Постанова № 89729291, 10.06.2020, Косівський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
10.06.2020
Номер справи
347/775/20
Номер документу
89729291
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 347/775/20

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.06.2020 м. Косів

Суддя, Косівського районного суду, Івано-Франківської області Крилюк М.І.

розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду в м. Косів матеріали справи про адміністративні правопорушення, які надійшли з Косівського ВП ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр. України, українця, жителя АДРЕСА_1 , -

за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 44-3 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 порушив правила щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Правопорушення вчинено за наступних обставин:

17.04.2020 року біля 16 год. в с.Люча по вул. Шевченка Косівського району біля магазину «Замок» ОСОБА_1 будучи особою, що підписала зобов`язання – інформацію, згоду на карантин (самоізоляцію), покинув межі карантину (самоізоляції), які були вказані в згоді, чим порушив вимоги постанови головного державного санітарного лікаря України та ст.20 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 44-3 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину визнав частково, пояснив, що 16.04.2020 року біля 22 год він перетнув державний кордон України з Польщею. На митниці був повідомлений про необхідність перебувати на самоізоляції протягом 14 днів за місцем свого проживання в с.Люча Косівського району. В свою чергу 17.04.2020 року в обідню пору до нього приїхав син ОСОБА_2 , із яким вони разом направились до магазину «Замок», що в с.Люча по вул. Шевченка з метою придбання продуктів харчування. Жодних симптомів захворювання в нього не було а тому вважав , що карантинних обмежень не порушує. Просить провадження в справі закрити.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.

Згідно з ст.10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Притягненню до адміністративної відповідальності особи обов`язково повинна передувати належна та вчинена у відповідності до вимог чинного законодавства поведінка суб`єкта владних повноважень, зокрема, поліцейського, а також встановлення останнім факту вчинення особою адміністративного правопорушення, відповідальність за вчення якого передбачена чинним законодавством.

Як вставновлено в судовому засіданні ОСОБА_1 перетнув державний кордон України – 16.04.2020 року, між Польщею та Україною, що підтверджується відміткою в паспорті (а.с.7-8) на митниці був повідомлений про необхідність перебування на самоізоляції протягом 14 днів. Вказаний факт визнається ОСОБА_1 .

Письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.2) стверджується, що він 16.04.2020 року біля 22 год він перетнув державний кордон України з Польщею та був повідомлений про необхідність перебувати на самоізоляції протягом 14 днів за місцем свого проживання в с.Люча Косівського району. Однак 17.04.2020 року по приїзду свого сина ОСОБА_2 , разом із останнім направився до магазину «Замок», що в с.Люча по вул. Шевченка з метою придбання продуктів харчування, чим допустив порушення правил карантину та самоізоляції. В приміщенні магазину перебували сторонні особи із якими ОСОБА_3 контактував чим наражав їх на небезпеку.

Письмовими поясненнями ОСОБА_4 (а.с.3) підтверджено, що 17.04.2020 року близько 16 год він прийшов до магазину «Замок», що в с.Люча Косівського району за продуктами харчування і в цей час біля магазину стояв ОСОБА_1 та розмовляв із ОСОБА_5 . Оскільки йому було відомо, що ОСОБА_3 повернувся із-за кордону він йому зробив зауваження з приводу порушення ним умов самоізоляції.

Поясненнями ОСОБА_2 підтверджено, що ранком 17.04.2020 року він дізнався, що його батько ОСОБА_1 , повернувся із-за кордону із Республіки Польща та біля 14 год він поїхав до батька. Після чого вони разом поїхали в магазин «Замок», що в с.Люча.

Окрім того факт перебування ОСОБА_1 17.04.2020 року близько 16 год біля приміщення магазину , «Замок», що в с.Люча по вул. Шевченка Косівського району підтверджено рапортами ДОП Косівського ВП ГУНП в Івано-Франківській області Фальбійчук М.М. (а.с.5) та ОСОБА_6 (а.с.6)

Відповідно до вимог ст. 5 ЗУ "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення "від 24.02.1994 № 4004-XII, громадяни зобов`язані: брати участь у проведенні санітарних і протиепідемічних заходів.

