Постанова № 89768149, 12.06.2020, Балтський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
12.06.2020
Номер справи
493/738/20
Номер документу
89768149
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 493/738/20

Провадження № 3/493/319/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2020 року м. Балта, Одеська область

Суддя Балтського районного суду Одеської області Тітова Т.П., за участю секретаря Сирота О.В., прокурора Котовської місцевої прокуратури Тихоненко О.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої вчителем Білинської ЗОШ І-ІІІ ступенів ДНЗ, детупата Балтської міської ради Одеської області, яка на протязі року до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП не притягувалася,

-за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Балтської міської ради Одеської області сьомого скликання, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, так як гр. ОСОБА_1 згідно ст. 3 п. 1 п. п. «б» ЗУ «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності.

Згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком та така декларація охоплює звітній рік, період з 01 січня до 31 грудня включно.

У відповідності до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Таким чином, для суб`єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, останнім днем подання декларації за 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є 31 березня 2019 року.

Відповідно до вимог ЗУ «Про запобігання корупції», а саме на виконання зазначених вимог ОСОБА_1 була зобов`язана подати електронну декларацію у строк до 31.03.2019 року, натомість подала 10.04.2019 року о 14:55 год., що підтверджується відповіддю з НАЗК, щодо послідовності дій користувача ІТС реєстру із зазначенням дати, часу, ІР-адрес та тривалість сесій. Таким чином ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у скоєному правопорушенні визнала та пояснила, що довго чекала довідку з податкової про доходи, а тому несвоєчасно подала декларацію.

Прокурор ОСОБА_2 у судовому засіданні просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, зазначила, що в діях останньої вбачається склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення, передбачене санкцією зазначеної статті.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, з`ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

ОСОБА_1 обрано до депутатського корпусу Балтської міської ради VІІ скликання.

На виконання зазначених вимог законодавства, ОСОБА_1 була зобов`язана подати електрону декларацію у строк до 01 квітня 2019 року.

Проте, ОСОБА_1 несвоєчасно подала електронну декларацію, а саме: 10.04.2019 року о 14:55 год.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП № 215 від 25.05.2020 року, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог ЗУ «Про запобігання корупції», та відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, роздрукованою з офіційного сайту НАЗК відомістю про час подання декларації, рішенням виборчої комісії № 16 про визнання повноважень депутатів, рапортом оперуповноваженого УСР в Одеській області ДСР НП України про здійснення перевірки та встановлення в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

На підставі викладеного ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Обставини, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 відповідно до ст. 34 КУпАП - визнання своєї вини.

Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 відповідно до ст. 35 КУпАП - не встановлено.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення на правопорушника, суддя враховує характер вчиненого та особу порушника, ступінь її вини, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, тому суддя вважає необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Крім того, відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. (отримувач коштів: УК у Балт.р-ні/Балтський р-н/21081100, ЄДРПОУ отримувача: 37343087, рахунок отримувача: UA228999980313080106000015057, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО банку отримувача: 899998, призначення платежу *; 21081100, справа № 493/738/20).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у сумі 420,40 грн. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ /22030106, ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Відповідно до вимог ст. ст. 307, 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу ця постанова надсилається для примусового виконання, у порядку якого стягується з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 1700 грн.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом 10 днів з моменту проголошення.

СУДДЯ