
Справа № 215/2040/20
3/215/791/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2020 року Суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Лиходєдов А.В., за участю: секретаря Бисової В.А., прокурора Сілкіна Д.Ю., розглянувши матеріали протоколу про адміністративне правопорушення, що надійшли від Дніпропетровського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , на момент вчинення правопорушення працював оперуповноваженим сектору кримінальної поліції Новокодацького ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області,
за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 до суду не з`явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність та визнання факту правопорушення, а також прохав піддати його мінімальному адміністративному стягненню у виді штрафу на користь держави, оскільки ніякого майна він не набув, та його майновий стан не змінився за час порушення строку подання щорічної декларації.
Прокурор Сілкін Д.Ю., прохав визнати ОСОБА_1 винуватим і призначити йому покарання – штраф у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1020 грн..
Дослідивши матеріали адміністративної справи, заяву ОСОБА_1 , заслухавши прокурора, суд прийшов до слідуючого.
ОСОБА_1 будучи особою, яка звільнена з посади оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Новокодацького відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області, тобто особою на яку розповсюджується обов`язок подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, після припинення діяльності пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, за наступних обставин.
Виходячи із диспозиції частини 1 статті 172-6 КУпАП, несвоєчасна подача декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - є адміністративним правопорушенням, пов`язаним з корупцією, що вчиняється суб`єктом правопорушення, який усвідомлював, що його бездіяльність, тобто несвоєчасна подача декларації є порушенням Закону, тягне за собою адміністративну відповідальність, і бажав так чинити, або свідомо допускав, що така бездіяльність призведе до порушення Закону, хоча не бажав його порушувати.
Так, відповідно до наказу начальника ГУМВС України в Дніпропетровській області від 15.07.2015 року за № 298 о/с капітана міліції ОСОБА_1 призначено оперуповноваженим відділу боротьби з етнічними організованими зв`язками управління карного розшуку ГУМВС України в Дніпропетровській області.
Наказом ГУНП в Дніпропетровській області від 07.11.2015 року № 1 о/с ОСОБА_1 призначено оперуповноваженим відділу управління (карний розшук) кримінальної поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області.
Крім того, у зв`язку із вступом на службу до Національної поліції України 11.11.2015 р. ОСОБА_1 складено Присягу працівника Національної поліції України.
Наказом ГУНП в Дніпропетровській області від 19.12.2016 року за № 357 о/с капітана поліції ОСОБА_1 призначено оперуповноваженим сектору кримінальної поліції Новокодацького відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області з 20.12.2016 р..
У подальшому згідно наказу начальника ГУНП в Дніпропетровській області від 19 березня 2018 року за № 75 о/с капітана поліції ОСОБА_1 оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Новокодацького відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, звільнено з поліції, з 20.03.2018 року, за власним бажанням (п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України « Про Національну поліцію»).
Разом з цим встановлено, що 31.01.2018 р., ОСОБА_1 під підпис був ознайомлений з вимогами антикорупційного законодавства.
Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_1 в період часу з 07.11.2015 р. до 20.03.2018 р. працював поліцейським, і у зв`язку з цим, відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 ЗУ «Про запобігання корупції», був суб`єктом відповідальності за корупційні та пов`язані з корупцією правопорушення, та на нього розповсюджувався обов`язок подачі наступного року після припинення діяльності декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно до п. 9 ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно п. п. 3, 5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 р. № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 р. № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Встановлено, що ОСОБА_1 , будучи на виконання вимог ЗУ «Про запобігання корупції», 05.10.2018 р. подавав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування(перед звільненням) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua, тобто даним фактом підтверджено обізнаність ОСОБА_1 , з порядком роботи реєстру та його вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації.
Крім того, відповідно до даних акредитованого центру сертифікації ключів ПАТ КБ «Приватбанк» ОСОБА_1 виготовив сертифікат електронного цифрового підпису 02.11.2019 р., тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічної декларації за 2018 рік.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search, встановлено, що ОСОБА_1 опублікував декларацію після звільнення за минулий (2018) рік о 12 год. 29 хв. 02.11.2019 р., за типом «після звільнення», тобто поза межами строку встановленого законом для подачі декларації після припинення діяльності.
Таким чином, ОСОБА_1 , звільнившись з посади оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Новокодацького відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, тобто припинивши діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абз. 2 ч.2 ст. 45 даного Закону, п. п. 3,5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 р. № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 р. № 959/29089, перебуваючи за місцем мешкання, а саме за адресою - АДРЕСА_1 , несвоєчасно, тобто поза межами терміну подачі декларації після звільнення (до 00 год. 00 хв. 01.04.2019 року), а саме лише о 12 год. 29 хв. 02.11.2019 р., без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за минулий (2018) рік шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є дата несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації, особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме 12 год. 29 хв. 02.11.2019 р..
Згідно ст. ст. 33, 34 КУпАП, суд враховує обставину, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, а саме той факт, що ОСОБА_1 щиро розкаявся. Тому, наявність зазначеної пом`якшуючої обставини дає право призначити мінімальний розмір адміністративного стягнення, передбаченого санкцією ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 33, 34, 280, 283-284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винуватим за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме у сумі 850 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, Код ЄДРПОУ 26255795) судовий збір в сумі 420 грн. 40 коп. (отримувач коштів УК у Тернів.р.м.Кр.Р/Терн.р/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38031648, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA218999980313010106000004025, код класифікації доходів бюджету 21081100).
Постанова суду може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, захисником, прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Тернівський районний суд м. Кривого Рогу.
Суддя: