
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Справа № 945/658/20
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10 червня 2020 року м. Миколаїв
Миколаївський районний суд Миколаївської області в складі головуючого судді Шаронової Н.О., за участю секретаря судового засідання Куртась К.В., розглянувши в місті Миколаєві у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до старшого лейтенанта Управління патрульної поліції в Миколаївській області 1-ої роти 4-го батальйону Алфєрєва Володимира Сергійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення та закриття справи про адміністративне правопорушення,-
встановив:
23 квітня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Миколаївського районного суду Миколаївської області з позовною заявою до старшого лейтенанта Управління патрульної поліції в Миколаївській області 1-ої роти 4-го батальйону Алфєрєва Володимира Сергійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення та закриття справи про адміністративне правопорушення.
Ухвалою Миколаївського районного суду Миколаївської області від 28 квітня 2020 року позовну заяву ОСОБА_1 прийнято до розгляду; у вказаній справі відкрито провадження; постановлено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження; справу призначено до розгяду по суті у судовому засіданні.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
ОСОБА_1 до позовної заяви не додано документу, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
При цьому, зі змісту постанови Великої Палати Верховного Суду від 18 березня 2020 року у справі № 543/775/17 слідує, що при поданні позовної заяви у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення судовий збір сплачується у порядку і розмірах, визначених Законом України "Про судовий збір".
Разом із цим, Велика Палата Верховного Суду звернула увагу на те, що з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Прожитковий мінімум для працезднатних осіб з 01 січня 2020 року по 30 червня 2020 року складає 2102 грн.
Отже, при подачі позову до суду, позивачеві необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп.
Крім цього, звертаючись до суду з адміністративним позовом, позивач зазначає у позові ввідповідачем старшого лейтенанта Управління патрульної поліції в Миколаївській області 1-ої роти 4-го батальйону Алфєрєва Володимира Сергійовича.
При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб`єкт владних повноважень» означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України).
Згідно з положеннями ст. 222 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) органи Національної поліції розглядають справи про адміністративні правопорушення, у тому числі, за ч. ч. 1, 2, 3, 5 ст. 122 КУпАП.
Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.
Системний аналіз зазначених правових норм дає підстави вважати, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення, зокрема, правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП, працівники органів (підрозділів) Національної поліції діють від імені органів Національної поліції, а отже не можуть виступати відповідачем у таких справах, оскільки належним відповідачем є саме відповідний орган (підрозділ) Національної поліції (постанова Верховного Суду № 724/716/16-а від 26.12.2019).
За таких обставин, суд роз`яснює позивачу право замінити відповідача, з урахуванням, викладеного вище.
Відповідно до ч. 13 ст. 171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
За таких обставин, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог ч. 3 ст. 161 КАС України, позовну заяву належить залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись ч. 3 ст. 161, ч. 13 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до старшого лейтенанта Управління патрульної поліції в Миколаївській області 1-ої роти 4-го батальйону Алфєрєва Володимира Сергійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення та закриття справи про адміністративне правопорушення, - залишити без руху, надавши позивачу п`ятиденний строк для усунення недоліків, який рахується з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Усуваючи недоліки позовної заяви, позивачу ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп.
Вказану суму судового збору позивачу необхідно доплатити за такими реквізитами: отримувач коштів - Миколаївс.УК/Миколаївськ.р-н/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37992266; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - UA868999980313151206000014230; код класифікації доходів бюджету - 22030101. Документ, що підтверджує сплату судового збору, позивачу необхідно подати до суду.
Крім цього, позивачу пропонується надати суду новий текст позовної заяви, у якому зазначити відповідача, з урахуванням викладеного вище в ухвалі.
Роз`яснити, що якщо позивач у встановлений строк виконає вимоги, встановлені судом, суд продовжить розгляд справи, про що буде постановлено ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.
Якщо позивачем не будуть усунуті недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовну заяву буде залишено без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н. О. Шаронова
10.06.2020