Порядком проведення протиепідемічних заходів, пов`язаних із самоізоляцією осіб, затвердженим Постановою КМУ № 211 від 11.03.2020 року, визначено перелік осіб, які потребують самоізоляції, серед яких, зокрема, особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу Дій вдома Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі - система) до перетину державного кордону або контрольних пунктів в`їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.

Пунктами 9-11 вказаного Порядку визначено, що лікуючий лікар вносить до системи інформацію про хворих, які перебувають на самоізоляції з легким перебігом COVID-19, а також формує первинний перелік контактних осіб із слів хворих. Працівники державних установ МОЗ епідеміологічного профілю в процесі проведення епідеміологічного розслідування верифікують первинний перелік контактних осіб та доповнюють інформацію про осіб, які потребують самоізоляції, з урахуванням розвитку COVID-19, встановлюють зобов`язання щодо самоізоляції таких осіб. Особи, які потребують самоізоляції, зобов`язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.

У разі призначення зобов`язання щодо самоізоляції особа зазначає місце своєї самоізоляції та інформацію про засоби зв`язку (номер телефону), короткі відомості про стан здоров`я та хронічні захворювання на час самоізоляції (за згодою особи); повідомляється, що за надання неправдивих відомостей про місце своєї самоізоляції, інформації про засоби зв`язку, недотримання режиму самоізоляції особу буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а у випадку порушення режиму самоізоляції, що призвело до тяжких наслідків, в тому числі смерті третіх осіб, до кримінальної відповідальності.

До відповідних інформаційних систем (зокрема до мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг) вноситься інформація про прізвище, ім`я, по батькові особи, дату її народження, місце самоізоляції та засоби зв`язку (номер телефону), чи особа проживає сама, чи є можливість піклування про неї іншими особами в період самоізоляції. За згодою особи також вносяться короткі відомості про хронічні захворювання та стан здоров`я на час самоізоляції. Особи, які потребують самоізоляції, можуть внести самостійно інформацію до мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг за умови наявності технічної можливості.

Особи, які потребують самоізоляції, зобов`язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають, відвідування громадських місць. Дозволяється відвідування у невідкладних випадках місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, виробами медичного призначення та закладів охорони здоров`я за умови використання засобів індивідуального захисту та дотримання відстані не менш як 1,5 метра.

Особи, що відвідували країни/регіони із місцевою передачею вірусу в громаді (крім водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з особою, хворою на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2), вважаються такими, що мали контакт з хворим на зазначену хворобу, і підлягають обов`язковій обсервації (ізоляції) протягом 14 днів після перетину державного кордону у спеціалізованих закладах, які визначаються Київською міською, обласними державними адміністраціями.»

Отже, ОСОБА_1 17.04.2020 року, близько 16-00 год. в с.Люча Косівського району, будучи особою, що надала згоду на карантин, самоізоляцію, покинув місце відбування карантину (самоізоляції), перебував біля приміщення магазину де розмовляв із односельчанами, чим порушив вимоги постанови головного санітарного лікаря №2 від 21.03.2020 року та ст. 5 ЗУ Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення .

Таким чином, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 44-3 КУпАП, за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, що повністю доведено в суді.

Відповідно до вимог ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП та з врахуванням особи і суспільної небезпеки скоєного, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , характеру вчиненого правопорушення, ступеня вини особи, слід з метою виховання останнього та запобіганню вчинення нових правопорушень застосувати відносно нього адміністративне стягнення в межах санкції статті 44-3 КУпАП, зокрема у виді штрафу, що визначений в мінімальному розмірі. Суд вважає, що саме такий вид стягнення буде відповідати завданню Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо охорони прав і свобод громадян, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків та відповідальності перед суспільством.

Відповідно до ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з правопорушника стягується судовий збір на користь державного бюджету України у сумі 420,40 грн.

Керуючись ст.ст. 221, 283, 284 КУпАП та ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»,суд,-

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 ( сімнадцять тисяч гривень ).

Стягнути з ОСОБА_1 – 420,40 грн. судового збору, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України ).

Постанова суду може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: М.І. Крилюк