
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/8737/20
провадження № 1-кс/753/2062/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" червня 2020 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва Колесник О.М., з секретарем судового засідання Литвин Н.М., розглянувши в судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання слідчого слідчого відділу Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві Боржкова О.В. про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018100000001041 від 05.11.2018, зареєстроване за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 236, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 212 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий слідчого відділу Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві Боржкова О.В., за погодженням з прокурором Могілевським В., звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження до дванадцяти місяців строку досудового розслідування, у кримінальному провадженні № 42018100000001041 від 05.11.2018, зареєстроване за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 236, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в період приблизно з 2017 року по теперішній час, службові особи ТОВ «Контактбудсервіс», ТОВ «Будеволюція» та ТОВ «Аркада-будівництво» вчиняють протиправні умисні дії, спрямовані на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, отримуючи дохід від реалізації житлових квартир в ЖК «Патріотика на озерах», розташованому на території Дарницького району м. Києва, шляхом повідомлення інвесторам будівництва неправдивих відомостей, щодо чинності та дійсності наявних дозвільних документів на здійснення будівництва, про правомочність правовстановлюючих документів на земельну ділянку, а також шляхом приховування інформації про факт розірвання договорів оренди земельних ділянок, на яких ведеться будівництво вказаного житлового фонду, зі сторони уповноважених органів Київської міської ради (КМДА).
Зокрема встановлено, що Київською міською радою передано ТОВ «Контактбудсервіс» було передано в оренду земельні ділянки 8000000000:96:001:0008, 8000000000:96:001:0009, 8000000000:96:001:0010, 8000000000:96:001:0011, 8000000000:96:001:0013, що розташовані в Дарницькому районі м. Києва - на підставі договорів №№ 63-6-00282, 63-6-00286, 63-6-00285, 63-6-00284, 63-6-00283 від 08.09.2005.
У 2017 році на території житлового масиву «Осокорки-Центральні» Дарницького району м. Києва (навколо озер «Небреж» та «Тягле») розпочато будівництво житлового комплексу «Патріотика на озерах» на зазначених земельних ділянках.
Вказаний житловий комплекс із об`єктами комерційної забудови планує включати у себе 43 багатоповерхових житлових будинків, замовником якого є:
ТОВ «Будеволюція» (м. Київ, Печерський район, бул. Лесі Українки, буд. 34, оф. 315/2, код ЄДРПОУ 34284328), ТОВ «Контактбудсервіс» (м. Київ, вул. Багговутівська, буд. 8/10, код ЄДРПОУ 32962703). Генеральним підрядником є ТОВ «Аркада-будівництво» (м. Київ, Печерський район, вул. Ольгінська, буд. 3, код ЄДРПОУ 34882504), проектантом: ТОВ «Нові будівельні матеріали» (Київська обл., с. Красне Перше, вул. Шевченка, буд. 16А, ЄДРПОУ 32843212).
Встановлено, що рішенням Київської міської ради «Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «Контактбудсервіс» земельних ділянок для забудови об`єктами житлового і соціально-побутового призначення у ж/м Осокорки - Центральні (1, 2, 3, 4, 5, 6 мікрорайони) у Дарницькому районі м. Києва» від 14.07.2005 р. № 774/3349 передані в оренду строком на 15 років земельні ділянки загальною площею 176,06 га для забудови об`єктами житлового і соціально-побутового призначення у житловому масиві Осокорки - Центральні ( 1, 2, 3, 4, 5, 6 мікрорайони) у Дарницькому районі м. Києва».
Вказане будівництво здійснюється на підставі дозволу, виданого Державною архітектурно-будівельною інспекцією України замовнику будівництва - ТОВ «Контактбудсервіс», ТОВ «Будеволюція» за № ІУ 113181171313.
Відповідно до розпорядження КМДА від 17.05.2002 № 979 «Про внесення змін та доповнень до рішення Виконкому Київської міської Ради народних депутатів від 16.07.1979 р. № 920 «Про уточнення меж історико-культурних заповідників і зон охорони пам`яток історії культури в м. Києві»» (в редакції розпорядження КМДА № 1714 від 25.12.2007 р.) територія Осокорки (земельні ділянки на південь від вул. Колекторної в Дарницькому районі м. Києва та безпосередньо навколо озер Небреж, Тягле, Мартишів) є зоною охоронюваного ландшафту.
