
Справа №479/488/20
Провадження№ 3/479/217/20
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
10 червня 2020 року смт.Криве Озеро
Суддя Кривоозерського районного суду Миколаївської області Репушевська О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Кривоозерського відділення Врадіївського відділу Головного управління Національної поліції України в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , працюючої в Кривоозерській районній державній адміністрації Миколаївської області, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,
- за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №326411 від 13 травня 2020 року, ОСОБА_1 13 травня 2020 року близько 10.00 год., перебуваючи у громадському місці - на вулиці Леонова в с.Криве Озеро Друге Кривоозерського району Миколаївської області, висловлювався нецензурною лайкою на адресу ОСОБА_2 , чим вчинила дрібне хуліганство, порушивши громадський порядок і спокій громадян.
В суді ОСОБА_1 заперечувала вину в скоєнні адміністративного правопорушення.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , потерпілої ОСОБА_2 , допитавши свідка ОСОБА_3 , дослідивши матеріали справи, надавши оцінку всім зібраним доказам в їх сукупності, суддя дійшов до наступного.
Відповідальність за ст.173 КУпАП настає за вчинення дрібного хуліганства, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
ОСОБА_1 в суді не заперечувала факт сварки з потерпілою, проте стверджувала, що конфлікт відбувся не в громадському місці, просила закрити справу у зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КупАП.
Потерпіла ОСОБА_2 в суді пояснила, що конфлікт між нею та ОСОБА_1 виник з приводу того, що ОСОБА_1 почала ставити паркан, яким відгороджувався доступ до криниці, яка знаходиться на АДРЕСА_1 Друге та водою з якого користуються жителі згаданої вулиці, на її зауваження та заперечення з цього приводу, ОСОБА_1 почала висловлювався нецензурною лайкою на адресу ОСОБА_2 ..
Ці обставини підтвердив в суді свідок ОСОБА_3 , який був присутнім під час конфлікту між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Відповідно до Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров`я населення" громадське місце - частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під`їзди, а також підземні переходи, стадіони.
На даний час в українському законодавстві не визначено єдиного чіткого поняття "громадське місце". Законодавець відсилає до різноманітних джерел, які визначають, що саме підпадає під термін "громадське місце". Так наряду з терміном "громадське місце", наведеним у Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров`я населення", у п.5 ч.3 ст.13 Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" від 22 червня 2002 року також дається орієнтований перелік громадських місць, до яких зараховано клуби, кінотеатри, стадіону та інші. Таким чином, зазначений перелік громадських місць не є вичерпним.
З огляду на зазначене, термін "громадське місце" не може трактуватися виключно поняттям, наведеним в Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров`я населення". Одночасно можна зробити висновок, що загальними рисами громадських місць є їх суспільна значущість для задоволення суспільних потреб та інтересів людини, а також їх публічність, що передбачає вільний доступ і їх спільне використання необмеженою кількістю людей.
З протоколу про адміністративне правопорушення та матеріалів справи вбачається, що адміністративне правопорушення було вчинено на вулиці населеного пункту, біля криниці, якою користуються жителі кількох домогосподарств, розташованих по АДРЕСА_1 , тобто, на ділянці місцевості, що має суспільну значущість для задоволення суспільних потреб та інтересів людини, що одночасно є публічною, оскільки передбачає вільний доступ і спільне використання необмеженою кількістю людей. Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що правопорушення було вчинено в громадському місці.
Таким чином, суд приходить до висновку, що вулиця населеного пункту відноситься до "громадського місця", зазначеного в ст.173 КУпАП.
Стаття 9 КУпАП дає визначення поняття адміністративне правопорушення, яким визначається протиправна, винна (умисна чи необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За таких обставин приходжу до висновку, що в цій справі доведено факт вчинення ОСОБА_1 дрібного хулігаства.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу винної вважаю необхідним притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу.
Згідно зі ст.40-1 КУпАП та п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст.276 – 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
п о с т а н о в и в :
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти адміністративне стягнення в виді штрафу в доход держави в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 51 грн., які стягнути на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA118999980313090106000026007; код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 420.40 грн. на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України(ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя :