03-002924-b. За результатами розкриття тендерних пропозицій учасників, їх розгляду та оцінки були визнані такими, що не відповідають вимогам тендерної документації, та відхилені тендерні пропозиції ФОП ОСОБА_1 , ФОП ОСОБА_2 , ПП «Клінінг-Про» (протоколи засідання тендерного комітету ГУ ДПС у Луганській області від 23.04.2020 № 42, від 24.04.2020 № 43, 28.04.2020 № 46). Відповідно до протоколу тендерного комітету ГУ ДПС у Луганській області від 29.04.2020 № 47 переможцем відкритих торгів за предметом закупівлі - послуги з прибирання приміщень визначено ФОП ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1 ) із ціною тендерної пропозиції 970000,00 грн, ПДВ не має, термін надання послуг з 01.05.2020 до 31.12.2020.
12.05.2020 між ГУ ДПС у Луганській області та ФОП ОСОБА_3 було укладено договір від 12.05.2020 № 31 про надання послуг з прибирання на суму 970000,00 грн, ПДВ немає. Зменшення строку надання послуг обумовило необхідність зменшення суми договору. У зв`язку з цим, 12.05.2020 було укладено додаткову угоду № 1 до Договору надання послуг від 12.05.2020 № 31, відповідно до якої пункт 4.3 розділу 4 «Ціна договору» викладено в наступній редакції: «загальна вартість Послуг, що надаються за цим договором, складає 926975,8 грн, ПДВ немає, згідно з розрахунком вартості послуг з прибирання приміщень. Враховуючи викладене, 12.05.2020 на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель ГУ ДПС у Луганській області було опубліковано повідомлення про внесення змін до договору в частині ціни. 26 травня 2020 року Управлінням Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області розпочато моніторинг закупівлі UA-2020-04-03-002924-b 03.04.2020 щодо придбання послуг з прибирання приміщень (код ДК 021:2015 -90910000-9 «Послуги з прибирання»). В інформаційно-телекомунікаційній системі «РrоZоrrо» було опубліковано наказ Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області Північно-східного офісу Держаудитслужби від 25.05.2020 № 37 «Про початок моніторингу закупівель». Підставою для прийняття рішення про початок моніторингу вказано дані автоматичних індикаторів ризиків. 27.05.2020 за результатами моніторингу Управлінням Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель висновок UA-M-2020-05-21-000024, за результатами якого встановлено порушення законодавства в частині складання тендерної документації та/або внесення змін до неї; встановлено порушення законодавства в частині складання форм документів у сфері публічних закупівель; встановлено порушення законодавства в частині розгляду та/або відхилення (не відхилення) замовником тендерної (тендерних) пропозиції (пропозицій). Вищевказані порушення виразились зокрема у такому: - в порушення вимог статті 5 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та абзацу першого пункту 2 наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 березня 2016 року № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» у формі повідомлення про внесення змін до договору не заповнено обов`язкові поля, що заповнюються замовником шляхом унесення в них наявної інформації в електронній системі закупівель; - в порушенням вимог частини 3 статті 17 Закону № 922 «Про публічні закупівлі» Замовник у пункті 1 розділу 3 «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» та Додатку 6 до тендерної документації установив вимогу про завантаження учасником переліку працівників, у кількості достатній для виконання умов Договору, протягом семи календарних днів з дня визначення переможця.
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області зобов`язало ГУ ДПС у Луганській області здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема в межах законодавства вжити заходів щодо розірвання договору відповідно до законодавства, та протягом п`яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень. ГУ ДПС у Луганській області вважає вищевказаний висновок Управлінням Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області від 21.03.2019 незаконним та таким, що підлягає скасуванню.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не встановив, у зв`язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.
Оглядом позовної заяви встановлено, що представником позивача заявлене клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Частинами першою, другою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Частиною третьою статті 12 КАС України визначено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до частини третьої статті 257 КАС України, суд при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Таким чином, виходячи з наведених в статті 257 КАС України критеріїв, з огляду на предмет спору в даній справі, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа підлягає розгляду в загальному позовному провадженні, тому клопотання представника позивача задоволенню не належить.
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Керуючись статтями 12, 77, 162-163, 168, 171, 173, 179, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом Головного управління ДПС у Луганській області до Північно-східного офісу Держаудитслужби про визнання протиправним та скасувати висновок від 27.05.2020 № UA-M-2020-05-21-000024 про результати моніторингу закупівлі UA-2020-04-03-002924-b.
Справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання у справі на 08 липня 2020 року о 15 год. 30 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Запропонувати відповідачу надати до суду протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше ніж до підготовчого судового засідання:
- відзив на позовну заяву разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та доказами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зобов`язати Північно-східний офіс Держаудитслужби надати до Луганського окружного адміністративного суду у строк до 03 липня 2020 року такі докази:
- наказ Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області Північно-східного офісу Держаудитслужби від 25.05.2020 №37 «Про початок моніторингу закупівель»;
- пояснення з документальним підтвердженням щодо підстав призначення моніторингу;
- висновок від 27.05.2020 № UA-M-2020-05-21-000024 про результати моніторингу закупівлі UA-2020-04-03-002924-b;
- та всі інші документи, що були взяті до уваги при прийнятті оскаржуваного висновку.
Роз`яснити сторонам, що відповідно до пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» КАС України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Роз`яснити сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до вимог пунктів 5.26, 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Підпис відповідальної особи на документі засвідчують відбитком печатки організації. Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163-2003 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 26 - відбиток печатки, 27 - відмітка про засвідчення копії проставляють після тексту (21).
Попередити сторони, що відповідно до частини дев`ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Справа розглядатиметься суддею Захаровою О.В. одноособово.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідачам разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
СуддяО.В. Захарова