
Справа № 592/6937/20
Провадження № 3/592/1190/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2020 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Косолап М.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної установи «Сумська виправна колонія № 116» про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за статтею 188 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В с т а н о в и в:
09.06.2020 до Ковпаківського районного суду м. Суми надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за статтею 188 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення СУ № 4 складеного 01.06.220 оперуповноваженим оперативного підрозділу Державної установи «Сумська виправна колонія № 116» ОСОБА_2 , ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що від нього на ім`я засудженого ОСОБА_3 , який утримується на дільниці арештного дому установи, надійшла посилка в ході догляду якої в спортивних штанях в прихованому від догляду виді працівниками установи було виявлено та вилучено мобільний телефон марки «PHILIPS», НОМЕР_1 не встановлено, за батареєю живлення до нього та двома сім картами Vodafon та Київстар.
Відповідно до статті 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішуються питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (стаття 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (частина друга статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Відповідно до статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Усупереч частині 1 статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення протокол про адміністративне правопорушення не містить відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, зокрема, відсутня адреса проживання та номер засобу зв`язку, не встановлено дата та місце народження та номер облікової кратки платника податків або паспортні дані особи.
Санкція статті 188 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає накладення стягнення у виді попередження або накладення штрафу від п`ятнадцяти до двадцяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією заборонених предметів, тому відсутність в матеріалах справи номеру облікової кратки платника податків або паспортних дані особи, яка притягається до адміністративної відповідальності може ускладнити виконання постанови суду.
За змістом статей 279, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення справа про адміністративне правопорушення повинна розглядатись у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення. Суддя не має права у постанові за наслідками розгляду вказувати на кваліфікуючі ознаки правопорушення, які не зазначались у протоколі про адміністративне правопорушення, або їх виключати.
Зазначені недоліки, у даному випадку унеможливлюють в повному обсязі встановити усі обставини необхідні для вирішення справи.
Враховуючи те, що зазначені недоліки позбавляють суд можливості повно, всебічно та об`єктивно розглянути дану справу та винести рішення, справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за статтею 188 Кодексу України про адміністративні правопорушення підлягає поверненню до Державної установи «Сумська виправна колонія № 116» для належного оформлення.
Керуючись статтями 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,
п о с т а н о в и в:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за статтею 188 Кодексу України про адміністративні правопорушення – повернути до Державної установи «Сумська виправна колонія № 116» для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Косолап