
Справа № 562/1367/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.06.2020 року суддя Здолбунівського районного суду Рівненської області Чорний І.А., розглянувши матеріали, які надійшли зі Здолбунівського відділення поліції Острозького відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, жителя АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
До Здолбунівського районного суду Рівненської області надійшов адміністративний протокол серії ДПР18 №093013 від 09.08.2020 року, про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №093013 від 09.08.2020 року вбачається, що 08.06.2020 року близько 20:46 год. в с. Дермань Друга, по вул. Шевченка водій ОСОБА_1 керував автомобілем Volkswagen Golf номерний знак НОМЕР_1 , не був уважний, не врахував безпечної швидкості та дорожньої обстановки у разі виникнення перешкоди, не вжив заходів для зменшення швидкості та допустив зіткнення з автомобілем Renault державний номерний знак НОМЕР_2 , внаслідок ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження, чим порушив вимоги п. 2.3б, 12.1, 12.3 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена за ст. 124 КУпАП.
Перевіривши матеріали справи, приходжу до висновку, що справа про адміністративне правопорушення, стосовно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП підлягає поверненню до Здолбунівського відділення поліції Острозького відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області для належного оформлення, виходячи з такого.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
У відповідності до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як убачається з матеріалів справи, при складанні протоколу серії ДПР18 №093013 від 09.08.2020 року стосовно ОСОБА_1 , зазначені вимоги закону порушені.
Всупереч вимог ст. 256 КУпАП у графі «Свідки чи потерпілі» протоколу про адміністративне правопорушення відсутні відомості про свідків, однак в ній має бути зазначено відомості про наявність свідків чи понятих, їх дані або ж про відсутність таких.
Також у графі «суть адміністративного правопорушення, опис установлених обставин» протоколу про адміністративне правопорушення не зазначено відомостей про особу, яка була за кермом автомобіля Renault державний номерний знак НОМЕР_2 .
Частиною 2 ст. 254 КУпАП встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Як вбачається із змісту протоколу про адміністративне правопорушення, дана подія мала місце 08.06.2020 року близько 20:46 год., однак датою складення самого протоколу зазначено 09.08.2020 року.
З огляду на вказане, протокол про адміністративне правопорушення ДПР18 №093013 від 09.08.2020 року містить суперечливі дані.
Згідно з пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 № 14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" звертається увага судів на неприпустимість спрощеного підходу до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення на транспорті та ігнорування прав осіб, яких притягають до відповідальності, потерпілих, їх законних представників і захисників.
За таких обставин, з огляду на допущені недоліки при складанні матеріалів про адміністративне правопорушення та неповноту надісланих матеріалів, з метою їх усунення, такі матеріали підлягають поверненню органу, який їх підготував, для належного оформлення та усунення недоліків.
При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки з урахуванням вимог ст. 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
Ураховуючи викладене та керуючись ст.ст. 245, 256, 278, 280 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП повернути до Здолбунівського відділення поліції Острозького відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області для належного оформлення та усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І.А. Чорний