
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2020 року Справа № 160/11747/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Врони О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників (у письмовому провадженні) в місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - відповідач), в якому просить, з урахуванням уточненої позовної заяви:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо не призначення ОСОБА_1 пенсії за віком, обраховану відповідно до ч. 2 ст. 27 Закону України № 1058 від 09 липня 2003 року з 01 жовтня 2019 року з індексацією першої складової формули обчислення пенсій за віком та другої складової в повному обсязі відповідно до Законів України № 1788-ХІІ від 05 листопада 1991 року та № 1058 від 09 липня 2003 року;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести індексацію першої складової формули розрахунку пенсії ОСОБА_1 , обчисленої по раніше діючому Закону України № 1788 за кожен рік з 2004 року по 2019 рік включно відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 27 закону № 1058;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком, обраховану відповідно до ч. 2 ст. 27 Закону України № 1058 від 09 липня 2003 року з 01 жовтня 2019 року з індексацією першої складової формули обчислення пенсій за віком та другої складової в повному обсязі відповідно до Законів України № 1788-ХІІ від 05 листопада 1991 року та № 1058 від 09 липня 2003 року.
В обґрунтування позову зазначено, що органами Пенсійного фонду порушуються права позивача на отримання пенсії в повному обсязі, оскільки при обчисленні пенсії за віком у двоскладовий формулі згідно статті 27 частина 2 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» за раніше діючим законодавством органи Пенсійного фонду не індексують(осучаснюють) розмір обчисленої першої складової пенсії в розмірі 150 грн. станом на 01.01.2004 рік до часу призначення пенсії 01.10.2019 року, порушуючи вимогу статті 27 частина друга абзац третій Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.11.2019 позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк, протягом п`яти днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.02.2020 року відкрито провадження у справі, призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Представником відповідача 12.03.2020 року надано суду відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог, зазначаючи, що пенсія позивачу обчислена із загального стажу 28 років 6 місяців 22 дні (зарахований по 23.08.2013), де індивідуальний коефіцієнт страхового стажу із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%, складає 0,28500. Середньомісячній заробіток для обчислення пенсії розрахований виходячи із заробітної плати, визначеної за даними системи персоніфікованого обліку з 01.07.2000 по 31.08.2013 та складає 2035,34 грн. (6188,89грн. - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2016-2018 роки х 0,32887 - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати).
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступного висновку.
Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи, позивач - ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за віком згідно Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
05.11.2019 року та 08.11.2019 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявами про перерахунок пенсії.
14.11.2019 року відповідачем надано відповідь, оформлену листом №23379/03-01/26, якою відмолено у перерахунку пенсії з тих підстав, що пенсія позивачу обчислена із загального стажу 28 років 6 місяців 22 дні (зарахований по 23.08.2013), де індивідуальний коефіцієнт страхового стажу із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%, складає 0,28500. Середньомісячній заробіток для обчислення пенсії розрахований виходячи із заробітної плати, визначеної за даними системи персоніфікованого обліку з 01.07.2000 по 31.08.2013 та складає 2035,34 грн. (6188,89грн. - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2016-2018 роки х 0,32887 - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати). При розрахунку пенсії за двоскладовою формулою відповідно до ч.2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» розмір пенсії не збільшується.
Не погоджуючись з наданою відповіддю, позивач звернувся за захистом своїх прав до суду.
Вирішуючи спір по суті, суд зазначає про таке.
Судом встановлено, що підставою для звернення до суду з цим позовом є те, що при обчисленні пенсії позивача за віком у двоскладовій формулі згідно статті 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» за раніше діючим законодавством органи Пенсійного фонду не індексують (осучаснюють) розмір обчисленої першої складової пенсії з 01.10.2019 року.
Так, відповідно до абзаців 1, 2 ч. 2 ст. 27 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.
Як відомо з матеріалів справи, а саме з протоколу призначення пенсії (дата розрахунку 07.11.2019 року), що міститься в базі даних електронного кабінету пенсіонера, позивач скористався правом, наданим йому абзацами 1, 2 ч. 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», в результаті чого частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, обчислена відповідно до раніше діючого законодавства (перша складова), а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, обчислена на підставі діючого законодавства (друга складова).
З аналізу наданого суду протоколу призначення пенсії (дата розрахунку 07.11.2019 року), що міститься в базі даних електронного кабінету пенсіонера, судом встановлено, що частина пенсії позивача, яка обчислена за першою складовою не індексується відповідачем.
Відповідно до ч.2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.
За змістом статті 18 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії щодо індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначені Законом України від 03.07.1991 №1282-ХІІ "Про індексацію грошових доходів населення".
Стаття 1 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" визначає, що індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг; індекс споживчих цін - показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання; поріг індексації - величина індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення.
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії.
Стаття 3 даного Закону передбачає, що індекс споживчих цін обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
Як передбачено частиною 4 статті 5 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індексація виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, інших видів соціальної допомоги проводиться відповідно за рахунок фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, а також за рахунок коштів Державного бюджету України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення, який визначає правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення і поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників (далі - Порядок).
Згідно з пунктом 2 Порядку індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру:
пенсії;
стипендії;
оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер;
грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби;
розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі;
допомога по безробіттю, що надається відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття;
суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їх сімей.
