
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 червня 2020 року м. Київ № 826/4867/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О., вирішивши у порядку спрощеного позовного поводження адміністративну справу
за позовомМіністерства економічного розвитку і торгівлі УкраїнидоООО «ЕвроХим Трейдінг Рус»третя особаГенеральна прокуратура Українипро продовження строку дії спеціальної санкції,В С Т А Н О В И В:
Міністерство економічного розвитку та торгівлі України (далі також - позивач, Мінекономрозвитку) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до ООО «ЕвроХим Трейдінг Рус» (далі також - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача, Генеральна прокуратура України (далі також - третя особа), в якому просить продовжити дію спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, яка була застосована наказом Мінекономрозвитку від 19.09.2017 року №1383 до іноземного суб`єкта господарської діяльності ООО «ЕвроХим Трейдинг РУС» на термін до усунення порушення статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та статей 187, 194, 195, 196, 198 Митного кодексу України.
Адміністративний позов обґрунтовано тим, що Генеральною прокуратурою України встановлено, що відповідачем протягом 2015-2017 років вчинено дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем, що призводить до неконтрольованих експортно-імпортних операцій та не сплати обов`язкових митних платежів до митних органів України.
Так, відповідно до Подання Генеральної прокуратури України від 12.09.2017 року №10/4/1-4091-14-157 дск-вих17 (далі також - Подання), іноземним суб`єктом господарювання ООО «ЕвроХим Трейдинг РУС» при здійсненні зовнішньоекономічних операцій порушено вимоги статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», статті 187, 194, 195, 196, 198 Митного кодексу України.
На підставі вказаного Подання, наказом Мінекономрозвитку від 19.09.2017 року №1338 «Про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення господарської діяльності» за порушення статей 187, 194, 195, 196, 198 Митного кодексу України застосовано до іноземного суб`єкта господарської діяльності ООО «ЕвроХим Трейдінг РУС» спеціальну санкцію - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності.
Листом Генеральної прокуратури України від 23.01.2018 року №10/4/3-4091-14 зазначено, що відповідачем жодних порушень не усунуто, та запропоновано продовжити дію спеціальної санкції, застосованої наказом Мінекономрозвитку від 19.09.2017 року №1338.
Мінекономрозвитку, в свою чергу, вважає, що підставою для продовження дії спеціальної санкції є не усунення ООО «ЕвроХим Трейдинг РУС» порушень статей 187, 194, 195, 196, 198 Митного кодексу України, з огляду на що, в порядку частин сьомої, восьмої статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», позивач звернувся до суду для продовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності.
Ухвалою судді Окружного адміністративного суду міста Києва Каракашьяна С.К. від 27.03.2018 року позовну заяву залишено без руху.
03.04.2018 року представником позивача через відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярія) подано клопотання про усунення недоліків позовної заяви Мінекономрозвитку у справі №826/4867/18.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.04.2018 року позовну заяву повернуто позивачу.
05.05.2018 року представником позивача через відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярія) подано апеляційну скаргу на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.04.2018 року у справі 826/4867/18.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 05.06.2018 року апеляційну скаргу Міністерства економічного розвитку та торгівлі України задоволено, ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.04.2018 року скасовано, справу за адміністративним позовом Міністерства економічного розвитку та торгівлі України до ООО «ЕвроХим Трейдінг Рус», третя особа: Генеральна прокуратура України про продовження строку дії санкції направлено до Окружного адміністративного суду міста Києва для продовження розгляду.
26.06.2018 року через відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярія) подано клопотання представника відповідача про повернення позовної заяви позивачу.
На підставі розпорядження про повторний автоматичний розподіл від 18.07.2018 року № 1317 та відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.07.2018 року визначено суддю Маруліну Л.О. для розгляду адміністративної справи № 826/4867/18.
Ухвалою судді Окружного адміністративного суду міста Києва Маруліної Л.О. від 27.07.2018 року прийнято справу до свого провадження.
10.08.2018 року представником ООО «ЕвроХим Трейдінг Рус» через відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярія) подано відзив на позовну заяву, в якому проти задоволення позову заперечує з огляду на те що у листі Генеральної прокуратури України від 23.01.2018 року №10/4/3-4091-14 не міститься інформації щодо порушень, які б надавали Мінекономрозвитку право на звернення до суду щодо ТОВ «ЕвроХим Трейдінг Рус»; відповідачем не здійснювалося постачання мінеральних добрив до місць призначення, де державні органи України тимчасово не виконують свої повноваження.
Крім того, відповідачем зазначено, що підставою для продовження санкції є наявність порушення, а не листа Генеральної прокуратури України.
