Постанова № 89722436, 04.06.2020, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
04.06.2020
Номер справи
766/23119/19
Номер документу
89722436
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №766/23119/19

Пров. №3/766/493/20

04.06.2020 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Смирнов Г.С.

за участю секретаря – Тимошенко Ю.О.

представника митниці – Стойчева М.І.

розглянувши матеріали, направлені Чорноморською митницею Держмитслужби (митницею ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі), про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Михайлівка, Запорізька область, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , - у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 470 ч. 6 МК України, -

встановив:

24.09.2019 близько 06:45 год. у зону митного контролю відділу митного оформлення № 2 митного поста «Херсон-центральний» Митниці ДФС у Херсонській області. Автономній Республіці Крим та м. Севастополі заїхав транспортний засіб марки «VOLKSWAGEN CARAVELLE», реєстраційний номер НОМЕР_2 під керуванням гр. України ОСОБА_2 у напрямку руху з материкової частини України до вільної економічної зони «Крим». В якості пасажира в даному транспортному засобі переміщувався гр. України ОСОБА_1 . При проведенні митного контролю встановлено, що 23.12.2015 ОСОБА_1 ввіз на територію України через пункт пропуску «Угринів-Долгобичув» митного поста «Угринів» Львівської митниці ДФС у митному режимі «транзит» транспортний засіб особистого користування марки «MERSEDES-BENZ С220», реєстраційний номер НОМЕР_3 , VIN: НОМЕР_4 , країна реєстрації Польща, який станом на 24.09.2019, згідно інформації, що міститься в базі даних АСМО «Інспектор» не вивезено з митної території України.

У зв`язку з встановленням факту перевищення встановленого статтею 95 Митного кодексу України строку транзиту транспортного засобу особистого користування марки «MERSEDES-BENZ С220», реєстраційний номер НОМЕР_3 більше ніж на десять діб, 24.09.2019 у відношенні ОСОБА_1 . Митницею ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі ДФС складено протокол про порушення митних правил №0090/50800/19 за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 470 МК України.

Станом на 24.09.2019, згідно інформації ЄАІС ДФС України, транспортний засіб особистого користування марки «MERSEDES-BENZ С220», реєстраційний номер НОМЕР_3 ,VIN: НОМЕР_4 , країна реєстрації Польща, не вивезено за межі митної території України, на підставі цього дії громадянина України ОСОБА_1 помилково кваліфіковано за ч. 3 ст. 470 Митного кодексу України, а саме: перевищення встановленого ст. 95 Митного кодексу України строку доставки транспортного засобу особистого користування марки «MERSEDES-BENZ С220», реєстраційний номер НОМЕР_3 , VIN: НОМЕР_4 , країна реєстрації Польща, що перебуває під митним контролем, до органу доходів і зборів призначення більше ніж на десять діб, але не більше на двадцять діб.

09.10.2019 постановою Митниці ДФС у Херсонській області. Автономній Республіці Крим та м. Севастополі справа про порушення митних правил № 0090/50800/19 закрита у зв`язку з неправильною кваліфікацією правопорушення.

Станом на 04.11.2019 у Автоматизованій системі митного оформлення «Інспектор» ДФС та у Єдиній автоматизованій інформаційній системі ДФС, також відсутні відомості щодо вивезення ОСОБА_1 та розміщення останнім у інший митний режим, згідно діючого законодавства, транспортного засобу особистого користування марки «MERSEDES-BENZ С220», реєстраційний номер НОМЕР_3 .

Також відсутні відомості щодо звернення ОСОБА_1 до органів доходів і зборів про продовження строку транзиту згідно вимог п.п. 2.2,2.4 Наказу Міністерства фінансів України від 09.10.2012 №1066 «Про затвердження порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень» зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19 грудня 2012 за №2120/22432, жодних документів, що підтверджують факт аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив порушення митних правил, передбачене ч. 6 ст. 470 МК України, а саме: перевищив встановлений статтею 95 МК України строк доставки транспортного засобу особистого користування марки «MERSEDES-BENZ С220», реєстраційний номер НОМЕР_3 , VIN: НОМЕР_4 , що перебуває під митним контролем, до органу доходів і зборів більше ніж на 30 діб.