Індексація пенсій здійснюється шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
При цьому, згідно з пунктом 3 Порядку до об`єктів індексації, визначених у пункті 2, не відносяться, зокрема:
доходи громадян від здачі в оренду майна, від акцій та інших цінних паперів, ведення селянського (фермерського) і особистого підсобного господарства, підприємницької діяльності, яка є для громадян джерелом грошових доходів від власності;
виплати, які обчислюються із середньої заробітної плати;
одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності;
допомога у зв`язку з вагітністю та пологами, допомога при народженні дитини, допомога на поховання;
цільова разова матеріальна допомога, одноразова допомога при виході на пенсію, суми соціальних пільг, компенсації (крім виплат, визначених пунктом 2 цього Порядку), винагорода за підсумками роботи за рік тощо;
соціальні виплати, які визначаються залежно від прожиткового мінімуму (тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме; мінімальний розмір допомоги по безробіттю; державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державна соціальна допомога на догляд; тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату; щомісячна грошова допомога малозабезпеченій особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею; компенсаційна виплата, що призначається непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами);
державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям, допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, допомога на дітей одиноким матерям.
Відповідно до пункту 4 Порядку індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Згідно пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.
Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.
Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу.
Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.
З аналізу наведених норм, судом встановлено, що пенсія позивача, обчислена за двоскладовою формулою має бути проіндексована, як по першій складовій так і по другій складовій, оскільки порядок обчислення пенсії, обраний позивачем, є формулою розрахунку пенсії, та наявність у позивача складових обчислення пенсії не є підставою для застосування індексації до лише однієї частини складу, з якого розраховано пенсію позивача.
Також, суд зазначає, що відповідно до ч.2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.
Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому частинами першою та другою статті 42 цього Закону.
Таким чином, встановлене ч.2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» підвищення (індексація) пенсії поширюється на пенсію за віком, обчислену за раніше діючим законодавством з дня набрання чинності цим Законом.
Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» набрав чинності з 01.01.2004 року, а тому пенсія позивача з листопада 2019 року має бути проіндексана за всіма складовими розрахунку пенсії у відповідності до ч.2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Отже, позовна вимога про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо не призначення ОСОБА_1 пенсії за віком, обраховану відповідно до ч. 2 ст. 27 Закону України № 1058 від 09 липня 2003 року з 01 жовтня 2019 року з індексацією першої складової формули обчислення пенсій за віком та другої складової в повному обсязі відповідно до Законів України № 1788-ХІІ від 05 листопада 1991 року та № 1058 від 09 липня 2003 року, підлягає задоволенню судом.
Як наслідок, позовна вимога про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести індексацію першої складової формули розрахунку пенсії ОСОБА_1 , обчисленої по раніше діючому Закону України № 1788 за кожен рік з 2004 року по 2019 рік включно відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 27 закону № 1058 підлягає задоволенню судом.
Стосовно позовних вимог про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком, обраховану відповідно до ч. 2 ст. 27 Закону України № 1058 від 09 липня 2003 року з 01 жовтня 2019 року з індексацією першої складової формули обчислення пенсій за віком та другої складової в повному обсязі відповідно до Законів України № 1788-ХІІ від 05 листопада 1991 року та № 1058 від 09 липня 2003 року, то суд зазначає, що не наділений відповідними повноваженнями беззаперечно зобов`язувати призначити пенсію, оскільки це є дискреційні повноваження органів Пенсійного фонду України.
Відповідно до ч.4 ст.245 КАС України, у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Оскільки відповідачем не проводилась індексація першої складової формули обчислення пенсії позивача з урахуванням обставин, врахованих судом у цьому рішенні, то суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні позовних вимог про призначення пенсії, проте зобов`язує головне управління Пенсійного фонду у Дніпропетровській області вчинити дії, а саме: повторно розглянути звернення позивача №8162/І-09 від 05.11.2019 року та №8290/І-09 від 08.11.2019 року та провести розрахунок пенсії позивача, з урахуванням правової позиції, викладеної в цьому рішенні.
Частиною 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Зі змісту вказаної норми, можна зробити висновок, що при розгляді справи, суд обмежений предметом та обсягом заявлених позовних вимог та не може застосовувати інший спосіб захисту ніж той, що зазначив позивач у позовній заяві. Водночас, суд може вийти за межі правового обґрунтування, зазначеного у позовній заяві, якщо вбачає порушення інших приписів ніж ті, про які йдеться у позовній заяві.
У зв`язку з вищевикладеним, відповідно до ч. 2 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за потрібне вийти за межі позовних вимог, оскільки це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів позивача.
З огляду на встановлені у справі обставини, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
На підставі ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати розподіляються пропорційно до задоволених вимог позивача.
При зверненні до суду позивачем сплачено суду судовий збір у розмірі 768,40 грн., що підтверджується квитанцією від 22.11.2019 року.
Отже, оскільки позовну заяву задоволено частково, а саме дві позовні вимоги з трьох, сплачений судовий збір за подачу позову до суду в сумі 768,40 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у розмірі пропорційному до задоволених позовних вимог у сумі 512,27 грн.
Керуючись, ст.ст. 139, 241 - 246, 250, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо не призначення ОСОБА_1 пенсії за віком, обраховану відповідно до ч. 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року з 01 жовтня 2019 року з індексацією першої складової формули обчислення пенсій за віком та другої складової в повному обсязі.
Зобов`язати головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести індексацію першої складової формули розрахунку пенсії ОСОБА_1 , обчисленої по раніше діючому Закону України «Про пенсійне забезпечення» за кожен рік з 2004 року по 2019 рік включно відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Зобов`язати головне управління Пенсійного фонду у Дніпропетровській області повторно розглянути звернення позивача №8162/І-09 від 05.11.2019 року та №8290/І-09 від 08.11.2019 року та провести розрахунок пенсії позивача, з урахуванням правової позиції, викладеної в цьому рішенні
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) судові витрати у розмірі 512 грн. 27 коп.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Врона