
ЄУН № 337/5525/19
Провадження № 2/337/460/2020
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.06.2020 року Хортицький районний суд м. Запоріжжя
у складі: головуючого судді - Ширіна С.А.,
за участю секретаря - Бикової С.Б.,
представника позивача - Щульц В.В.,
представника відповідача - Біленка О.В.
розглянувши в порядку спрощеного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому району (69097, м. Запоріжжя, вул. Лахтінська 4Б) до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , який зареєстрований: АДРЕСА_1 , про стягнення надміру виплаченої допомоги малозабезпеченим сім`ям,-
ВСТАНОВИВ:
УСЗН Запорізької міської ради по Хортицькому району звернулося до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів надміру виплаченої допомоги малозабезпеченим сім`ям, у розмірі 11 290,10 грн. з тих підстав, що згідно заяви та декларації ОСОБА_1 від 08.12.2017 року, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , йому була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям відповідно доЗакону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» та Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003р. № 250.Склад сім`ї: ОСОБА_1 – заявник; ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , син. В розділ ІІ декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 08.12.2017р. відповідачем внесені дані про дохід за період з 01.06.2017р. по 30.11.2017р. у вигляді пенсії. Також відповідачем вказано, що за вищевказаний період аліменти не отримував, інших доходів не мав. Державна соціальна допомога була призначена на період з 01.12.2017р. по 31.05.2018р. у розмірі 1 451,52 грн. щомісячно(рішення управління від 15.12.2017р.). Повторне звернення до управління із заявою та декларацією від 01.06.2018р.Склад сім`ї: ОСОБА_1 – заявник; ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , син. В розділ ІІ декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 01.06.2018р. відповідачем внесені дані про дохід за період з 01.12.2017р. по 31.05.2018р. у вигляді пенсії. Також відповідачем вказано, що за вищевказаний період інших доходів не мав. Державна соціальна допомога була призначена на період з 01.06.2018р. по 30.1.2018р. (рішення управління від 06.06.2018р.). Відповідно до п. 27 Порядку 250 контроль за правильністю призначення і виплати соціальної допомоги здійснює орган соціального захисту населення безпосередньо та через соціальних інспекторів. В результаті проведеної відділом держаних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому району (далі – управління) перевірки особової справи № 18771 отримувача державної соціальної допомоги ОСОБА_3 О.О., на підставі інформації Запорізького відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування у Запорізькій області, перевірки даних, наданих заявником (відповідачем) в деклараціях від 08.12.2017 та від 01.06.2018, встановлено, що ним надана неповна/невірна інформація про доходи, що призвело до надмірної виплати йому бюджетних коштів у вигляді державної соціальної допомоги на суму 11 290,10 грн. (Одинадцять тисяч двісті дев`яносто грн. 10 коп.) за період з 01.12.2017р. по 31.07.2018р.Виявлено, що гр. ОСОБА_1 навмисно подано інформацію з недостовірними відомостями щодо своїх доходів:декларацію від 08.12.2017 – не повідомлено про дохід за період з червня 2017р. по листопад 2017р. отриманий у вигляді щомісячної страхової виплати у сумі 9 284,82 грн. та у вигляді індексації у сумі 2 973,96 грн.;декларацію від 01.06.2018р. – не повідомлено про дохід за період з грудня 2017р. по квітень 2018р. отриманий у вигляді щомісячної страхової виплати у сумі 10 875,01 грн. та у вигляді індексації у сумі 1 483,49 грн. У зв`язку із виявленою недостовірною інформацією, наданою відповідачем у деклараціях, управлінням 09.08.2018р. було прийнято рішення про припинення виплати державної соціальної допомоги з 01.08.2018р.Відповідно до п. 25 Порядку 250 виплата раніше призначеної соціальної допомоги припиняється, якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення. Період та сума надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги зазначені в акті проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 26.09.2018р. та розрахунках надміру виплачених (перерахованих) коштів, які підлягають поверненню. Сума надміру виплачених коштів у вигляді державної соціальної допомоги за період з 01.12.2017р. по 31.07.2018р. складає 11 290,10 грн. Отримувачу державної соціальної допомоги (відповідачу) було направлено повідомлення від 26.09.2018 № 01-05/8381 про повернення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям у сумі 11 290,10 грн. до 15.12.2018р.Листом від 15.11.2018 № П-1255-2 «Про розгляд звернення № 11-3928» надана інформація щодо перевірки особової справи отримувача державної соціальної допомоги та її результатів. До цього часу належна до повернення на рахунок управління сума не повернута. Керуючись строком загальної позовної давності, встановлено ст. 257 Цивільного кодексу України, враховуючи те, що управління 08.08.2018 дізналося про порушення свого права (службова записка від 08.08.2018 № 05-07/421), управлінням не пропущений строк звернення до суду за його захистом, а тому просить суд стягнути з відповідача на користь позивача надміру виплачену державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям у розмірі 11 290,10 грн., а також покласти на відповідача судові витрати.