Відповідно до п. 6 вказаного, у межах охоронних зон, зон регулювання забудови та зон охоронюваного природного ландшафту відповідно до законодавства забороняється проведення земляних, будівельних робіт без дозволу управління охорони пам`яток історії, культури та історичного середовища.
Водночас, у забудовника відсутнє згідно чинному законодавству погодження проектної документації Державної служби з питань національної культурної спадщини.
Також, до заяви про надання дозволу на будівництво відповідно до ч. 3 ст. 37 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» замовником будівництва не надано результати оцінки впливу на довкілля. Крім того, ТОВ «Контактбудсервіс» в порушення ст. 7 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» не забезпечив проведення громадського обговорення у процесі оцінки впливу на довкілля, яке проводиться з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності.
Згідно з ч. 2 ст. 16 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» діяльність підприємств тимчасово забороняється (зупиняється) у разі порушення законодавства у сфері оцінки впливу на довкілля, зокрема у разі недотримання під час провадження господарської діяльності, експлуатації об`єктів, інших втручань у природне середовище і ландшафти, у тому числі з видобуванням корисних копалин, використанням техногенних родовищ корисних копалин, екологічних умов, передбачених у висновку з оцінки впливу на довкілля, рішенні про провадження планованої діяльності та проектах будівництва, розширення, перепрофілювання, ліквідації (демонтажу) об`єктів, інших втручань у природне середовище і ландшафти, у тому числі з видобуванням корисних копалин, використанням техногенних родовищ корисних копалин, а також змін у цій діяльності або подовження строків її провадження, - до моменту забезпечення виконання таких екологічних умов.
Згідно з містобудівними умовами та обмеженнями забудови земельної ділянки від 16.07.2014 №151/14/12/009-14, виданого департаментом містобудування та архітектури КМДА, ТОВ «Контактбудсервіс» має дотримуватись наступних положень: забезпечити виконання Водного кодексу України (прибережно-захисна смуга озера Небреж ), земельні ділянки, які згідно чинній містобудівній документації потрапляють до території зелених насаджень загального користування, використати під благоустрій території без права забудови, при проектуванні врахувати прибережно-захисну смугу (ПЗС) озера Небреж - 50 метрів, в межах ПЗС озера та на прилеглій території передбачити облаштування парку загального користування для мешканців житлових мікрорайонів, виконання заходів з благоустрою території озера Небреж , створення навколо нього паркової зони громадського простору, згідно схеми планування району Осокорки.
Відповідно до положень статті 89 Водного кодексу України в прибережно-захисній смузі водойми забороняється будівництво будь-яких споруд, окрім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних.
Згідно статті 88 Водного кодексу України для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів прибережно-захисна смуга складає 50 метрів. Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, то мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.
Крутизна схилів озера Небреж складає приблизно 30 градусів, відповідно його прибережно-захисна смуга складає 100 метрів.
В той же час, замовниками будівництва з 2017 року на березі озера Небреж на відстані 40 метрів від водної поверхні розпочалося будівництво трансформаторної підстанції 110/10 кВ для живлення електроенергією майбутніх новобудов. При цьому, посадовими особами ТОВ «Контактбудсервіс» та ТОВ «Будеволюція» відсутній проект на проведення робіт на землях водного фонду, що містить розділ про оцінку впливу на довкілля, погоджений з Мінприроди, Держводагентством та Держгеонадрами, в результаті чого будівництво даної підстанції порушує містобудівні умови та обмеження і положення Водного кодексу України.
Крім цього, 08.09.2005 між Київською міською радою та ТОВ «Контактбудсервіс» (код 32962703) укладено договори №№ 63-6-00282, 63-6-00286, 63-6-00285, 63-6-00284, 63-6-00283 від 08.09.2005 про надання в оренду земельні ділянки, розташовані в Дарницькому районі м. Києва, з кадастровими номерами 8000000000:96:001:0008, 8000000000:96:001:0009, 8000000000:96:001:0010, 8000000000:96:001:0011, 8000000000:96:001:0013.
Відповідно до п. 4.1, 4.2 зазначених вище договорів оренди земельних ділянок річна орендна плата за земельну ділянку становить платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою у грошовій формі та встановлюється у розмірі 1,5 відсотка від її нормативно-грошової оцінки.
