
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 червня 2020 р. Справа№200/3155/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зеленова А.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
20 березня 2020 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, в якій він просить:
- визнати бездіяльність Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо необчислення стажу роботи з 7 лютого 1986 року по 27 серпня 1991 року на "Шахті "Центральна" на посаді горноробочого на маркшейдерських роботах та за період роботи з 02 вересня 1991 року по 15 червня 1995 року в Димитровській геологорозвідувальній експедиції на посадах учня, помічника та помічника машиніста бурової установки підземним з повним робочим днем в шахті за Списком №1 згідно Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" протиправною;
- зобов`язати Покровське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької обчислити стаж роботи з 7 лютого 1986 року по 27 серпня 1991 року на "Шахті "Центральна" на посаді горноробочого на маркшейдерських роботах та за період роботи з 02 вересня 1991 року по 15 червня 1995 року в Димитровській геологорозвідувальній експедиції на посадах учня, помічника та помічника машиніста бурової установки підземним з повним робочим днем в шахті Списком №1 відповідно до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці";
- зобов`язати Покровське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької здійснити перерахунок пенсії згідно Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці".
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він є пенсіонером за віком та перебуває на обліку в Покровському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області. В листопаді 2019 року звернувся до відповідача в письмовою заявою про обчислення стажу роботи за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей за період роботи з 7 лютого 1986 року по 27 серпня 1991 року на шахті «Центральна» на посаді гірничого робітника на маркшейдерських роботах підземним та за період роботи в 2 вересня 1991 року по 15 червня 1995 року в Димитровській геологорозвідувальній експедиції на посадах учня помічника та помічника машиніста бурової установки підземним і повним робочим днем в шахті.
Звернувшись до відповідача із заявою про зарахування вищевказаних відомостей, йому було надано лист №29913/02/25 від 04 грудня 2019 року, відповідно до якого позивача повідомлено, що пенсію призначено та вона виплачується згідно з діючим в Україні пенсійним законодавством, на підставі наявних в пенсійній справі документів про стаж та заробіток.
Вважає вказану відмову протиправною та такою що суперечить вимогам діючого законодавства/а.с.3/
06 квітня 2020 року через відділ документообігу та архівної роботи суду, відповідачем надано відзив на адміністративний позов, в якому він просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування заперечень зазначає, що відповідно до роз`яснення Міністерства праці та соціальної політики України в листі від 18.02.2009 № 1757/0/1409/010 та Пенсійного фонду України в листі від 23.01.2010 № 1175/02-20, дія ст.ст. 1, 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» поширюється на працівників, що видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день. До зазначених працівників віднесені працівники, професії та посади яких передбачені пунктами «а», «б», «в» підрозділу І розділу І «Гірничі роботи» Списку № 1 та працівники спеціалізованих монтажних управлінь, управлінь з монтажу та демонтажу гірничого шахтного обладнання, якщо вони зайняті на підземних роботах повний робочий день.
Листом Міністерства соціальної політики України від 24.03.2009 №3225/0/14-09/039 було надано роз`яснення щодо відсутності права на обчислення пенсії з урахуванням положень ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у осіб, які працювали в геологорозвідувальних експедиціях повний робочий день на підземних роботах, оскільки працівники цих експедицій не зайняті безпосередньо видобуванням вугілля, та інших корисних копалин.
Зазначає, що оскільки працівники геологорозвідувальних експедицій не зайняті безпосередньо видобуванням корисних копалин, то норми Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» на них не поширюються, а відтак відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Перерахунок пенсії здійснюється за подачею відповідної заяви за формою, визначеною додатком 3 до Порядку № 22-1, пенсіонером, або його уповноваженим представником. ОСОБА_1 звернувся до Управління із письмовою заявою довільної форми (що не заперечується Позивачем у позові).
У зв`язку з наведеним Управлінням не приймалось рішення про проведення перерахунку пенсії або про відмову у проведенні перерахунку пенсії, а було направлено відповідь інформаційного характеру/а.с.17-21/.
17 квітня 2020 року через відділ документообігу та архівної роботи суду, позивачем надано відповідь на відзив, в якій позивач зазначає, що твердження відповідача про те, що вимога про здійснення перерахунку пенсії є необґрунтованою, оскільки не дотримано вимог Порядку подання га оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, тому в даному випадку, перерахунок пенсії повинен здійснюватись як похідний наслідок розгляду заяви про обчислення стажу роботи в Димитровській геологорозвідувальній експедиції згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», тобто у відповідача виникає обов`язок здійснити перерахунок пенсії незалежно від наявності заяви про такий перерахунок.