Ухвалою від 17.01.2020 року по справі відкрито спрощене позовне провадження з повідомлення сторін. В ухвалі зазначені права сторін на подання до суду заяв по суті справи та інших клопотань, зокрема, право відповідача у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання даної ухвали подати відзив на позовну заяву, право позивача у п`ятиденний строк з дня отримання відзиву подати відповідь на відзив.
18.05.2020 р. представником позивача УСЗН Запорізької міської ради по Хортицькому району надано до суду заяву про збільшення позовних вимог в якій зазначено, що згідно із службовою запискою начальника відділу грошових виплат та компенсацій від 12.05.2020 № 08-03/415, за результатами проведеної відділом державних соціальних інспекторів управління перевірки особової справи отримувача державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям ОСОБА_1 (акт перевірки від 26.09.2018) було припинено виплату допомоги з 01.08.2018 (рішення від 09.08.2018 – є у матеріалах справи). На момент прийняття рішення про припинення виплати державної соціальної допомоги, допомогу за серпень 2018р. у сумі 1 360,76грн. було вже перераховано в АТ «Ощадбанк», де у ОСОБА_1 відкрито поточний рахунок. Внаслідок цього відповідачу були надмірно перераховані кошти у сумі 1 360,76 грн. за період з 01.08.2018 по 31.08.2018. ОСОБА_1 зобов`язався повернути надміру виплачені кошти за період з 01.08.2018 по 31.08.2018 у сумі 1 360,76 грн. рівними частинами протягом шести місяців до 20.02.2019 (підтверджуємо копією заяви від 11.09.2018). Станом на 17.03.2020 в добровільному порядку були повернуті кошти у сумі 1111,00 грн. Станом на 12.05.2020 залишок неповернутих коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям за період з 01.08.2018 р. по 31.08.2018 р. складає 249,76 грн.
За заявою про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг від 01.06.2018 та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 01.06.2018 відповідачу було призначено державну соціальну допомогу на період з 01.06.2018 по 30.11.2018. В декларації від 01.06.2018 відповідачем не повідомлено про дохід у вигляді страхової виплати та індексації, що стало причиною надмірної виплати коштів. Кошти за серпень 2018р. у сумі 1 360,76 грн., які підлягають поверненню, були виплачені відповідачу за період призначення з 01.06.2018 по 30.11.2018. Тому, обґрунтована ціна позову з урахуванням уточнення становить 11 539,86 грн. (11 290,10 грн. + 249,76грн.).
Представник позивача в судове засідання не прибула, подала заяву про розгляд справи за її відсутності, просить позов задовольнити, проти ухвалення заочного рішення не заперечує.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність представника позивача.