Рішенням КМДА від 28.02.2013 № 89/9146 внесено зміни до договорів оренди земельних ділянок, у тому числі до п. 4.2 договорів оренди земельних ділянок від 05.09.2005 № 63-6-00282, № 63-6-00283, № 63-6-00284, № 63-6-00286, № 63-6-00285, встановивши орендну плату у розмірі 3 відсотків від нормативно-грошової оцінки земельних ділянок.
На виконання п. 3 вказаного рішення Департамент земельних ресурсів КМДА листом від 19.06.2013 № 05704-12827 інформував ТОВ «Контактбудсервіс» про необхідність забезпечення внесення змін до вищевказаних договір оренди земельних ділянок, заходи які потрібно для цього вжити, та застосування встановлено п. 1 рішення розміру орендної плати з 02.04.2013.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення КМДА є обов`язковим для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Згідно із ст. 144 Конституції України органами місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймаються рішення, які є обов`язковими для виконання на відповідній території.
Відповідно до п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою за розмір земельного податку: для земельних ділянок, нормативно-грошову оцінку яких проведено, - у розмірі 3 відсотків їх нормативно-грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка їх нормативно-грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка їх нормативно-грошової оцінки; для земельних ділянок, нормативно-грошову оцінку яких не проведено, - у розмірі не більше 5 відсотків нормативно-грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків нормативно-грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.
Водночас, рішенням КМДА від 23.06.2011 № 242/5629 встановлені місцеві податки і збори м. Києва, а також затверджене Положення про плату за землю в м. Києві (далі - Положення).
Відповідно до п. 5.1 Положення ставка податку за земельні ділянки, нормативно-грошову оцінку яких проведено та які перебувають у власності фізичних та юридичних осіб та у постійному користування юридичних осіб державної та комунальної форми власності, коло яких визначене ст. 92 Земельного кодексу України, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативно-грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у пунктах 5.3 та 5.4 цього Положення.
В свою чергу, рішенням КМДА від 14.07.2005 № 774/3349 ТОВ «Контактбудсервіс» передано земельні ділянки в оренду на 15 років для забудови об`єктами житлового і соціально-побутового призначення у ж/м Осокорки-Центральні у Дарницькому районі м. Києва.
Враховуючи вище наведене, ТОВ «Контакбудсервіс» зобов`язане застосувати ставку орендної плати у розмірі 3-х відсотків від нормативно грошової оцінки земельних ділянок.
Проте, посадовими особами ТОВ «Контакбудсервіс» в порушення п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України та рішення КМДА від 28.02.2013 № 89/9146 безпідставно застосовано ставку 1,5 відсотка від нормативно-грошової оцінки земельних ділянок, що призвело до ухилення від сплати податків, зборів та інших обов`язкових платежів на суму 17 960 573, 28 грн., що підтверджується Актом про результати документальної позапланової виїзної перевірки з питання дотримання вимог податкового законодавства з орендної плати за земельні ділянки за період з 01.01.2017 по 30.06.2018 ТОВ «Контактбудсервіс» (код 32962703).
У зв`язку із цим, рішенням КМР КМДА від 31.01.2019 № 3/6659 розірвано договори оренди земельних ділянок з ТОВ «Контактбудсервіс» від 08.09.2005 №№ 63-6-00282, 63-6-00286, 63-6-00285, 63-6-00284 та 63-6-00283 на підставі не виконання товариством вимог вказаних договорів, в частині не сплати орендної плати (протягом 2 років) за земельні ділянки, які розташовані у Дарницькому районі м. Києва.
Не зважаючи на це, посадові особи ТОВ «Контактбудсервіс», ТОВ «Будеволюція» та ТОВ «Аркада-будівництво» з метою отримання незаконного прибутку шляхом залучення інвестицій від фізичних та юридичних осіб відкрили розрахункові рахунки та створили в АТ АКБ «Аркада» (ЄДРПОУ 19361386) фонд фінансування будівництва Ж/Б «Небреж», Ж /Б « Марічейка », Ж /Б « Лебедин », Ж /Б «Сиваш» та Ж/Б « Вирлиця » у складі житлового комплексу «Патріотика на озерах».
