
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2020 року Справа № 160/2836/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіСліпець Н.Є. за участі секретаря судового засіданняШелгуновій І.А. за участі: представника позивача представника відповідача Войтенко К.В. Подварченко А.Ю. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Реал-Строй" (52005, Дніпропетровська область, смт. Слобожанське, вул. 8 Березня, буд. 23-А, код ЄДРПОУ 37271751) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49600, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-А, код ЄДРПОУ 43145015) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення
ВСТАНОВИВ:
12.03.2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Реал-Строй» (далі - позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС у Дніпропетровській області №0015585330 від 27 лютого 2020 року, яким застосовано штрафні санкції в розмірі 182 513,68 грн.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.03.20120 року відкрито провадження у адміністративній справі, та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.
Цією ж ухвалою відповідачу було надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем було проведено камеральну перевірку, в результаті якої встановлено порушення граничних строків реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, у зв`язку з чим контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення від 27.02.2020 року №0015585330, яким до ТОВ «Реал-Строй» застосовані штрафні санкції та зобов`язано сплатити штраф у розмірі 10 % за затримку реєстрації податкових накладних. Позивач зазначає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийнято протиправно, оскільки ним податкові накладні зареєстровані своєчасно протягом операційного дня.
05.05.2020 року позивачем подано до суду відповідь на відзив, в якій зазначено, що відповідачем доводи позовної заяви не спростовано, а правомірність спірної вимоги не доведено.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила задовольнити позов з підстав, зазначених у позові та відповіді на відзив.
13.04.2020 року представником відповідача подано письмовий відзив на позов, у якому у задоволенні позову просила відмовити повністю, посилаючись на те, що податкове повідомлення-рішення є обґрунтованим та винесеними з дотриманням норм чинного законодавства, а тому підстави для його скасування відсутні. Так, позивачем складені податкові накладні за жовтень 2017 року та вересень 2019 року і зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних із порушенням строку відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України. Отже, за вказані порушення у відповідності до п.120-1.1 ст.120-1 Податкового кодексу України ТОВ «Реал-Строй» нарахована штрафна санкція у розмірі 182 513,68 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечувала, у задоволенні адміністративного позову просила відмовити.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази у сукупності з нормами чинного законодавства України, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Реал-Строй» (код ЄДРПОУ 37271751) зареєстровано як юридична особа 21.04.2011 року, перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області, та є платником податку на додану вартість.
22.10.2019 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області, на підставі п.п.19-1.1.1, п.п.19-1.1.2 п.19-1.1 ст.19-1, п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20 розділу І Податкового кодексу України від 02.12.2010 року, у порядку визначеному п.п.75.1.1 п.75.1 ст.75 та ст.76 глави 8 розділу II Податкового кодексу України, проведено камеральну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Реал-Строй» з питань своєчасності реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних складених за жовтень 2017 року та вересень 2019 року зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з 16.11.2017 року по 16.10.2019 року.
За результатами перевірки Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській складено акт від 22.10.2019 року №5721/04-36-52-30/37271751, за висновками якого встановлено порушення граничних строків реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «Реал-Строй», а саме:
- податкова накладна № 3 від 24.10.2017 року (сума ПДВ 142 471,82 грн.) зареєстрована 16.11.2017 року 09:14 при граничному терміні реєстрації 15.11.2017 року із затримкою 1 день;
- податкова накладна № 14 від 30.10.2017 року (сума ПДВ 94 424,68 грн.) зареєстрована 16.11.2017 року 09:48 при граничному терміні реєстрації 15.11.2017 року із затримкою 1 день;
- податкова накладна № 17 від 31.10.2017 року (сума ПДВ 166 942,20 грн.) зареєстрована 16.11.2017 року 09:49 при граничному терміні реєстрації 15.11.2017 року із затримкою 1 день;
- податкова накладна № 11 від 26.10.2017 року (сума ПДВ 253 021,79 грн.) зареєстрована 16.11.2017 року 09:42 при граничному терміні реєстрації 15.11.2017 року із затримкою 1 день;
- податкова накладна № 8 від 30.09.2019 року (сума ПДВ 595 782,58 грн.) зареєстрована 16.10.2019 року 08:52 при граничному терміні реєстрації 15.10.2019 року із затримкою 1 день;
- податкова накладна № 10 від 30.09.2019 року (сума ПДВ 572 493,69 грн.) зареєстрована 16.10.2019 року 08:00 при граничному терміні реєстрації 15.10.2019 року із затримкою 1 день.
Не погодившись з висновками, викладеними в акті від 22.10.2019 року ТОВ «Реал -Строй» подало заперечення на акт перевірки.
Проте, листом Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 20.02.2020 року №18537/10/04-36-53-30 висновки, викладені в акті від 22.10.2019 року залишені без змін.
На підставі висновків вказаного акту перевірки Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області винесено податкове повідомлення-рішення від 27.02.2020 року № 0015585330, яким ТОВ «Реал-Строй» зобов`язано сплатити штраф у розмірі 10% - 182 513,68 грн. за платежем податок на додану вартість за затримку реєстрації податкових накладних на 1 календарний день.
Отже, спір між сторонами виник з підстав правомірності та обґрунтованості винесення відповідачем податкового повідомлення-рішення від 27.02.2020 року № №0015585330 про застосування штрафних санкцій.
Вирішуючи спір по суті заявлених вимог, суд виходить з наступного.
Спірні правовідносини регулюються Податковим кодексом України, Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246 (далі - Порядок № 1246), та Порядком заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 року № 1307 (далі - Порядок № 1307) в редакції, що були чинними на момент їх виникнення.