Відповідач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_4 в судове засідання не прибули за невідомими причинами, про час та місце судового засідання повідомлялися за останнім відомим місцем реєстрації, судові повістки повернулися до суду без вручення, з відміткою за закінченням строків зберігання. Відповідно до вимог ст. 44 ЦПК України учасники судового розгляду повинні добросовісно користуватися своїми правами. Тому, суд вважає, що відповідач та його представник не з`явились в судове засідання без поважаних причин.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, яка відповідно до ст.9 Конституції України є частиною правової системи України, кожна особа має право на справедливий судовий розгляд справи. Це право включає в себе доступність до правосуддя.
В той же час, як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, кожна сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у справі за його участю, добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Враховуючи, що відзив на позов у відповідності до ст. 178 п.8 ЦПК України відповідачем та його представником не надано, позивач не заперечує проти розгляду справи у відсутності відповідача, на підставі документів наявних у матеріалах справи з ухваленням заочного рішення, тому суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів, відповідно з ч.1 п.2 ст.280 ЦПК України.
На підставі ч.3 ст.211 ЦПК України суд вважає можливим розглянути справу у відсутність сторін за наявними у суду матеріалами.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу звукозаписувальними технічними засобами не здійснювалось.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає повному задоволенню за наступними підставами.
Суд, дослідивши та оцінивши матеріали справи, у їх сукупності, дійшов висновку, що позов Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому району до ОСОБА_1 підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлено, що до УСЗН Запорізької міської ради по Хортицькому району із заявою від 08.12.2017 року про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг звернувся ОСОБА_1 для призначення йому державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям . У заяві відповідач власноруч засвідчив своїм підписом, що йому повідомлено про те, що у разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання ним соціальної допомоги він зобов`язується повідомити про це орган соціального захисту населення та її попереджено про відмову в призначенні або припиненні виплат призначених допомог, про повернення надміру нарахованих коштів у разі подання недостовірних відомостей про доходи та майновий стан сім`ї.
Рішенням УСЗН Запорізької міської ради по Хортицькому району про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 15.12.2017 року ОСОБА_1 призначено соціальну допомогу з 01.12.2017 року по 31.05.2018 року у розмірі 1451,52 грн. щомісяця.
Згідно розрахунку суми отриманої допомоги малозабезпеченій сім`ї ОСОБА_1 за період з 01.06.2018 року по 31.07.2018 року виплачена державна соціальна допомога у розмірі 11290,10грн..
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям»:державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям – це щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім`ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім`ї;середньомісячний сукупний доход сім`ї - обчислений у середньому за місяць доход усіх членів сім`ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги, крім допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. До сукупного доходу сім`ї не враховується грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, на час її проведення.{Абзац шостий статті 1 із змінами, внесеними згідно із Законами N 244-VII (244-18) від 16.05.2013, N 1462-VIII (1462-19) від 14.07.2016} (редакція на момент звернення відповідачки до управління).
Відповідно до п. 20 Порядку 250 державна соціальна допомога призначається на шість місяців.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» до заяви про надання державної соціальної допомоги додається декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім`ї (в декларацію не включаються державна соціальна допомога, призначена відповідно до цього Закону; нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги; сплачені членами сім`ї аліменти; грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, на час її проведення); {Абзац четвертий частини третьої статті 4 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1462-VIII ( 1462-19) від 14.07.2016} (редакція на момент звернення відповідача до управління).
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім`ї.
Відповідно до п. 27 Порядку 250 контроль за правильністю призначення і виплати соціальної допомоги здійснює орган соціального захисту населення безпосередньо та через соціальних інспекторів.
В результаті проведеної відділом держаних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому району (далі – управління) перевірки особової справи № 18771 отримувача державної соціальної допомоги ОСОБА_1 , на підставі інформації Запорізького відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування у Запорізькій області, перевірки даних, наданих заявником (відповідачем) в деклараціях від 08.12.2017 та від 01.06.2018, встановлено, що ним надана неповна інформація про доходи, що призвело до надмірної виплати йому бюджетних коштів у вигляді державної соціальної допомоги на суму 11 290,10 грн. за період з 01.12.2017р. по 31.07.2018 р., про що складено акт від 26.09.2018р.