Враховуючи викладене, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
10.08.2018 року представником ООО «ЕвроХим Трейдінг Рус» через відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярія) подано клопотання про зупинення провадження у справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.08.2018 року клопотання про зупинення провадження у справі задоволено. Зупинено провадження у адміністративній справі №826/4867/18 до набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/4430/18. Зобов`язано сторін негайно повідомити суд про усунення обставин, які зумовили зупинення провадження у справі.
Через канцелярію суду 02.04.2020 року відповідачем подано пояснення, в яких повідомлено, що Законом України від 21.06.2018 року №2473-VIII «Про валюту і валютні операції» статтю 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» скасовано.
Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 року №1180, яка набрала чинності 05.03.2020 року, дію спеціальних санкцій, застосованих до суб`єктів господарської діяльності та іноземних суб`єктів господарської діяльності відповідно до статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» до 07.02.2019 року скасовано.
Враховуючи викладене, на переконання відповідача, оскільки дію спеціальних санкцій, застосованих до суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб`єктів господарської діяльності (які є предметом спору) відповідно до статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» скасовано, підстави для продовження санкції відсутні.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.06.2020 року поновлено провадження у справі №826/4867/18. Здійснено подальший розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) відповідно до статей 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.06.2020 року клопотання представника ООО «ЕвроХим Трейдінг Рус» від 26.06.2018 року про повернення позовної заяви позивачу залишено без розгляду.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Генеральна прокуратура України листом від 12.09.2017 року №10/4/1-4091-14-157 дск-вих17 звернулась до Мінекономрозвитку з поданням щодо застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності до іноземного суб`єкта господарювання ООО «ЕвроХим Трейдінг Рус».
Поданням Генеральної прокуратури України від 12.09.2017 року №10/4/1-4091-14-157дск-вих17 зазначено, що групі АТ «Мінерально Хімічна Компанія «Єврохім» (далі - "МХК "Єврохім") належить контрольний пакет акцій нерезидента ООО «ЕвроХим Трейдінг Рус», який є офіційним дистриб`ютором його хімічної продукції, а також, що дані підприємства пов`язані спільною господарською діяльністю.
У поданні Генеральної прокуратури України від 12.09.2017 року № 10/4/1-4091-14-157 дск-вих 17 також зазначено, що суб`єктами господарювання Російської Федерації, які входять до структури АТ «МХК «Єврохім», здійснено переміщення азотних добрив, залізничним транспортом до тимчасово непідконтрольної території Донецької та Луганської областей. Переміщення азотних добрив на зазначену територію відбувалось без належного митного оформлення та з перетином частини кордону України, який є тимчасово неконтрольованим та закритим відповідно до вимог законодавства України, а саме наказом Державної фіскальної служби від 22.12.2014 року №385, яким з 01.01.2015 було припинено рух через митні пости тимчасово непідконтрольних українській владі територій Донецької та Луганської областей.
На підставі подання Генеральної прокуратури України Міністерством економічного розвитку та торгівлі України прийнято наказ від 19.09.2017 року № 1383 «Про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності на території України - до іноземних суб`єктів господарської діяльності», яким до ООО «ЕвроХим Трейдінг Рус» застосовано спеціальну санкцію - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності за порушення вимог статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та статей 187, 194, 195, 196, 198 Митного кодексу України.
В подальшому, позивач листом від 21.12.2017 року №4102-12/47858-05 звернувся до Генеральної прокуратури України щодо розгляду питання стосовно доцільності подовження дії спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності для іноземного суб`єкта зовнішньоекономічної діяльності на території України компанії ООО «ЕвроХим Трейдінг Рус».
Генеральною прокуратурою України надіслано у відповідь лист від 23.01.2018 року № 10/4/3-4091-14 (вх. Мінекономрозвитку від 26.01.2018 року №05/6310-18), у якому зазначається, що у зв`язку з тим, що представники компаній групи АТ «МХК «Єврохім» заперечують постачання ними мінеральних добрив до тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей, водночас не виключаючи фактів поставок їхньої продукції на вказану територію через інші підприємства, крім того не зазначили жодних відомостей про усунення порушень законодавства України, або застосування практичних заходів що гарантують виконання Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», Головною військовою прокуратурою Генеральної прокуратури України запропоновано подовжити дію спеціальної санкції - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої до компанії ООО «ЕвроХим Трейдінг Рус» наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 19.09.2017 року №1383.
Міністерство економічного розвитку та торгівлі України вважає, що підставою для подовження дії спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності є не усунення ООО «ЕвроХим Трейдінг Рус» порушень статті 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та статей 187, 194, 195, 196, 198 Митного кодексу України, що і стало підставою для звернення до суду з позовом.