Відповідно до абзацу першого пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі по тексту - в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Відповідальність платника податку, передбачена пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України, та встановлена з 01.01.2015 року.
Так, пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України передбачено, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
- 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
- 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
- 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Системний аналіз статті 201, пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) дає підстави для висновку про те, що порушення платником податку на додану вартість граничного строку реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є підставою для застосування до такого платника штрафу, за виключенням випадку порушення строку реєстрації податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.
Так, Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246, визначено механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр).
За визначенням наданим у Порядку № 1246 операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.
Операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем (пункт 3 Порядку № 1246).
Пунктом 5 Порядку № 1246 передбачено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Реєстрації підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, складені за операціями з постачання послуг нерезидентом) незалежно від суми податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування.
Основні організаційно-правові засади обміну електронними документами між суб`єктами електронного документообігу визначені у відповідності до наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 року № 557 «Про затвердження Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами».
Згідно пункту 8 Розділу ІІ Порядку № 557 визначено, що у разі якщо адресатом є контролюючий орган, після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка.
Пунктом 9 Розділу ІІ Порядку № 557 встановлено, що автоматизована перевірка здійснюється у день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо електронний документ надійшов після закінчення операційного дня або за 1 годину до його закінчення.
Згідно з пунктом 12 Порядку № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:
відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);
чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201Кодексу;
наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1статті 201 Кодексу;
наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);
наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;
факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;
наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;
дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДПС (п. 14 Порядку № 1246).
З аналізу викладених норм вбачається, що законодавець передбачив обов`язок продавця вчасно подати контролюючому органу податкові накладні. Саму ж реєстрацію здійснює Державна податкова служба України.
Під час розгляду справи судом встановлено, що 15.11.2017 року ТОВ «Реал-Строй» було направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних наступні податкові накладні: №3 від 24.10.2017 року - о 22:47 годині, №11 від 26.10.2017 року - о 22:47 годині, №14 від 30.10.2017 року - о 22:48 годині, №17 від 31.10.2017 - о 22:49 годині, з використанням телекомунікаційного каналу зв`язку комп`ютерної програми «M.E.Doc ІS» шляхом прямого з`єднання, що підтверджується звітами про відправлення вказаних вище податкових накладних.
Проте, до кінця операційного дня квитанції про прийняття або неприйняття податкових накладних податковим органом не направлені, доказів протилежного відповідачем не надано.
Відповідно до квитанцій №1, які надійшли поза межами операційного дня, вищезазначені документи не були прийняті із зазначенням: «Документ не може бути прийнятий - відповідно до пункту 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (у редакції постанови КМУ від 26.04.2017 №341), операційний день для реєстрації документів триває щодня з 0 до 23 години».
Отже, оскільки податкові накладні були направлені на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладні в рамках операційного дня, останні на підставі абз. 10 п. 201.10 ст.201 ПК України вважаються своєчасно зареєстрованими, а тому відсутні підстави для застосування штрафних санкцій.
Також, 15.10.2019 року ТОВ «Реал-Строй» було направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкові накладні №8 від 30.09.2019 року о 19:49 год та №10 від 30.09.2019 року о 19:50 год.
Відповідно до пункту 2 Порядку, операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем (пункт 3 Порядку).
Проте, до кінця операційного дня квитанції про прийняття або неприйняття податкових накладних податковим органом не направлені, доказів протилежного відповідачем не надано.
Оскільки, податкові накладні подані до реєстрації позивачем у строки, встановлені ПК України, протягом операційного дня до 20-ї години, останні на підставі абз. 10 п. 201.10 ст.201 ПК України вважаються своєчасно зареєстрованими, а тому відсутні підстави для застосування штрафних санкцій.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 12.07.2019 року у справі №0940/1600/18, від 12.02.2020 року у справі №1640/3102/18.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Таким чином, суд дійшов висновку, що ТОВ «Реал-Строй» здійснено всі дії з належної та вчасної реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних, останні складені в строк передбачений статтею 201 Податкового кодексу України, у зв`язку з чим накладення штрафних санкцій за порушення граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, є протиправним.
За таких обставин, оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 27.02.2020 року №0015585330 про застосування штрафних санкцій до ТОВ «Реал-Строй» за затримку реєстрації податкових накладних, є протиправним та підлягає скасуванню.
Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Частина 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
В той же час, і ч. 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України покладено обов`язок на позивача довести ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги та заперечення.
Оцінуючи усі докази, які були досліджені судом у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд виходить із того, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору за подання позову до суду в розмірі 2 737,72 грн., що документально підтверджується платіжним дорученням №5897 від 11.03.2020 року.
Отже, сплачений судовий збір за подачу позову до суду в сумі 2 737,72 грн. підлягає стягненню на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 2-10, 11, 12, 47, 72-77, 94, 122, 132, 139, 193, 241-246, 250, 251, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Реал-Строй" (52005, Дніпропетровська область, смт. Слобожанське, вул. 8 Березня, буд. 23-А, код ЄДРПОУ 37271751) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49600, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-А, код ЄДРПОУ 43145015) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №0015585330 від 27 лютого 2020 року, яким до Товариства з обмеженою відповідальністю "Реал-Строй" застосовано штрафні санкції в розмірі 182513,68 грн.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Реал-Строй" (52005, Дніпропетровська область, смт. Слобожанське, вул. 8 Березня, буд. 23-А, код ЄДРПОУ 37271751) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49600, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-А, код ЄДРПОУ 43145015) в рахунок повернення судового збору 2737,72грн. (дві тисячі сімсот тридцять сім гривень 72 копійки).
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення суду складений 15 червня 2020 року.
Суддя Н.Є. Сліпець