Виявлено, що гр. ОСОБА_1 подано інформацію з недостовірними відомостями щодо своїх доходів:
декларацію від 08.12.2017 – не повідомлено про дохід за період з червня 2017р. по листопад 2017р. отриманий у вигляді щомісячної страхової виплати у сумі 9 284,82 грн. та у вигляді індексації у сумі 2 973,96 грн.
декларацію від 01.06.2018 – не повідомлено про дохід за період з грудня 2017р. по квітень 2018р. отриманий у вигляді щомісячної страхової виплати у сумі 10 875,01 грн. та у вигляді індексації у сумі 1 483,49 грн.
Згідно із п. 5 Методики обчислення сукупного доходу сім`ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України 15.11.2001 № 486/202/524/455/3370, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 7 лютого 2002 р. за № 112/6400:
До сукупного доходу сімей (одержувачів) входять:
«5.10) суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров`я, що пов`язане з виконанням ним трудових обов`язків;
5.15) суми індексації грошових доходів населення та компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням термінів їх виплати;».
Відповідно до п. 27 Порядку 250 контроль за правильністю призначення і виплати соціальної допомоги здійснює орган соціального захисту населення безпосередньо та через соціальних інспекторів.
У зв`язку із виявленою недостовірною інформацією, наданою відповідачем у деклараціях, управлінням 09.08.2018 було прийнято рішення про припинення виплати державної соціальної допомоги з 01.08.2018.
Відповідно до п. 25 Порядку 250 виплата раніше призначеної соціальної допомоги припиняється, якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення.
Сума надміру виплачених коштів у вигляді державної соціальної допомоги за період з 01.12.2017 по 31.07.2018 складає 11 290,10 грн.
Відповідно до п. 25 Порядку 250, якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи соціального захисту населення:
визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім`ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення;
у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
Згідно з ч. 1 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставне набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. При цьому, відповідно до ст. 1215 ЦК України, не підлягає поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб для існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.
Пунктом 28 вище вказаного Порядку встановлено, що якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім`ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
Позивачем відповідачу 26.09.2018 року було направлено повідомлення про відшкодування коштів по переплаченим державним допомогам з проханням внести на рахунок управління суми 11 290,10грн. надміру сплаченої суми державної соціальної допомоги, яка була виплачена в період з 01.12.2017 року по 31.07.2018 року, до 15.12.2018 р.
Зі змісту вище вказаних норм права вбачається, що обов`язковими умовами утримання надміру виплачених сум допомоги є наявність зловживань з боку отримувача такої допомоги, а саме: приховання або навмисне подання недостовірних даних про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру. Отже, повернення надміру сплачених сум допомоги передбачає стягнення зазначених сум лише у випадку, якщо така надмірна сплата відбулась з вини одержувача допомоги.
Судом встановлено, що матеріали справи не містять повідомлення відповідачем ОСОБА_1 УПСЗН Запорізької міської ради по Хортицькому району про отриманий дохід за період з червня 2017 р. по листопад 2017р. та за період з грудня 2017 року по квітень 2018 року у вигляді щомісячної страхової виплати та індексації у розмірі 24 617, 28 гривень.
Згідно із службовою запискою начальника відділу грошових виплат та компенсацій від 12.05.2020 № 08-03/415, за результатами проведеної відділом державних соціальних інспекторів управління перевірки особової справи отримувача державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям ОСОБА_1 (акт перевірки від 26.09.2018) було припинено виплату допомоги з 01.08.2018. На момент прийняття рішення про припинення виплати державної соціальної допомоги, допомогу за серпень 2018р. у сумі 1 360,76грн. позивачем було вже перераховано на відкритий на ім`я ОСОБА_1 поточний рахунок в АТ «Ощадбанк». Внаслідок цього відповідачу були надмірно перераховані кошти у сумі 1 360,76 грн. за період з 01.08.2018 по 31.08.2018.