Представник митниці підтримав протокол на підставах у ньому викладених і просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 470 МК України, та накласти на останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 8500 грн.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про слухання справи повідомлений належним чином, про поважність причин неявки не повідомив суд, з будь якими заявами, клопотаннями, письмовими поясненнями до суду не звертався.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника митниці, приходжу до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст.486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Частиною 1 статті 489 МК України посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов`язана з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до частини першої статті 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно з ч. 1 ст. 381 МК України, громадянам дозволяється поміщувати у митний режим транзиту транспортні засоби особистого користування з метою прохідного транзиту через митну територію України за умови їх письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян, та внесення на рахунок митного органу, що здійснив пропуск таких транспортних засобів на митну територію України, грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу. Зазначені вимоги не поширюються на транспортні засоби, постійно зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземної держави, що підтверджується відповідним документом, та переміщуються громадянами-нерезидентами. Переміщення транспортних засобів особистого користування з метою прохідного транзиту через митну територію України здійснюється у строки, встановлені статтею 95 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 90 МК України, транзит - це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома органами доходів і зборів України або в межах зони діяльності одного органу доходів і зборів без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 95 МК України, строки транзитних перевезень для автомобільного транспорту - 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб).

Згідно з ч. 1 ст. 102 МК України, митний режим транзиту завершується вивезенням товарів, транспортних засобів комерційного призначення, поміщених у цей митний режим, за межі митної території України. Таке вивезення здійснюється під контролем органу доходів і зборів призначення.

Згідно ч. 6 ст.470 МК України відповідальність настає за дії, спрямовані на перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.

Як встановлено суддею, ОСОБА_1 23.12.2015 ввезено в режимі транзиту транспортний засіб «MERSEDES-BENZ С220», реєстраційний номер НОМЕР_3 , VIN: НОМЕР_4 . Станом на 04.11.2019 вищезазначений транспортний засіб за межі митної території України не вивезено.

Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення підтверджується зібраними у справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил №0110/50800/19 від 04.11.2019 року, службовою запискою головного державного інспектора відділу оперативного реагування УПМП та МВ Митниці ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі від 04.11.2019 ОСОБА_3 , витягом з ЄАІС ДФС від 04.11.2019.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 винний в скоєні правопорушення передбаченого ст. 470 ч. 6 МК Україн, що виразилась в перевищенні встановленого статтею 95 МК України строку доставки транспортного засобу особистого користування марки «MERSEDES-BENZ С220», реєстраційний номер НОМЕР_3 , VIN: НОМЕР_4 , що перебуває під митним контролем, до органу доходів і зборів більше ніж на 30 діб.

Обираючи вид та міру стягнення ОСОБА_1 за ч.6 ст.470 МК України, приймаю до уваги, що Законом України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового порядку застосування статей 470 та 481», від 19 грудня 2019року №395-ІХ,передбачено,що вчинення порушень митних правил, передбачених частинами п`ятою та шостою статті 470 цього Кодексу, виявлених у період з 22 серпня по 31 грудня 2019 року включно, тягне за собою застосування адміністративного стягнення, передбаченого частиною третьою ст. 470 МК України.

Враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, визнавши ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.470 МК України, вважаю необхідним застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі передбаченому ч.3 ст. 470 МК України.

У відповідності до ст.487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - ставка судового збору, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420,40 грн.

На підставі ст. ст. 458, 464, 467, 470, 522, 526, 527-529 МК України, керуючись ст. ст. 33, 40-1, 283, 284, 287-291 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -

постановив:

Визнати ОСОБА_1 винним у скоєні правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 470 МК України та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420,40 грн. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783; банк отримувача – Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.

Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області протягом 10 днів з дня її проголошення.

СуддяГ. С. Смирнов