
Справа № 689/982/20
2/689/329/20
УХВАЛА
10.06.2020 року смт. Ярмолинці
Суддя Ярмолинецького районного суду Хмельницької області Кульбаба А.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Міністерства Юстиції України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_3 , Шарівська сільська рада Ярмолинецького району Хмельницької області про визнання протиправним та скасування наказу Міністерства юстиції України,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , Міністерства Юстиції України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_3 , Шарівська сільська рада Ярмолинецького району Хмельницької області, в якому просить визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства Юстиції України від 21 травня 2020 року № 1727/5 «Про задоволення скарги».
Пунктом 1 ч.1 ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ч.1 статті 2 КАС України (в редакції станом на час розгляду справи судами попередніх інстанцій) завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб`єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно п. 1 ч. 1 статті 3 КАС України (в редакції станом на час розгляду справи судами попередніх інстанцій) справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб`єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Частиною 2 статті 4 КАС України (в редакції станом на час розгляду справи судами попередніх інстанцій) передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення. Відповідно до ч. 1 статті 17 КАС України (в редакції станом на час розгляду справи судами попередніх інстанцій) юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв`язку з здійсненням суб`єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв`язку з публічним формуванням суб`єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Відповідно до статті 34 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» №755-IV (в редакції станом на час виникнення спірних правовідносин) проведені державним реєстратором реєстраційні дії можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України.
Крім того, зазначеною статтею передбачено порядок та строки подання скарг на рішення державних реєстраторів, повноваження Міністерства юстиції України за наслідками розгляду таких скарг.
Процедура розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів врегульована Порядком розгляду скарг у сфері державної реєстрації (затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 №1128), яким, серед іншого, передбачено утворення та повноваження постійно діючої комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.
Отже, у спірних правовідносинах Міністерство юстиції України виступає як суб`єкт владних повноважень, який законом наділений владними управлінськими функціями щодо забезпечення процедури адміністративного оскарження у сфері державної реєстрації юридичних осіб.
Тому, оскільки відповідачем є Міністерство юстиції України, справа підсудна Окружному адміністративному суду м. Києва.
За наведених обставин слід відмовити у відкритті провадження в даній справі.
На підставі вище викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, -
ухвалила:
Відмовити у відкритті провадження в цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 про відвід від розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Міністерства Юстиції України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_3 , Шарівська сільська рада Ярмолинецького району Хмельницької області про визнання протиправним та скасування наказу Міністерства юстиції України.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга в Хмельницький апеляційний суд через Ярмолинецький районний суд протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя А.В.Кульбаба