Третя особа правом на подання пояснень не скористалася.
Всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, відзив, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Спірні правовідносини врегульовано Законом України від 16.04.1991 року №959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність» (із змінами і доповненнями) ( далі також - Закону №959-ХІІ).
Законом №959-ХІІ встановлено, що суб`єкти зовнішньоекономічної діяльності несуть відповідальність у видах та формах, передбачених статтями 33 і 37 цього Закону, іншими законами України та/або зовнішньоекономічними договорами (контрактами).
Відповідно до частини першої статті 36 Закону №959-ХІІ порядок притягнення до відповідальності, здійснення відповідальності та звільнення від відповідальності визначається процесуальними законами України.
Згідно із положеннями частини першої статті 37 Закону №959-XII за порушення цього або пов`язаних з ним законів України до суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб`єктів господарської діяльності можуть бути застосовані такі спеціальні санкції:
- накладення штрафів у випадках несвоєчасного виконання або невиконання суб`єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб`єктами господарської діяльності своїх обов`язків згідно з цим або пов`язаних з ним законів України. Розмір таких штрафів визначається відповідними положеннями законів України та/або рішеннями судових органів України;
- застосування до суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб`єктів господарської діяльності індивідуального режиму ліцензування у випадках порушення такими суб`єктами цього Закону та/або пов`язаних з ним законів України, що встановлюють певні заборони, обмеження або порядок здійснення зовнішньоекономічних операцій;
- тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності у випадках порушення цього Закону або пов`язаних з ним законів України, проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.
Частиною другою статті 37 Закону № 959-XII передбачено, що санкції, зазначені у цій статті, застосовуються центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики за поданням органів доходів і зборів та контрольно-ревізійної служб, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та Національного банку України або за рішенням суду. Санкції, зазначені у цій статті, можуть бути застосовані до суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб`єктів господарської діяльності протягом трьох років з дня виявлення порушення законодавства.
При цьому, подання щодо застосування санкцій повинно містити такі дані: найменування та реквізити суб`єкта зовнішньоекономічної діяльності (для іноземних суб`єктів господарювання - мовою країни їхнього місцезнаходження), відомості про зміст порушення з посиланням на конкретні положення законодавства України, вид спеціальної санкції, яку пропонується застосувати, найменування та реквізити контрагента, при виконанні контракту з яким порушено законодавство, іншу доцільну інформацію.
Згідно з пунктом 1 Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 року № 459, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Мінекономрозвитку є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує: формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, державну промислову політику, державну інвестиційну політику, державну зовнішньоекономічну політику, державну політику у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності, управління об`єктами державної власності, розвитку підприємництва, державно-приватного партнерства, інтелектуальної власності, туризму та курортів (крім здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів), державних та публічних закупівель, а також державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів; формування та реалізацію державної політики у сфері державної статистики, державного матеріального резерву, експортного контролю; формування державної політики у сфері захисту прав споживачів, державної політики з контролю за цінами, державної регуляторної політики та державної політики з питань ліцензування, дозвільної системи, нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності; реалізацію державної політики у сфері організації та контролю за виготовленням цінних паперів, документів суворої звітності.
Мінекономрозвитку є уповноваженим органом з питань координації діяльності з реалізації державного оборонного замовлення.
Наказом Міністерства економіки України від 17.04.2000 року №52 затверджено Положення про порядок застосування до суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності України та іноземних суб`єктів господарської діяльності спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.05.2000 року за №260/4481 (далі також - Положення №52), відповідно до пунктів 1.1-1.3 якого спеціальні санкції - індивідуальний режим ліцензування або тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності - застосовуються Міністерством економічного розвитку і торгівлі України до суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності за поданням органів державної податкової та контрольно-ревізійної служб, митних, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг та Національного банку України або за рішенням суду. Санкції застосовуються Мінекономрозвитку України до суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності, що порушили Закон України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та пов`язані з ним закони України, зокрема в разі порушення суб`єктами зовнішньоекономічної діяльності валютного, митного, податкового, іншого законодавства, що встановлює певні заборони, обмеження або порядок здійснення зовнішньоекономічних операцій, та в разі проведення ними дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки. Санкції можуть бути застосовані до суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності протягом трьох років з дня виявлення порушення законодавства.
Як вже було вказано судом вище, на підставі подання Генеральної прокуратури України Міністерством економічного розвитку та торгівлі України прийнято наказ від 19.09.2017 року № 1383 «Про застосування спеціальної санкції-тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності на території України - до іноземних суб`єктів господарської діяльності», яким до АО «Целинскагрохимсервис» застосовано спеціальну санкцію - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності за порушення вимог статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та статей 187, 194, 195, 196, 198 Митного кодексу України.
