
Справа № 426/5087/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2020 року , м.Сватове
Суддя Сватівського районного суду Луганської області Юрченко С.О., розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, що надійшли з Сватівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1
уродженця м.Рубіжне Луганської області
громадянина України
який працює: ФОП « ОСОБА_2 »
зареєстрований: АДРЕСА_1
та проживає за адресою:
АДРЕСА_2
ідентифікаційний номер НОМЕР_1
за ч.1 ст.184 КУпАП
Встановив:
До Сватівського районного суду Луганської області надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , в якій зазначено, що 14 травня 2020 року о 17-00 годині ОСОБА_1 , перебуваючи за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 , неналежним чином виконував батьківські обов`язки щодо належного виховання та розвитку відносно свого неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 184 КУпАП.
ОСОБА_1 до суду не з`явився, надавши заяву про розгляд справи без його участі.
Згідно ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до положень ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо, а також іншими документами.
Для всебічного, повного та об`єктивного розгляду справи суддя повинен дослідити та оцінити за своїм внутрішнім переконанням усі обставини та докази по справі в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, відповідно до вимог ст. 252 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд визнає доведеним, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.184 КУпАП, оскільки його вина підтверджується наступними матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення Серії АПР18 131054 від 26 травня 2020 року (а.с. № 1), письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 26.05.2020 (а.с. № 2); рапортом помічника чергового Сватівського ВП ГУНП в Луганській області Яцини А.В. (а.с.№ 3), копією заяви ОСОБА_4 (а.с. № 4); копіями пояснень ОСОБА_4 (а.с. № 5); довідкою інспектора з ЮП СП Сватівського ВП в Луганській області Клімаш Я. (а.с. № 6).
Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 – не встановлено.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 – не встановлено.
Враховуючи викладене, характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь її вини, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає за доцільне піддати правопорушника такому виду стягнення, як попередження, передбаченому санкцією ч.1 ст.184 КУпАП, оскільки така міра відповідальності відповідає вчиненому правопорушенню, і є такою, що відповідає меті адміністративного стягнення, встановленого ст. 23 КпАП України.
Крім того, відповідно до п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 9, 33-35, 40-1, 184, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420 /чотириста двадцять/ гривень 20 копійок на користь держави (отримувач ГУК у місті Києві/м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Сватівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: С.О. Юрченко