
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
09 червня 2020 року м. Київ № 640/12333/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Патратій О.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
ОСОБА_1
до Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Ляпіна Дмитра Валентиновича
про скасування постанов
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом, в якому просить суд визнати протиправними та скасувати постанови приватного виконавця Виконавчого округу міста Києва Ляпіна Дмитра Валентиновича:
- від 15.02.2019 про відкриття виконавчого провадження № 58393746 на підставі виконавчого документа: виконавчого листа № 753/23907/15, виданий 06.02.2019 Дарницьким районним судом м. Києва;
- від 01.03.2019 про відкриття виконавчого провадження № 58509459 на підставі виконавчого документа: виконавчого листа № 753/23907/15, виданий 06.02.2019 Дарницьким районним судом м. Києва;
від 01.03.2019 про відкриття виконавчого провадження № 58509551 на підставі виконавчого документа: виконавчого листа № 753/23907/15, виданий 08.02.2019 Дарницьким районним судом м. Києва;
від 01.03.2019 про об`єднання виконавчих проваджень № 58393746, № 58509459, № 58509591 у виконавче провадження № 58521983.
Пунктом 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі за цим позовом суд виходить з такого.
Як вбачається з позовної заяви, позивач оскаржує дії Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Ляпіна Дмитра Валентиновича у виконавчих провадженнях № 58393746, № 58509459, № 58509551 щодо примусового виконання виконавчих листів у справі № 753/23907/15, виданих Дарницьким районним судом м. Києва у цивільній справі.
Відповідно до частини 1 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
За частиною першою статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Тобто, якщо законом установлено порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС до суду, який ухвалив відповідне рішення, як це передбачено для виконання судових рішень, у такому випадку виключається юрисдикція адміністративних судів у такій категорії справ.
Аналогічна правова позиція щодо юрисдикції відповідних спорів висловлена в постанові Великої палати Верховного Суду від 14.03.2018 у справі N 213/2012/16 (провадження N 14-13цс18).
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку, що оскільки у даному випадку позивач оскаржує дії приватного виконавця у виконавчих провадженнях, відкрити за виконавчими листами, виданими 06.02.2019 та 08.02.2019 Дарницьким районним судом м. Києва у цивільній справі № 753/23907/15, розглянутій за правилами ЦПК України, належним судом для розгляду відповідного позову (заяви) є саме Дарницький районний суд м. Києва.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Одночасно суд зазначає, що у зв`язку з відмовою у відкритті провадження за даною позовною заявою підлягає поверненню без розгляду подана позивачем одночасно з позовом заява про забезпечення позову.
На підставі вищенаведеного, керуючись пунктом 1 частини першої статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Копію ухвали разом з позовною заявою, доданими до неї документами та заявою про забезпечення позову - надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі може бути оскаржено.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана в порядку, визначеному ст. 295-297 з урахуванням п. 15.5 Перехідних положень КАС України.
Суддя О.В. Патратій