Також, вказаними особами організовано офіси продаж ЖК «Патріотика на озерах» за адресами: м. Київ, вул. Ольгінська, 3 та м. Київ, вул. Єлизавети Чавдар, 32, в яких комерційними структурами реалізуються об`єкти нерухомості на підставі договорів про участь у Фонді фінансування будівництва.
При цьому, з метою набуття незаконній оборудки вигляду легітимної, ТОВ «Контакбудсервіс», ТОВ «Будеволюція» та ТОВ «Аркада-будівництво» розроблено типовий проект договору про участь у Фонді фінансування будівництва ЖК «Патріотика на озерах» і розподілу персоніфікованого пайового сертифікату, на підставі якого залучають грошові кошти від інвесторів.
В той же час, потенційним інвесторам повідомляються відомості щодо наявності всіх дозвільних документів на будівництво та правовстановлюючих документів на землю, або приховується інформація про розірвання з боку Київської міської ради договорів оренди земельних ділянок.
В результаті шахрайських дій потерпілі - інвестори, добровільно, будучи введеними в оману, передають майно (грошові кошти) представникам АТ АКБ «АРКАДА» (МФО 322335), які в подальшому їх перераховують на рахунки ТОВ «Контакбудсервіс», ТОВ «Будеволюція» та ТОВ «Аркада-будівництво», відкритих як у вказаному банку, так і в інших банківських установах.
Так, у кримінальному провадженні з початку досудового розслідування було виконано наступні слідчі та процесуальні дії:
1) здійснено тимчасові доступи до речей і документів (щодо всіх відкритих банківських рахунків та руху коштів по них ТОВ «Контактбудсервіс», ТОВ «Будеволюція», ТОВ «Аркада-будівництво»);
2) здійснено тимчасові доступи до речей і документів (щодо реєстраційних документів ТОВ «Контактбудсервіс», ТОВ «Будеволюція», ТОВ «Аркада-будівництво»);
3) здійснено тимчасові доступи до речей і документів (щодо проектнио-зозвільної документації ТОВ «Контактбудсервіс», ТОВ «Будеволюція» у ДАБІ України та Департаменті містобудування та архітектури КМДА);
4) огляд сайту КМДА з публікацією Рішення КМР № 3/6659;
5) проведено обстеження земельних ділянок спеціалістами Департаменту земельних ресурсів (якими встановлені факти самовільного зайняття);
6) проведено обстеження на дотримання норм земельного законодавства під час користування земельними ділянками за участі спеціалістів Держгеокадастру м. Києва та Київської області;
7) огляди документації, вилученої на підставі ухвал слідчих суддів про тимчасовий доступ до речей і документів;
8) проведені документальні позапланові виїзні перевірки ГУ ДФС України у м. Києві ТОВ «Контакбудсервіс» від 09.07.2018 (з рядом виявлених порушень податкового законодавства);
9) проведена документальна позапланова виїзна перевірка ГУ ДФС України у м. Києві з питання вимог податкового законодавства з орендної плати за земельні ділянки ТОВ «Контакбудсервіс» від 14.01.2019 (з рядом виявлених порушень податкового законодавства);
10) висновок експерта від 26.07.2019 № 17457/19-72 за результатами проведеної економічної експертизи (яка не надала відповіді на поставлені слідчим питання);
11) допитано державних ревізорів та головних державних ревізорів, інспекторів ГУ ДФС у м. Києві (з приводу проведених перевірок);
12) висновок експерта від 26.07.2019 № 17457/19-72 за результатами проведеної економічної експертизи (яка не надала відповіді на поставлені слідчим питання);
13) допитано як свідка заступника директора Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради КМДА ОСОБА_8. ;
14) витребувано посадові інструкції та посадові обов`язки директора Департаменту (документацію про призначення) ОСОБА_8 ;
15) допитано заступника начальника ГУ Держгеокадастру м. Києва та Київської області (щодо обстеження земельних ділянок);
16) допитано осіб, чиї підписи підроблено у протоколах громадських слухань питання про затвердження змін до Генплану та схем містобудівних обмежень (щодо реальних питань, які розглядались на слуханнях);
17) допитано посадових осіб Київської міської ради (КМДА) та Департаменту земельних ресурсів (щодо порядку використання земельних ділянок та умов договорів оренди, ін. питань);
18) скеровано запити в порядку ст. 93 КПК України та долучені відповіді на запити до державних (контролюючих) органів, установ та організацій, а саме до ДПІ ДФС у м. Києві, Київської міської ради, Департаменту земельних ресурсів КМДА, Департаменту архітектури та містобудування КМДА, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Департаменту з питань Державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва, КП «Плесо», ПрАТ «АК «Київаодоканал», ГУ Держгеокадастру у м. Києві та Київській області, Міністерства екології та навколишнього середовища України, Державної екологічної інспекції України, Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, Міністерства культури України, Державного водного агентства, ТОВ «Українська будівельна експертиза», ТОВ «Контактбудсервіс», ТОВ «Будеволюція», ТОВ «Аркада-будівництво» та інших підприємств, установ та організацій;
19) проведено ряд інших слідчих (розшукових) та процесуальних дій.