Частиною шостою статті 37 Закону №959 визначено, що тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності діє до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання цього Закону та/або пов`язаних з ним законів України, але не більше трьох місяців з дати винесення відповідного рішення центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики. Після тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суб`єкти зовнішньоекономічної діяльності або іноземні суб`єкти господарської діяльності переводяться центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики на індивідуальний режим ліцензування.
Виходячи із вищевказаного термін дії застосованої позивачем санкції у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності сплинув 19.12.2017 року.
При цьому, у відповідності до частин сьомої та восьмої статті 37 Закону №959-XII продовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності здійснюється виключно за рішенням суду. Для подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності центральний орган виконавчої влади з питань економічної політики на підставі інформації ініціатора застосування даної санкції звертається з позовною заявою до суду.
Пунктом 4.9 Положення № 52 визначено алгоритм дій Мінекономрозвитку для подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності.
Так, цією нормою передбачено, що при застосуванні тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності відділ контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності за 40 днів до закінчення терміну його дії надсилає до ініціатора подання застосування такої санкції запит щодо доцільності подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності. На підставі отриманих матеріалів (у разі, якщо допущені порушення законодавства України не усунуто й виникає доцільність подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності) відділ контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності разом із відділом правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності та/або відділом позовної роботи готують відповідну позовну заяву до суду. З метою забезпечення позову Міністерство економічного розвитку і торгівлі України може робити клопотання щодо подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності на період розгляду справи. У разі, якщо судом дане клопотання буде незадоволено, а також якщо інформація на запит Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо доцільності подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності від ініціатора подання застосування санкції не надійде в термін за 10 днів до закінчення його дії або надійде з пропозицією щодо недоцільності подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України видається наказ про зміну виду спеціальних санкцій, яким скасовується дія тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності та одночасно застосовується індивідуальний режим ліцензування. При цьому термін дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності не повинен перевищувати трьох місяців з дати винесення Міністерством економічного розвитку і торгівлі України відповідного рішення про його застосування.
Однак, згідно з матеріалами справи Мінекономрозвитку звернулося до Генеральної прокуратури листом від 21.12.2017 року №4102-12/47858-05.
Відповідь № 10/4/3-4091-14 на вищевказаний лист позивачем отримано з пропозицією щодо доцільності продовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності від ініціатора подання застосування санкції (Генеральної прокуратури України) 26.01.2018 року, що не заперечується Міністерством економічного розвитку та торгівлі України.
Вказане свідчить про порушення позивачем 40 денного терміну надсилання до ініціатора подання застосування спеціальної санкції (Генеральної прокуратури України) запиту щодо доцільності подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності та надання ініціатором подання застосування спеціальної санкції (Генеральною прокуратурою України) протягом 10 денного терміну листа щодо доцільності подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності.
Суд наголошує, що строк дії спеціальної санкції сплинув 19.12.2017 року.
Адміністративний позов до суду подано 23.03.2018 року.
Приймаючи до уваги наведене в сукупності суд дійшов висновку, що всупереч викладеним вище нормам Закону №959 та Положення №52, Міністерство економічного розвитку та торгівлі України звернулось з позовною заявою до суду для подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності з пропущенням вказаного вище терміну дії застосованої наказом від 19.09.2017 року №1383 санкції, що унеможливлює задоволення позовної заяви.
Аналогічну правову позицію викладено в постановах Верховного Суду від 19.09.2018 року у справі №808/1749/17, від 28.08.2019 року у справі №805/5040/15-а.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позову Мінекономрозвитку.
Керуючись статтями 2 - 9, 11, 44, 72-78, 79, 139, 194, 241-246, 250, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
ВИРІШИВ:
В задоволенні адміністративного позову Міністерства економічного розвитку та торгівлі України відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими статтями 287, 293, 295 - 297 КАС України.
У відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до пункту 4 частини п`ятої статті 246 Кодексу адміністративного судочинства України:
Позивач: Міністерства економічного розвитку та торгівлі України (01008, м. Київ, вул. М. Грушевського, б. 12/2, код ЄДРПОУ 37508596);
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «ЄвроХім Трейдінг Рус» (рос. ООО «ЕвроХим Трейдинг Рус») (115054, Російська Федерація, м. Москва, вул. Дубінінська, буд. 53, буд 44, іпн. 7725291543 , реєстраційний номер (ОДРН) 1157746926480);
Треті особа: Генеральна прокуратура України (01011, м. Київ, вул. Різницька, б. 13/15, код ЄДРПОУ 00034051).
Повне рішення складено 10.06.2020 року.
Суддя Л.О. Маруліна