В даному випадку позивач не звертався до відповідача ані з заявою про призначення (перерахунок пенсії), ані про перехід на інший вид пенсії. Ним запропоновано відповідачу зарахувати стаж його роботи, необхідний для призначення та нарахування розміру пенсії, яку він вже отримує, відповідно до діючого законодавства, тобто до вимог Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Тому довільна форма заяви про перерахунок пенсії або взагалі відсутність такої заяви не має значення для прийняття судового рішення. Доводи відповідача викладені у відзиві на адміністративний позов не ґрунтуються на законі і не можуть бути прийняті до уваги при вирішенні справи судом/а.с.29/.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 24 березня 2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи/а.с.12/.
Відповідно статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до п.п.2 п.9 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
За приписами частини 5 статті 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи відсутність клопотань сторін щодо розгляду справи у судовому засіданні, справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення сторін.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України паспорт серії НОМЕР_1 , адреса реєстрації згідно паспортних даних: АДРЕСА_1 а.с.4-5/.
Відповідач - Покровськеоб`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області, є юридичною особою (код ЄДРПОУ 42169323), яке в даних правовідносинах здійснює повноваження, покладені Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06.04.2011 №384/2011 (далі за текстом - Положення №384/2011) та відповідно до статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки.
ОСОБА_1 перебуває на обліку у відповідача з 21 січня 2014 року в якості отримувача пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1 відповідно до Закону України.
За заявою позивача з 31 січня 2019 року його переведено на пенсію за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
В листопаді 2019 року позивач звернувся до відповідача в письмовою заявою про обчислення стажу роботи за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей за період роботи з 7 лютого 1986 року по 27 серпня 1991 року на шахті «Центральна» на посаді гірничого робітника на маркшейдерських роботах підземним та за період роботи в 2 вересня 1991 року по 15 червня 1995 року в Димитровській геологорозвідувальній експедиції на посадах учня помічника та помічника машиніста бурової установки підземним і повним робочим днем в шахті.
Листом від 04 грудня 2019 року за вих.№29913/02/25 Покровським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України було повідомлено позивача, що управлінням детально розглянуто та враховано всі записи трудової книжки позивача, надані ним копії архівних документів, виписки з контрольних табелів, згідно чинного законодавства. Період роботи позивача з 07 лютого 1986 року по 27 серпня 1991 року зарахований до пільгового стажу за Списком №1зафактичновідпрацьований час під землею, згідно наданих документів. Станом на 01 грудня 2019 року, загальний стаж роботи складає 31 рік 08 місяців 01 день (враховано по 30.09.2014), в тому числі робота за списком №1 - 27 років 08 місяців 01 днів. Пенсію обчислено за наданими довідками про заробітну плату за період з 01 липня 2000 року по 31 грудня 2013 року згідно даних Системи персоніфікованого обліку.
Пенсію призначено та виплачується згідно з діючим в Україні пенсійним законодавством, на підставі наявних в пенсійній справі документів про стаж та заробіток/а.с.9/.
Не погодившись із відмовою відповідача, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Згідно статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
У відповідності до приписів статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року № ETS N 005 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Частиною 1 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до положень частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів;3) показаннями свідків.(ст.71 КАС України).
Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Надаючи правову оцінку правовідносинам суд виходив з наступного.
Відповідно до записів в трудовій книжці ОСОБА_1 з 02 вересня 1991 року по 15 червня 1995 року працював в Димитровській геологорозвідувальній експедиції на посадах учня помічника та помічника машиніста бурової установки підземним, з повним робочим днем в шахті.
Проте, відповідач вважає, що працівники геологорозвідувальних експедицій не зайняті безпосередньо видобуванням корисних копалин, тому норми Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» на них не поширюються, а відтак відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Відповідно до статті 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та членів їх сімей.
Згідно статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менше як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених КМУ встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 процентів середньої заробітної плати шахтарям, але не менш як 3 розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по 1 року.
Відповідно до пункту «а» підрозділу 1 «Підземні роботи в шахтах, рудниках і копальнях на видобуванні корисних копалин, геологорозвідці, на дренажних шахтах на будівництві шахт, рудників, копалень» (далі підрозділ 1 розділу 1 «Гірничі роботи» Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах передбачена зайнятість повний робочий день на підземних роботах.