Відповідно до заяви від 11.09.2018 , складеною ОСОБА_1 на ім`я позивача, останній зобов`язався повернути надміру виплачені кошти за період з 01.08.2018 по 31.08.2018 у сумі 1 360,76 грн. рівними частинами протягом шести місяців до 20.02.2019.
Станом на 17.03.2020 р. відповідачем в добровільному порядку були повернуті кошти у сумі 1111,00 грн.:
19.09.2018 – 500,00 грн. (виписка по рахунках від 19.09.2018);
22.10.2018 – 100,00 грн. (виписка по рахунках від 22.10.2018);
13.11.2018 – 100,00 грн. (виписка по рахунках від 13.11.2018);
21.12.2018 – 100,00 грн. (виписка по рахунках від 21.12.2018);
11.01.2019 – 100,00 грн. (виписка по рахунках від 11.01.2019);
14.02.2019 – 100,00 грн. (виписка по рахунках від 14.02.2019);
17.03.2020 – 111,00 грн. (виписка за 18.03.2020).
Станом на 12.05.2020 року залишок неповернутих коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям за період з 01.08.2018 р. по 31.08.2018 р. складає 249,76 грн.
За заявою про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг від 01.06.2018 та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 01.06.2018 р. відповідачу було призначено державну соціальну допомогу на період з 01.06.2018 р. по 30.11.2018 р. В декларації від 01.06.2018 р. відповідачем не повідомлено про дохід у вигляді страхової виплати та індексації, що стало причиною надмірної виплати коштів. Кошти за серпень 2018р. у сумі 1 360,76 грн., які підлягають поверненню, були виплачені відповідачу за період призначення з 01.06.2018 р. по 30.11.2018 р.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що переплата допомоги малозабезпеченим сім`ям за період з 01.12.2017 року по 31.08.2018 року у розмірі 11 539,86 грн. відповідачу ОСОБА_1 виникла через неповідомлення ним Управлінню соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому району про отриманий дохід за період з червня 2017 р. по листопад 2017р. та за період з грудня 2017 року по квітень 2018 року у вигляді щомісячної страхової виплати та індексації, а тому, враховуючи наявність зловживань з боку відповідача, які полягають у неподанні ним відповідної інформації, яку він зобов`язаний був повідомити, наявні підстави для стягнення з нього суми надміру виплаченої допомоги малозабезпеченим сім`ям у розмірі 11539,86 грн., у зв`язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі. При цьому, при вирішенні спору по суті суд враховує вимоги ст.ст.12, 81 ЦПК України, відповідно до яких цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Крім того, у відповідності зі ч.1 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Отже, оскільки позовні вимоги задоволені в повному обсязі, з відповідача на користь позивача також необхідно стягнути сплачений при подачі позову до суду судовий збір у сумі 1921,00грн..
Керуючись Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям», Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям,затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250, ст. ст. 4,5,12, 81, 82,83, 89, 259, 263-265, 268,274,279, 280-282 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому району (69097, м. Запоріжжя, вул. Лахтінська 4Б) до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , який зареєстрований: АДРЕСА_1 , про стягнення надміру виплаченої допомоги малозабезпеченим сім`ям - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , який зареєстрований: АДРЕСА_1 , на користь Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому району (місцезнаходження: м. Запоріжжя, вул. Лахтінська, б.4-б, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 37573817) надміру виплачену допомогу малозабезпеченим сім`ям за період з 01.12.2017року по 31.08.2018року у сумі 11539 (одинадцять тисяч п`ятсот тридцять дев`ять гривень ) 86коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , який зареєстрований: АДРЕСА_1 на користь Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому району (місцезнаходження: м. Запоріжжя, вул. Лахтінська, б.4-б, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 37573817) судовий збір у сумі 1921,00грн..
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду через Хортицький районний суд м.Запоріжжя шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня проголошення рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.
Повний текст рішення складений 12.06.2020 року.
Суддя С.А. Ширіна 12.06.2020