Слідчий у своєму клопотання зазначив, що на даний час для повідомлення особам про підозру необхідно провести наступні процесуальні слідчі (розшукові) дії, а саме:
1) повторно скерувати запити та отримати відповіді на запити до державних (контролюючих) органів, установ та організацій, а саме до ДПІ ДФС у м. Києві, Київської міської ради, Департаменту земельних ресурсів КМДА, Департаменту архітектури та містобудування КМДА, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Департаменту з питань Державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва, КП «Плесо», ПрАТ «АК «Київаодоканал», ГУ Держгеокадастру у м. Києві та Київській області, Міністерства екології та навколишнього середовища України, Державної екологічної інспекції України, Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, Міністерства культури України, Державного водного агентства, ТОВ «Українська будівельна експертиза», ТОВ «Контактбудсервіс», ТОВ «Будеволюція», ТОВ «Аркада-будівництво» та інших підприємств, установ та організацій;
2) допитати посадових осіб ТОВ «Контактбудсервіс», ТОВ «Будеволюція» щодо усвідомлення ними фактів порушення чинного законодавства на момент укладення та отримання доходу від інвесторів за продаж квартир а також шляхом приховування інформації про факт розірвання договорів оренди земельних ділянок, на яких ведеться будівництво вказаного житлового фонду, зі сторони уповноважених органів Київської міської ради (КМДА);
3) перевірити цільове призначення та напрямки використання коштів, отриманих в якості доходу підприємством, що виконує роль Фонду фінансування будівництва ЖК «Патріотика на озерах»;
4) встановити ступінь вини посадових осіб ТОВ «Контактбудсервіс», ТОВ «Будеволюція», та інших юридичних осіб у наслідках, які полягають у невиконанні забудовниками покладених на них зобов`язань, за результатами чого скласти письмові повідомлення про підозру;
5) у разі повідомлення будь-кому про підозру, виконати вимоги статей 290-293 КПК України, вимоги щодо відкриття матеріалів сторонам кримінального провадження та вручення обвинувального акту;
6) провести ряд інших слідчих та процесуальних дій, направлених на досягнення мети кримінального провадження.
Слідчий у судове засідання не з`явився, подав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Вислухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що у провадженні слідчого відділу Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві перебуває кримінальне провадження № 42018100000001041 від 05.11.2018, зареєстроване за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 236, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 212 КК України.
01.05.2020 слідчим СВ Дарницького УП ГУНП у м. Києві Боржковим О.В. було винесено постанову про закриття кримінального провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.
02.06.2020 прокурором Київської місцевої прокуратури № 2 в порядку ст. 36, 294 КПК України вищевказану постанову слідчого було скасовано, досудове розслідування у кримінальному провадженні відновлено. Відтак строк досудового розслідування у кримінальному провадженні на даний час складає до 06 червня 2020 року.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; 2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; 3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 295-1 КПК України, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Відповідно до ч. 4 ст. 295-1 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.
Враховуючи вищенаведене, з урахуванням матеріалів кримінального провадження, зважаючи на обставини викладені в клопотанні, ступінь складності злочинів, необхідність проведення земельно-технічної експертизи та визначення правовстановлюючих документів на нерухоме майно в рамках даного кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що дане клопотання підлягає частковому задоволенню та продовження строку досудового розслідування терміном до дев`ять місяців.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1, 369-372 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого - задовольнити частково.
Продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження № 42018100000001041 від 05.11.2018, зареєстроване за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 236, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 212 КК України на дев`ять місяців.
В іншій частині вимог відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: О.М. Колесник