
Справа № 709/726/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 червня 2020 року смт.Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Кваша І.М., за участю прокурора Чорнобаївського відділу Золотоніської місцевої прокуратури Черкаської області Степанок О.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративні матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка зареєстрована та проживає за адресою:
АДРЕСА_1 , не працюючої, депутата Новоукраїнської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області, маючої на утриманні одну неповнолітню дитину, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,-
- за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Новоукраїнської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області та відповідно до підпункту "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, оскільки граничний термін подачі 31 березня 2019 року, а декларація фактично подана 13 березня
2020 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена
ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що вчасно не подала декларацію про доходи за 2018 рік у зв`язку з сімейними обставинами. Крім того, голова сільської ради не нагадав про необхідність подачі декларації. Зазначила, що умислу приховання доходів не мала, у вчиненому розкаюється.
Прокурор в судовому засіданні підтримала обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак корупційного діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та просила накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції цієї статті.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з`ясувавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Стаття 129 Конституції України передбачає, що розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведеності перед судом їх переконливості.
Згідно зі статтею 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" правопорушення, пов`язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є депутатом Новоукраїнської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області відповідно до протоколу 1 сесії Новоукараїнської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області VII скликання від 06 листопада
2015 року .
Згідно ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 , як депутат Новоукраїнської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області, є суб`єктом декларування та зобов`язаня подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік ОСОБА_1 подана до Реєстру
13 березня 2020 року, тобто з пропуском граничного терміну подачі.
Таким чином, ОСОБА_1 являючись відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, оскільки граничний термін подачі був 31 березня 2019 року, а декларація фактично подана 13 березня 2020 року.
За ч.1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно п. 2 роз`яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією" вих. № 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо; суб`єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу; вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Разом з тим, в судовому засіданні не вказано і з матеріалів справи не вбачається наявність поважних причин неподання ОСОБА_1 декларації з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року.
Посилання ОСОБА_1 на те, що вона не змогла подати декларацію за 2018 рік у зв`язку з сімейними обставинами, суд не визнає поважними причинами, що могли перешкодити особі подати декларацію, оскільки доказів наявності поважних причин суду не надано.
Крім того, ОСОБА_1 обізнана щодо алгоритму подання електронних декларацій, враховуючи її попередній досвід їх подання (у 2017 та 2018 роках, а.с. 14), а тому з досліджених доказів слідує, що в останньої не було жодних об`єктивних перешкод своєчасно подати декларацію.
Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, які пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Підстав для закриття провадження згідно п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП судом не встановлено.
Вирішуючи питання про накладення стягнення, у відповідності до ст.ст 33-35 КУпАП, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини. Обставиною, що пом`якшує відповідальність суд визнає щире розкаяння. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено. Суд застосовує до правопорушника стягнення в межах санкції статті у вигляді штрафу мінімального розміру.
У зв`язку з накладенням адміністративного стягнення, на підставі статті 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 420,40 гривень.
Керуючись ст. ст.9, 33-35, ч.1 ст.172-6, 251, 280, 284 КУпАП, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п`ятдесят ) грн., який стягнути в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 420,40 грн. судового збору в прибуток держави ((стягувач Державна судова адміністрація України, реквізити: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Чорнобаївський районний суд Черкаської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі несплати правопорушником штрафу у п`ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
В порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Строк пред`явлення до виконання - три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя І.М. Кваша