
УХВАЛА
12.06.2020 Справа №607/9445/20
провадження № 2-а/607/294/2020
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Воробель Н.П., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Рівненській області Департаменту патрульної поліції України про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, –
встановила:
09 червня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом, у якому заявляє вимогу про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності серії ЕАК № 2476061 від 02 травня 2020 року, складеної щодо нього /далі – Спірна постанова/.
При подачі цього позову ОСОБА_1 допустив ряд недоліків, а саме: в порушення п. 2 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України /далі - КАС України/, у позовній заяві не зазначено поштових індексів сторін, реєстраційного номер облікової картки платника податків позивача за наявності або номер і серія паспорта.
Окрім цього, пунктом 5 ч. 1 ст. 171 КАС України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом /якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними/.
Ч. 1 ст. 122 КАС України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з ст. 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення /далі – КУпАП/, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки /відеозапису/, - протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом /посадовою особою/, правомочним розглядати скаргу.
Правопорушення, котре викладене у Спірній постанові, зафіксовано не в автоматичному режимі, а тому строк її оскарження розпочинається з моменту винесення, тобто з 02 травня 2020 року.
Таким чином, останнім днем, в межах якого могло бути оскаржено вказаний документ, було 12 травня 2020 року.
Проте позов до суду ОСОБА_1 подав 09 червня 2020 року, тобто з пропуском десятиденного строк.
Заяви про поновлення цього строку позивач не подає. Другий абзац прохальної частини позовної заяви не вважаю такою заявою, адже інформація у ньому викладена не повно, не послідовно та без належного формулювання клопотання, що позбавляє можливості надати правову оцінку наведеним обставинам. Також, на їх підтвердження не надано жодного доказу.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Таким чином, дану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, а також подання заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із зазначення поважних підстав для цього та надання доказів на їх підтвердження, як того вимагає ч. 6 ст. 161 КАС України.
Згідно із ч. 1 ст. 169 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 123, 160, 169 КАС України, –
постановила:
позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Рівненській області Департаменту патрульної поліції України про скасування постанов у справі про адміністративне правопорушення – залишити без руху, надавши позивачу десятиденний строк, який обчислюється з дня закінчення карантину, для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині цієї ухвали, а також подання заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із зазначення поважних підстав для цього та подання доказів на їх підтвердження.
По завершенню дії карантинних заходів недоліки позовної заяви підлягають усуненню у десятиденний строк з дня вручення копії ухвали про залишення без руху.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернено.
Копію ухвали невідкладно надіслати на адресу ОСОБА_1 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
СуддяН. П. Воробель