Статтею 10 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» визначено, що дія статті 8 Закону поширюється також на пенсіонерів, пенсія яким була призначена до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до статті 1 Гірничого закону України від 6 жовтня 1999 року рудник - це гірниче підприємство, що видобуває рудні та нерудні корисні копалини підземним способом.
Виходячи з налізу норм Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» до кола працівників, на яких поширюється дія цього Закону та встановлені цим Законом пільги, належать тільки працівники, зазначені у списку № 1, які були зайняті на підземних роботах саме повний робочий день.
Враховуючи, що статтю 1 Закону Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» слід розглядати у нерозривному зв`язку зі списком № 1 виробництв, цехів, професій та посад на підземних роботах, на роботах із шкідливими умовами праці і в гарячих цехах, робота у яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та в пільгових розмірах, суд дійшов висновку про те, що відповідач безпідставно період роботи позивача з 7 лютого 1986 року по 27 серпня 1991 року на "Шахті "Центральна" на посаді горноробочого на маркшейдерських роботах та період з 02 вересня 1991 року по 15 червня 1995 року в Димитровській геологорозвідувальній експедиції на посадах учня, помічника та помічника машиніста бурової установки підземним з повним робочим днем в шахті,не зараховує до стажу роботи, який дає право на перерахунок його пенсії відповідно статей 1, 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Такий правовий висновок викладений в постанові Верховного Суду від 20 листопада 2018 року у справі № 345/4616/16-а і з огляду на приписи ч. 5 ст. 242 КАС України суд враховує його при розгляді даної справи.
Щодо твердження відповідача про те, що вимога про здійснення перерахунку пенсії є необґрунтованою, оскільки не дотримано вимог Порядку подання га оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, суд зазначає наступне.
Перерахунок пенсії повинен здійснюватись як похідний наслідок розгляду заяви про обчислення стажу роботи в Димитровській геологорозвідувальній експедиції згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», тобто у відповідача виникає обов`язок здійснити перерахунок пенсії незалежно від наявності заяви про такий перерахунок.
В даному випадку позивач не звертався до відповідача ані з заявою про призначення (перерахунок пенсії), ані про перехід на інший вид пенсії. Ним запропоновано відповідачу зарахувати стаж його роботи, необхідний для призначення та нарахування розміру пенсії, яку він вже отримує, відповідно до діючого законодавства, тобто до вимог Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
На підставі вищевикладеного, суд вважає заявлені позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Позивачем сплачено судовий збір у сумі 840,80грн.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З огляду на таке, суд вважає за можливе покласти на відповідача витрати, пов`язані із розглядом цієї справи.
Таким чином, на користь позивача підлягає відшкодуванню сума судового збору, а саме у розмірі 840,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань з відповідача.
На підставі вищевикладеного та керуючись статями 2-15, 19-21, 72-79, 90, 94, 122, 123, 132, 159-161, 164, 192-194, 224-228, 241-247, 255, 253-263, 293-295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 ) до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (вул. Центральна, 13, м. Мирноград, 85323, ЄДРПОУ 42169323) про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати бездіяльність Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо необчислення стажу роботи ОСОБА_1 з 7 лютого 1986 року по 27 серпня 1991 року на "Шахті "Центральна" на посаді горноробочого на маркшейдерських роботах та за період роботи з 02 вересня 1991 року по 15 червня 1995 року в Димитровській геологорозвідувальній експедиції на посадах учня, помічника та помічника машиніста бурової установки підземним з повним робочим днем в шахті за Списком №1 згідно Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" протиправною.
Зобов`язати Покровське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької обчислити стаж роботи ОСОБА_1 з 7 лютого 1986 року по 27 серпня 1991 року на "Шахті "Центральна" на посаді горноробочого на маркшейдерських роботах та за період роботи з 02 вересня 1991 року по 15 червня 1995 року в Димитровській геологорозвідувальній експедиції на посадах учня, помічника та помічника машиніста бурової установки підземним з повним робочим днем в шахті Списком №1 відповідно до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці".
Зобов`язати Покровське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 згідно Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці".
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (вул. Центральна, 13, м. Мирноград, 85323, ЄДРПОУ 42169323) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 (вісімдесят) копійок.
Рішення прийнято в нарадчій кімнаті в порядку спрощеного позовного провадження. Повне судове рішення складено та підписано 10червня 2020 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 Кодексу адміністративного судочинства України, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя А.С. Зеленов